Справа № 691/45/18
Провадження № 2/691/163/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 травня 2018 року м. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черненко В.О., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, за участю третьої особи Дирдинської сільської ради Городищенського району Черкаської області, про визнання права власності за набувальною давністю,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, за участю третьої особи Дирдинської сільської ради Городищенського району Черкаської області, про визнання права власності за набувальною давністю.
Ухвалою від 18.05.2018 року дана цивільна справа була прийнята до провадження.
Згідно позовної заяви, позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку за набувальною давністю та скасувати кадастровий номер земельної ділянки. Тобто, позивач звернувся до суду з двома вимогами: майнового та немайнового характеру.
Відповідно до норм чинного цивільного процесуального законодавства, позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним у ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до Закону України Про судовий збір , у редакції станом на 12.01.2018 року (момент подачі позовної заяви до суду), за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 704 гривні 80 копійок, та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 8810 гривень 00 копійок.
Згідно Закону України Про судовий збір , у редакції станом на 12.01.2018 року (момент подачі позовної заяви до суду), за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 704 гривні 80 копійок.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач додав до справи квитанцію про сплату судового збору у сумі 704,00 гривні та, мотивуючи тим, що точну ціну позову встановити не можливо, він просить суд стягнути недоплачений судовий збір пізніше.
Згідно ч. 2 ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору, відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Як зазначалося вище, позивач звернувся до суду з двома позовними вимогами: майновою - визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю, та немайновою - скасувати кадастровий номер земельної ділянки.
Суд, у зв'язку з неможливістю на даний час встановити дійсну вартість земельної ділянки, погоджується з проханням позивача стосовно вимог майнового характеру, а саме - щодо сплати ним не повної суми судового збору, проте вважає за необхідне попередньо визначити розмір судового збору за даною вимогою - мінімальний розмір судового збору, який сплачується за подання позовної заяви майнового характеру, що становить 704 гривні 80 копійок (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Оскільки, позивач сплатив судовий збір у сумі 704,00 гривні, який не відповідає мінімальному розміру судового збору, тому йому необхідно доплатити за дану вимогу 80 копійок (704,80 - 704,00 = 0,80 копійок).
Окрім того, як зазначалося вище, позивач звернувся до суду ще й з вимогою немайнового характеру, проте підтвердження сплати судового збору за дану вимогу, до суду не надав. Сума судового збору за вимогу немайнового характеру є сталою - 704 гривні 80 копійок (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) і від визначення ціни позову не залежить.
Таким чином, вище зазначена позовна заява не відповідає ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Керуючись ст. 177, ч. 11 ст. 187 ЦПК України, Законом України Про судовий збір ;
УХВАЛИВ :
позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, за участю третьої особи Дирдинської сільської ради Городищенського району Черкаської області про визнання права власності за набувальною давністю - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви, зазначені в описовій частині ухвали, а саме: доплатити судовий збір у сумі: 80 (вісімдесят) копійок - за вимогу матеріального характеру, та 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок - за вимогу немайнового характеру.
не пізніше 5 днів з моменту отримання даної ухвали суду.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде залишена без розгляду, на підставі п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 25.05.2018 |
Номер документу | 74216107 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні