ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.05.2018Справа № 910/6175/18
Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця Грицанюка Валерія Федоровича (02140, АДРЕСА_1)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Рапід" (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 155, оф. 44)
про стягнення 40 000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Грицанюк Валерій Федорович звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Рапід"про стягнення 40 000,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд відзначає, що остання подана без додержання вимог ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ч.2 ст.27 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Рапід" є: 03150, м. Київ, вул. Горького, буд. 155, оф. 44.
Позивачем в якості доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів долучено до матеріалів позову фіскальний чек від 11.05.2018 та опис вкладення у цінний лист від 11.05.2018, зі змісту якого вбачається, що направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами було здійснено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Рапід": 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків, 4/41. Відомостей стосовно направлення позову з додатками відповідачу за адресою, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, доданий до позову опис вкладення у цінний лист від 11.05.2018 не може бути прийнятий судом як належний доказ на підтвердження відправлення відповідачу за його місцезнаходженням копій позовної заяви та доданих до неї, що були подані до Господарського суду міста Києва.
Будь-яких інших доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем до матеріалів позовної заяви не надано.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Однак, зі змісту позовної заяви вбачається, що остання не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Таким чином, з наведених вище підстав, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення відповідних недоліків.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що при усуненні недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця Грицанюка Валерія Федоровича без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили 22.05.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2018 |
Оприлюднено | 22.05.2018 |
Номер документу | 74124723 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні