Справа № 220/837/18
Провадження № 2/220/371/18
У Х В А Л А
Іменем України
22.05.2018 смт Велика Новосілка Донецької області
Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Г.М. Яненко, розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, вул. Мічуріна, б. 50, с. Времівка, Великоновосілківський район Донецької області), до відповідача ОСОБА_2 громади Великоновосілківської селищної ради (вул. Пушкіна, б. 32, смт. Велика Новосілка, Великоновосілківського району Донецької області) про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
19 квітня 2018 року до суду надійшла позовна ОСОБА_1 до ОСОБА_2 громади Великоновосілківської селищної ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
Вимоги позивача мотивовано неможливістю оформлення свідоцтва про право на спадщину, у зв'язку з втратою правовстановлюючого документу.
Ухвалою від 23.04.2018 року дану позовну заяву залишено без руху, для усунення недоліків позову.
Згодом до суду надійшла заява згідно якої позивач просить долучити до первісного позову документи на виконання ухвали від 23.04.2018 року для усунення недоліків первісної позовної заяви.
Враховуючи долучені позивачем до первісної позовної заяви копії документів вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 громади Великоновосілківської селищної ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом є такою, якаподана з додержанням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, в зв'язку з чим може бути призначена до судового розгляду у загальному провадженні.
Разом з тим, суд вважає на необхідне роз'яснити, що частиною 2 ст. 83 ЦПК України на позивача покладено обов'язок подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, в порядку ч.4 ст. 83 ЦПК України, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
За правилами, встановленими ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
В п.1 ст. 95 ЦПК України надано визначення, згідно з яким, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази, у відповідності до п.2 ст. 95 ЦПК України, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з п.5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.2 п.5 ст. 95 ЦПК України).
Долучені до справи копії документів не містять ознак їх засвідчення у встановленому законом порядку та вказівки на наявність у позивача, інших осіб, оригіналів таких документів.
Слід також звернути увагу позивача й на те, що зі змісту позову, долучених документів не вбачається відсутності інших спадкоємців, які можуть претендувати на спірне майно, чи то відмови спадкоємців від прийняття спадщини на користь позивача, інформації про заведення спадкової справи, тощо.
Не вчинення позивачем перелічених вище процесуальних дій свідчить про необхідність визнання участі позивача в судовому засіданні обов'язковою, оскільки їх невиконання може перешкодити повному, всебічному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, та бути підставою для залишення позову без розгляду, або розгляду справи за наявними документами.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 187, 260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 громади Великоновосілківської селищної ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом .
Призначити попереднє судове засідання в загальному провадженні на 03 липня 2018 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Великоновосілківського районного суду Донецької області.
Визнати явку позивача, його представника, обов'язковою.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Направити відповідачу копію позову з додатками та запропонувати подати суду та направити позивачу відзив на позов, докази на підтвердження викладеного у ньому в 15 денний строк з дати отримання ухвали про відкриття провадження.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається http://vk.dn.court.gov.ua .
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у 15 денний строк безпосередньо до суду апеляційної інстанції, в іншій її частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М. Яненко
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2018 |
Оприлюднено | 28.05.2018 |
Номер документу | 74252859 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Яненко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні