ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/4259/18
провадження № 2/753/4169/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" березня 2018 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва, ОСОБА_2 розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю МГК Вірамакс до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю МЕПАЛ про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Представник ТОВ МГК Вірамакс - ОСОБА_4 звернувся до суду з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю МГК Вірамакс до ОСОБА_3, третя особа:ТОВ МЕПАЛ про стягнення заборгованості.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом пяти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
За відомостями електронного реєстру територіальної громади м. Києва ГІОЦ/КМДА від 22.03.2018 року, ОСОБА_3 в м. Києві зареєстрованим не значиться.
Відповідно до ч.11 ст. 128 ЦПК України, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
У позовній заяві міститься вимога щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 ЦПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Відповідно до ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1)наказного провадження; 2)позовного провадження загального або спрощеного/; 3)окремого провадження. У ч. 6 даної статті зазначено, що малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує пятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, згідно ч.ч. 3-4ст. 274 ЦПК України,при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує пятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, обєднані з вищезазначеними вимогами.
Вказана справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки ціна позову не перевижує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.187-192,260,261,274-278,353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю МГК Вірамакс до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю МЕПАЛ про стягнення заборгованості.
Призначити справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін для розгляду справи по суті в судове засідання на 16 травня 2018 року о 09 год. 00 хв. в приміщенні Дарницького районного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 5-А, каб. 107.
В підготовче судове засідання викликати сторони:
-позивача ТОВ МГК Вірамакс , яке зареєстровано за адресою: 65005, м. Одеса, вул. Бугаївська 21, оф. 606;
-відповідача ОСОБА_3, останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Повідомити третю особу без самостійних вимог на предмет спору: ТОВ МЕПАЛ , за адресою: 04050, м. Київ, вул. Мельникова 12, про день, час та місце проведення судового засідання.
Визначити відповідачу строк у пять днів з дня отримання даної ухвали для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз'яснити учасникам судового процесу, відповідно до ст. 278 ЦПК України, особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні.
Відповідач може подати відзив протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення до закінчення підготовчого провадеження.
Третя особа має право подати пояснення щодо позову в строк протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
Роз'яснити відповідачу, що згідно ч. 2 ст. 191 ЦПК України, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі Судова влада України за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2602/.
Сторонам та третій особі надіслати копію ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу та третій особі разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва.
У відповідності до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя: М.О. Заставенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2018 |
Оприлюднено | 24.05.2018 |
Номер документу | 74186368 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні