Ухвала
від 24.04.2018 по справі 381/837/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 квітня 2018 року м. Київ 381/837/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Фастівського міськрайонного суду Київської області звернулася ОСОБА_1 з позовом до Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

19.03.2018 із Фастівського міськрайонного суду Київської області на розгляд Київському окружному адміністративному суду надійшла позовна заява № 381/837/18 за позовом ОСОБА_1 з позовом до Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.04.2018 дану позовну заяву прийнято до свого провадження.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір".

Так, згідно приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою вказаної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2018 року, становить 1762,00 грн.

Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру: - визнати протиправною бездіяльність Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в частині проведення розрахунку призначеної мені пенсії з урахуванням інших виплат (матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення), на які нараховані та з яких утримані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що зазначені в довідці про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), доданої до листа Державної аудиторської служби України від 14 лютого 2018 року № 1 1-16/85; - зобов'язати Фастівське об'єднане управління Пенсійного фонду України здійснити розрахунок призначеної мені з 28.01.2010 пенсії з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 єдиний внесок на загальнообов'яз кове державне соціальне страхування, що зазначені в довідці за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1, доданої до листа Державної аудиторської служби України від 14 лютого 2018 року № 11-16/85; - перерахунок пенсії здійснити з 01.03.2015 відповідно до норм, передбачених статтею 37 Закону України Про державну службу , які діяли на момент подання заяви щодо призначення мені пенсії як державному службовцю (до 28 січня 2010 року), а саме в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), враховуючи що мій стаж державної служби складає понад 25 років; - зобов'язати Фастівське об'єднане управління Пенсійного фонду України виплатити різницю не донарахованої ОСОБА_1 пенсії, починаючи з 01.03.2015 року.

Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 2819,20 грн. (1762,00 грн. х 0,4) х 4 = 2819,20 грн.).

Однак, позивачем додано до позовної заяви докази сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом у розмірі 704,80 грн. за одну позовну вимогу немайнового характеру, згідно квитанції №163 від 16.03.2018 року.

Відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Даного документу в додатках до позовної заяви позивачем долучено не було та не зазначено про це в позовній заяві.

Пунктом п'ятим частини першої статті 171 КАС України закріплено обов'язок суду з'ясувати чи подано позовну заяву у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить зобов'язати Фастівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснити перерахунок та виплату не донарахованої пенсії з 01.03.2015 року.

У той же час із заявою про виплату заборгованості по пенсії позивач звернулася лише у 19 лютого 2018 року, тобто вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату не донарахованої пенсії з 01.03.2015 року виходить за межі процесуальних строків звернення до суду.

Разом з цим суд зазначає, що позивачем не надано будь-яких доказів чи пояснень, які б свідчили про існування дійсних, істотних обставин, що перешкоджали позивачеві реалізувати право на звернення до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01.03.2015.

Суд звертає увагу позивача, що поважними причинами визнаються лише ті обставини, які були чи є об'єктивно непереборними, а саме, не залежать від волевиявлення особи, яка звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду.

Згідно з частиною 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про доплату судового збору у розмірі 2114,40 грн., власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та надання письмових пояснень та доказів на їх підтвердження щодо існування дійсних, істотних обставин, що об'єктивно перешкоджали позивачеві звернутись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з дати з якої просить позивач здійснити перерахунок пенсії, а саме з 01.03.2015 року по 19 лютого 2018 року.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про доплату судового збору у розмірі 2114,40 грн., власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та надання письмових пояснень та доказів на їх підтвердження щодо існування дійсних, істотних обставин, що об'єктивно перешкоджали позивачеві звернутись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з дати з якої просить позивач здійснити перерахунок пенсії, а саме з 01.03.2015 року по 19 лютого 2018 року.

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .

Суддя Лиска І.Г.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.04.2018
Оприлюднено25.05.2018
Номер документу74195059
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —381/837/18

Ухвала від 20.05.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 03.12.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 26.11.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Рішення від 03.07.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 21.05.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 24.04.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 24.04.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 19.03.2018

Адміністративне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні