Справа № 302/322/18
2/302/143/18
34
У Х В А Л А
16.05.2018 смт.Міжгір'я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі суддя Кривка В.П.,
з участю: секретар с/з ОСОБА_1,
представників:
- від позивача - ОСОБА_2,
- від відповідачів ОСОБА_3 , відповідач ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 про відвід судді Кривка В.П. в справі за позовом ДП Міжгірське лісове господарство до ОСОБА_5 і ОСОБА_4 про стягнення шкоди, заподіяної самовільною рубкою дерев в розмірі 20024,87 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Представник відповідачів ОСОБА_3 під час судового розгляду справи по суті, після зауваження головуючого судді Кривка В.П. про необхідність задавити запитання свідку ОСОБА_6 із сторони позивача без повторень щодо відомостей і показів, які вже надані свідком, заявив про відвід, який письмово після перерви в судовому засіданні обґрунтував тим., що головуючий ставиться до нього упереджено, бо перешкоджає детальному допиту свідка.
Заслухавши думку інших учасників судового розгляду з цього питання, за якою представник позивача вважає відвід безпідставним, а відповідач ОСОБА_4 підтримав позицію свого представника, оцінивши зміст заяви про відвід, суд дійшов такого висновку.
Обов'язком головуючого у судовому засіданні є керування ходом судового засідання, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками процесу їх процесуальних обов'язків, спрямовання судового розгляду на забезпечення повного, всебічного, і об'єктивного розгляду та з'ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи(ст.214 ч.2 ЦПК України). У разі виникнення заперечень у будь-кого з учасників справи щодо дій головуючого ці заперечення заносяться до протоколу судового засідання і про їх прийняття чи відхилення суд постановляє ухвалу (ст.214 ч.3 ЦПК України).
Головуючим під час допиту свідка ОСОБА_6 представником відповідачів ОСОБА_3, останньому зроблено зауваження про те, що ним ставляться запитання про обставини, які свідок вже повідомляв у своїх показах. Це зауваження пояснено необхідністю поставити інші запитання , а також тим, що в справі необхідно допитати й інших свідків з метою ефективного розгляду справи по суті.
Суд вважає заяву про відвід проявом емоцій учасником процесу, який не забажав виконати обов'язки, передбачені ст.216 ч. 3 ЦПК України.
З огляду на викладене, вважаю, що підстав для задоволення відводу чи заявлення самовідводу, які передбачені в ст.36 ЦПК України, немає.
Ст. 40 ч.3 ЦПК України передбачено, що якщо суд доходить до висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження в справі і у такому випадку питання про відвід судді вирішує, здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається в порядку, встановленому ч. 1 ст.33 ЦПК України. Такому судді не може бути заявлено відвід.
Керуючись ст.ст. 40 ч.ч.1-3ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Визнати заявлений відвід судді Кривка В.П. необґрунтованим.
Зупинити провадження в справі до вирішення питання відводу судді Кривка В.П. іншим суддею в порядку передбаченому ст.ст. 33 ч. 1 , 40, 41 ЦПК України. Справу передати в канцелярію суду.
Ухвала оскарженню окремо не підлягає.
Суддя:ОСОБА_7
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2018 |
Оприлюднено | 24.05.2018 |
Номер документу | 74189806 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Кривка В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні