Рішення
від 17.05.2018 по справі 906/914/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "17" травня 2018 р. Справа № 906/914/17

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Маріщенко Л.О.

за участю представників сторін:

від позивача за первісним (відповідача за зустрічним) позовами: не з'явився

від відповідача за первісним (позивача за зустрічним) позовами: не з'явився

від третьої особи на стороні первісного позивача: не з'явився

від третьої особи на стороні первісного відповідача: не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Приватного підприємства "Немильнянський цегельний завод" (с. Немильня Новоград-Волинського району Житомирської області)

до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" ( м. Житомир)

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Киківська сільська рада (с. Кикова Новоград-Волинського району Житомирської області)

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Житомиргаз збут" (м. Житомир)

про зобов'язання укладання договору про оплатне користування підвідного газопроводу.

та за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" (м. Житомир)

до Приватного підприємства "Немильнянський цегельний завод" (с. Немильня Новоград- Волинського району Житомирської області)

про визнання договору на експлуатацію складових газорозподільної системи від 15.01.2018 укладеним

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати ПАТ "Житомиргаз" укласти з ПП "Немильнянський цегельний завод" договір про оплатне користування підвідного газопроводу, належного заводу та підключеного до єдиної газотранспортної системи або укласти договір купівлі-продажу відрізку підвідного газопроводу, належного заводу, за ринковою вартістю на момент передачі об'єкта у власність відповідача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в грудні 2008 року за рахунок позивача був побудований підвідний газопровід протяжністю 90505 км і введений в експлуатацію. За погодженням з місцевою радою до відрізку газопроводу були підключені садиби мешканців навколишніх сіл району, які і тепер користуються газопроводом як засобом прокачування газу для власних потреб. Відрізок газопроводу позивача був підключений до єдиної газотранспортної системи та переданий Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" у фактичне повне володіння та користування на підставі договорів. Позивач неодноразово звертався до відповідача з пропозиціями продовження співпраці, шляхом укладення договору про оплатне користування або купівлі - продажу, дані пропозиції відхилено.

12.12.2017р. відповідач надав суду відзив на позов, в якому зазначив, що позивач звернувся з позовом в якому просить суд зобов'язати відповідача укласти один з вказаних договорів, при цьому не визначає який саме, а також не наводить підстав обов'язковості укладання одного з договорів, а від так беручи до уваги відсутність повноважень у суду, в частині вибору необхідного договору, то вибраний позивачем спосіб захисту не відповідає нормам діючого законодавства України.

Також, відповідач вказує на те, що відповідно до п. 1 глави 1 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно Оператори ГРМ.

Окрім того, абзацом першим п. 2 глави 1 розділу ІІІ Кодексу ГРМ, визначено, що власники газової мережі, яка згідно з розділом ІІ цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система , що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ ( утому числі шляхом купівлі-продажу). Таким чином, законодавством визначено України визначено вичерпний перелік договорів, якими забезпечується врегулювання відносин оператора газорозподільної мережі, тобто ПАТ "Житомиргаз" та власників такої мережі.

Як вбачається зі змісту ч.1 ст. 1116 ЦК України, предметом договору комерційної концесії є право на використання об'єктів права інтелектуальної власності (торговельних марок, промислових зразків, винаходів, творів, комерційних таємниць тощо), комерційного досвіду та ділової репутації.

Таким чином, укладання договору про комерційну концесію підвідного газопроводу природного газу є не можливим не тільки в силу того, що законодавчо даний договір не передбачений при врегулюванні правовідносин з експлуатації (користування) газопроводом та/або його складовими, але й в силу правової природи договору концесії, а саме виду правовідносин, які даний договір має врегулювати - використання об'єктів прав інтелектуальної власності.

Приймаючи до уваги, що рішення по даній справі може вплинути на права та обов'язки ТОВ "Житомиргаз збут" та Киківської сільської ради, ухвалою суду від 12.12.2017р. було залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ТОВ "Житомиргаз збут" та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Киківську сільську раду.

15.01.2018р. від третьої особи ТОВ "Житомиргаз збут" надійшло пояснення щодо позовної заяви, в якому вказує на те, що позивачем не надано жодного документу, який би підтверджував право власності на газопровід, а від так надавав би можливість розпоряджатись даним майном.

Водночас , в акті державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 26.02.2009р. № 43 зазначено" "Будівництво газифікації ПП "Немильнянський цегельний завод" (перша черга будівництва - подвійний газопровід) здійснено на підставі рішення, розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.10.2008 № 778".

Право власності на газопровід, як на нерухоме майно, підлягає державній реєстрації, але позивачем жодного доказу, який підтверджує право власності останнього на газопровід, не надано.

Також, в своїх поясненнях, третя особа зазначає, що відповідно до п. 2 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем власники газової мережі, яка згідно з розділом ІІ цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ 9 у тому числі шляхом купівлі-продажу).

Договори експлуатації, господарського відання та користування укладаються за формами, визначеними у додатках 3-5 цього Кодексу (крім газових мереж, що є державним майном).

Позивачем не надано жодного правового обґрунтування щодо не можливості укладання жодного з вище перелічених договорів, за виключенням договору купівлі-продажу.

Що стосується укладання договору купівлі-продажу, то його укладання є не можливим з об'єктивних причин, про які зазначає відповідач у своєму відзиві.

Враховуючи викладене. третя особа заперечує в повному обсязі проти позовних вимог.

31.01.2018р. третя особа Киківська сільська рада направила до суду письмові пояснення щодо позовних вимог, з яких вбачається, що даний газопровід дійсно побудований за рахунок позивача а зданий в експлуатацію відповідно до вимог закону в 2009р. До даного підвідного газопроводу підключені розвідні внутрішньо-сільські газотранспортні системи побутових споживачів природного газу, а саме помешкання громадян сіл Тальки Брониківської сільської ради, Кикова та Немильня Киківської сільської ради.

У 2016 році відповідно до рішення Киківської сільської ради було придбано частину лінії (в межах відомчої адміністративної території сільської ради) підвідного газопроводу від с. Барвинівка до села Немильня - цегельний завод Новоград-Волинського району загальною протяжністю 4130м на загальну суму 500 тис. грн., що підтверджується договором купівлі-продажу від 13.12.2016 року та актом приймання - передачі від 13.12.2016р. Дана фінансова угода з придбання частини лінії газопроводу між Киківською сільською радою та ПП "Немильнянський цегельний завод", під час проведення моніторингу, не викликала підозр та сумніві, щодо відповідності даної угоди нормам чинного законодавства, що в свою чергу підтверджує право позивача на розпорядження даним майном та можливістю відчуження його шляхом заключення договору купівлі-продажу.

Також, Киківська сільська рада звертає увагу на те, що відповідно до п. 4 ст. 5 ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" - не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи ( у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв'язку, залізничні колії". Тобто, виходячи з норм закону, газопровід являється - рухомим майном, державна реєстрація права власності якого - неможлива.

15.02.2018 до суду від відповідача надійшла зустрічна позовна заява про визнання договору на експлуатацію складових газорозподільних систем від 15.01.2018 укладеним, посилаючись на п. 1 розділу 3 Кодексу газорозподільних систем, а саме, власники газової мережі, яка з кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).

В судовому засіданні 15.02.2018р. представником позивача подоне клопотання про уточнення позовних вимог в прохальній частині позову, в редакції: визнати укладеним договір від 17.10.2017 про оплатне користування підвідного газопроводу природного газу між Приватним підприємством "Немильнянський цегельний завод" та Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз". Також, подали заперечення на позовну заяву від 29.01.2018, посилаючись на те, що договір, який намагається запропонувати відповідач, позивачеві є безпідставним. Намагання примусити позивача укласти договір на експлуатацію складових газорозподільної мережі, шляхом судового розгляду не увінчався успіхом. Виходячи з наступного, представники позивача просять задоволити позов в повному обсязі.

06.03.2018р. відповідачем надано суду заперечення на уточнення позовних вимог, в яких зазначено, що в порушення вимог ст. 181 ГК України, позивачем проект договору про оплатне користування підвідного газопроводу природного газу від 17.10.2017р. до ПАТ "Житомиргаз" не надсилався, доказів протилежного позивачем суду не надано.

Також, відповідач зазначає. що власники газової мережі, яка кваліфікується як газорозподільна система, що не є Операторами ГРМ, та Операторами ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи, зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ.

Вище зазначені договори є типовими та наведені у додатках 3, 4, 5 Кодексу газорозподільних систем.

Ухвалою суду від 06.03.2018р. прийнято зустрічну позовну заяву від 15.02.2018р. ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" до ПП "Немильнянський цегельний завод" про визнання договору на експлуатацію складових газорозподільних систем від 15.01.2018 укладеним, до спільного розгляду з первісним позовом у справі № 906/914/17.

Ухвалою суду від 06.03.2018р. строк проведення підготовчого провадження продовжено до 18.04.2018р.

27.03.2018р. від позивача за первісним позовом до суду надійшла заява про зміну предмету позову, згідно якої просить зобов'язати сторони оформити передачу відрізку підвідного газопроводу належного ПП "Немильнянський цегельний завод" у власність ПАТ "Житомиргаз". Приймання-передачу разом з технічною документацією на газопровід провести протягом одного місяця з дня проголошення рішення в справі на підставі акту.

Зобов'язати ПАТ "Житомиргаз" сплатити на користь ПП "Немильнянський цегельний завод" кошти в межах витрат на будівництво газопроводу на суму 1 500 000 грн.

Ухвалою суду від 27.03.2018р. позивачу за первісним позовом було запропоновано у строк до 09.04.2018р. усунути недоліки заяви про зміну предмету позову в частині зобов'язання ПАТ "Житомиргаз" сплатити на користь ПП "Немильнянський цегельний завод" кошти в межах витрат на будівництво газопроводу на суму 1500000грн.

16.04.2018р. від позивача за первісним позовом надано суду заяву про зміну предмету позову від 13.04.2018 згідно якої просить зобов' язати відповідача у справі ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" укласти з позивачем ПП "Немильнянський цегельний завод" договір про оплатне користування підвідного газопроводу належного позивачу та підключеного до єдиної газотранспортної системи.

Первісний позов розглядається відповідно до вимог вказаних у заяві від 13.04.2018.

17.04.2018р. від третьої особи ТОВ "Житомиргаз збут" до суду надійшло клопотання про залишення позову без розгляду.

У наданому клопотання, зазначено, що зі змісту заяви від 13.04.2018 про зміну предмету позову не вбачається зміни предмету позову, оскільки вказані вимоги є однаковими з вимогами, які були попередньо заявлені. Водночас, зміна предмету позову є правом позивача, а тому при прийнятті рішення щодо прийняття/не прийняття заяви від 13.04.2018 третя особа ТОВ "Житомиргаз збут" покладається на розсуд суду.

Також, ТОВ "Житомиргаз збут" зазначає, що згідно ст. 162 ГПУ України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.

Ухвалою суду від 15.02.2018р. позивачу було запропоновано подати докази звернення до відповідача з пропозицією укласти договір від 17.10.2017р. про оплатне користування підвідного газопроводу природного газу між ПП "Немильнянський цегельний завод" та ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз".

Однак, позивачем не було виконано вимоги ухвали суду від 15.02.2018 та не надано жодного доказу, яким підтверджено факт направлення договору, який є предметом позову, а відтак ТОВ "Житомиргаз збут" вважає за необхідне задовольнити клопотання про залишення позову без розгляду.

Судом, відмовлено в задоволені клопотання ТОВ "Житомиргаз збут" про залишення позову без розгляду, оскільки судом не встановлено підстав , передбачених ст. 226 ГПК України.

Представники сторін в судове засідання не з'явились.

Від позивача за первісним позовом до суду надійшла заява, в якій він просить розгляд справи проводити за відсутністю представника ПП "Немильнянський цегельний завод", за наявними у справі матеріалами.

Відповідач за первісним позовом причин неявки свого представника суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час, місце та день розгляду справи.

Треті особи своїх представників до суду також не направили, причин неявки суду не повідомили. Згідно наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення поштового відправлення, про розгляд справи були належним чином повідомлені.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, в грудні 2008 року за рахунок та силами позивача за первісним позовом був побудований підвідний газопровід протяжністю за проектом 9,0505 км і прийнятий в експлуатацію, що підтверджується актом державної приймальної комісії від 23.01.2009. Зазначеним газопроводом охоплені п'ять населених пунктів району, населення яких отримує природний газ для власних потреб.

Газопровід був підключений до єдиної газотранспортної системи країни та переданий відповідачу за первісним позовом у повне володіння та користування на підставі договору про надання послуг з технічного обслуговування систем газопостачання та газового обладнання від 24.12.2009 строком на один рік з правом сторін на продовження його дії на наступні роки.

В грудні 2014 газопровід був переданий відповідачу за первісним позовом у господарське відання на один рік на підставі договору № 252 від 03.12.2014.

В подальшому ПП "Немильнянський цегельний завод" була відхилена пропозиція ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" про укладання нового договору про передачу у господарське відання газопроводу та запропоновано укласти договір на оплатних засадах та вирішити питання про відшкодування витрат на будівництво газопроводу, оскільки ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" протягом тривалого часу користується та володіє майном заводу і водночас отримує від заводу платню за технічне обслуговування газопроводу.

Також, з матеріалів справи вбачається, що ПП "Немильнянський цегельний завод" після відмови укласти договір на експлуатацію складових газорозподільної системи, неодноразово пропонував придбати у нього належну йому складову частину газотранспортної систем на оплатній основі, однак відповідач за первісним позовом не виявив відповідного бажання.

Позивачем було продано Киківській сільській раді частину газопроводу довжиною 4130 п.м. згідно договору купівлі-продажу від 13.12.2016.

У зв'язку з відмовою ПП "Немильнянський цегельний завод" на пропозицію ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" укласти договір на експлуатацію складових Єдиною газотранспортної системи України (між власниками та газотранспортними підприємствами), ПАТ по газопостачанню та газифікації звернувся до суду з вимогою про визнання договору на експлуатацією складових газорозподільної системи від 23.09.2016 укладеним.

Рішенням господарського суду Житомирської області по справі № 906/1226/16 від 27.02.2017р, яке залишене без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 10.04.2017, в позові відмовлено.

З постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 10.04.2017 по справі № 906/1226/16 вбачається, що відсутні докази, які б підтверджували, що ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" пропонував ПП "Немильнянський цегельний завод" у якості альтернативи укласти договір про експлуатацію, договір господарського відання чи користування або оформити передачу належного газопроводу у власність зазначеному Оператору ГРМ ( у тому числі шляхом купівлі-продажу).

Також, в Постанові зазначено, що вказаний договір є обов'язковим для укладання сторонами, однак оскільки він передбачений в якості альтернативи чотирьох варіантів, то пропозиція ПАТ по газопостачанню Також, в Постанові зазначено, що вказаний договір є обов'язковим для укладання сторонами, однак оскільки він передбачений в якості альтернативи чотирьох варіантів, то пропозиція ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" про укладання договору від 23.09.2016 суперечить діючому законодавству та задоволенню не підлягає. та газифікації "Житомиргаз" про укладання договору від 23.09.2016 суперечить діючому законодавству та задоволенню не підлягає.

Однак, на даний час, жоден договір між сторонами укладений не був.

В первісному позові позивач просить суд зобов'язати відповідача за первісним позовом укласти з ПП "Немильнянський цегельний завод" договір про оплатне користування підвідного газопроводу належного позивачу за первісним позовом та підключеного до єдиної газотранспортної системи.

При цьому позивач за первісним позовом вказує на те, що починаючи з 01.01.2016р. завод та відповідач за первісним позовом не перебувають в договірних стосунках з приводу використання газопроводу, однак фактично газопровід функціонує, приносить прибутки відповідачу за первісним позовом у формі оплати за спожитий газ, яка охоплює і оплату за транспортування газу через відрізок газопроводу , що належить ПП "Немильнянський цегельний завод".

В даний час завод не є споживачем газу, не має технічної та кадрової спроможності забезпечити належну та безпечну експлуатацію газопроводу.

До даного газопроводу підключені приватні садиби мешканців навколишніх сіл району, які на теперішній час користуються газопроводом як засобом прокачування газу для власних потреб.

В зустрічній позовній заяві позивач за зустрічним позовом вказує на те, що 15.01.2018р. ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" направив згідно супровідного листа від 15.01.2018 № Zh-007-СЛ-479-0118 договір на експлуатацію складових газорозподільної системи від 15.01.2018 в двох примірниках, з метою укладання даного договору з ПП "Немильнянський цегельний завод".

Вищевказана обставина підтверджується квитанцією та описом вкладення в цінний лист.

Однак, на даний час договір між сторонами не підписаний.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України), майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і не господарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

Згідно з ч. З ст. 6 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Частиною 1 статті 627 та частиною 1 статті 630 ЦК України унормовано, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку.

Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 181 ГК України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. При цьому слід зауважити про те, що ч. 2 даної норми визначено, що проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (ч. 4 ст. 179 ГК України).

Частиною 3 статті 181 ГК України визначено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором (ч. 4 ст. 181 ГК України).

Відповідно до ч. З ст. 179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно з п. 1 глави 1 розділу III Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року N 2494 (далі - Кодекс ГРМ), власники газової мережі, яка згідно з розділом II цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).

Договори експлуатації, господарського відання та користування укладаються за формами, визначеними у додатках 3-5 цього Кодексу (крім газових мереж, що є державним майном).

Як вбачається зі змісту п. 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ, Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 847 від 29.06.2017 видано ПАТ по газопостачанню та газифікації Житомиргаз ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу в межах території міста Житомир та Житомирської області (крім міста Коростишів та Коростишівського району), а також території сіл Бухни та Морозівка Погребищанського району та села Махаринці Козятинського району Вінницької області, де знаходиться газорозподільна система, що перебуває у власності, господарському віданні, користуванні чи експлуатації ПАТ по газопостачанню та газифікації ЖИТОМИРГАЗ .

Позивачем за зустрічним позовом було направлено Договір від 15.01.2018. Відповідачу за зустрічним позовом.

ПП "Немильнянський цегельний завод" правом на внесення власних пропозицій, зауважень до Договору від 15.01.2018, будь-яких зауважень, протягом 20-го строку позивачу за зустрічним позовом не надав.

Однак, Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року N 2494, передбачений обов'язок власників газових мереж на укладання договорів з Оператором ГРМ.

Таким чином, укладання договору власником газової мережі про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу) є обов'язковим.

Договори експлуатації, господарського відання та користування укладаються за затвердженою формою, визначеною у додатках 3-5 Кодексу ГРМ.

Позивачем за зустрічним позовом заявлено суду вимогу про визнання договору з додатками 1,2 від 15.01.2018р. на експлуатацію складових газорозподільної системи укладеним між ПАТ по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" та ПП "Немильнянський цегельний завод" з 13.02.2018р. в наступній редакції:

ДОГОВІР

на експлуатацію складових газорозподільної системи

м. Житомир___ (місце укладення) 15.01.2018 (дата)

Приватне підприємство НЕМИЛЬНЯНСЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД


(найменування (прізвище, ім'я та по батькові) власника складової газорозподільної системи)

(далі - Замовник) в особі директора ОСОБА_2


,

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підставі cтатуту


,

(реквізити довіреності або установчого документа)

з однієї сторони, і Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації ЖИТОМИРГАЗ


(найменування, організаційно-правова форма Оператора газорозподільної системи)

(далі - Виконавець) в особі директора технічного ОСОБА_3


,

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підставі довіреності від 29.12.2017 № 007.1-108-1217,

(реквізити довіреності або установчого документа)

з іншої сторони (далі - Сторони), керуючись Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами, уклали договір на експлуатацію складових газорозподільної системи (далі - Договір) про таке:

I. Предмет Договору

1. За цим Договором Замовник передає Виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Виконавця, який є Оператором газорозподільної системи (Оператором ГРМ), та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи Замовника.

2 Під складовими газорозподільної системи розуміється об'єкт газопостачання, наданий Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебуває у власності Замовника, вказаний Сторонами в додатку 1 до цього Договору (далі - об'єкт).

3. Надання послуг з експлуатації об'єкта включає здійснення Виконавцем комплексу технічних заходів, необхідних для забезпечення розподілу природного газу, виконання робіт з технічного обслуговування, огляду, обстеження та поточного ремонту, в строки та порядку, що передбачені цим Договором та чинними нормативно-правовими актами (далі - послуги (роботи)).

4. Додаток № 2, тобто перелік послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем, у якому вказується, зокрема, графік виконання та вартість таких послуг (робіт), є невід'ємною частиною цього Договору.

5. Надання послуг (робіт) здійснюється за умови наявності у Замовника документів, що підтверджують право власності на об'єкт, а також:

виконавчо-технічної документації на об'єкт згідно з вимогами нормативно-правових актів та нормативних документів;

акта розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін;

відповідності об'єктів газопостачання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - Правила безпеки).

II. Вартість послуг (робіт) та порядок розрахунків

1. Вартість послуг (робіт) визначається Сторонами відповідно до переліку послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем Замовнику, та зазначається в акті наданих послуг (робіт).

2. Замовник сплачує Виконавцю вартість послуг (робіт) з експлуатації об'єкта Замовника, визначену в пункті 1 цього розділу, на поточний рахунок Виконавця з урахуванням податку на додану вартість в такому порядку: не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт).

3. У разі необхідності проведення капітального ремонту об'єкта чи його частини Виконавець надсилає Замовнику повідомлення. Замовник повинен протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення повідомити Виконавця про спосіб проведення капітального ремонту (Виконавцем чи із залученням спеціалізованих організацій) або про відмову від його проведення.

4. Фактичні обсяги наданих послуг (робіт) оформлюються щокварталу актом наданих послуг (робіт), який складається та подається Виконавцем на розгляд Замовника у двох примірниках. Замовник зобов'язується протягом 3 робочих днів від дати передачі актів наданих послуг (робіт) підписати їх та повернути один примірник кожного акта Виконавцю або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання такого акта. У випадку неповернення Замовником акта наданих послуг (робіт) та ненадання обґрунтованих заперечень щодо нього у визначений строк цей акт вважається погодженим Замовником в редакції Виконавця.

5. Остаточний розрахунок за послуги (роботи), визначені пунктом 3 цього розділу, а також за надання додаткових послуг (робіт) Власнику, пов'язаних з експлуатацією об'єкта, здійснюється не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт) на підставі рахунка Виконавця.

III. Права Сторін

1. Виконавець має право:

1) експлуатувати об'єкт, використовуючи його для провадження своєї господарської діяльності з розподілу природного газу, та здійснювати технічне обслуговування об'єкта;

2) за погодженням із Замовником укласти договір страхування об'єкта на користь Замовника за рахунок Замовника.

2. Замовник має право:

1) контролювати своєчасність та якість надання послуг (робіт) за цим Договором;

2) вимагати від Виконавця надання обґрунтування застосованих цін на послуги (роботи);

3) за письмовим запитом щокварталу отримувати від Виконавця інформацію про технічний стан об'єкта, умови його експлуатації;

4) вимагати від Виконавця належної експлуатації об'єкта, дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів щодо ведення необхідної документації, журналів, відомостей тощо;

5) за попереднім письмовим погодженням з Виконавцем залучати до виконання поточного та/або капітального ремонту об'єкта спеціалізовані організації.

IV. Обов'язки Сторін

1. Виконавець зобов'язується:

1) якісно надавати послуги (роботи), визначені цим Договором, гарантувати безпечні умови експлуатації об'єктів газопостачання за умови додержання Замовником Правил безпеки;

2) додержуватись строків виконання послуг (робіт) згідно з узгодженим Сторонами графіком;

3) надавати Замовнику на його прохання необхідну інформацію про хід надання послуг (робіт);

4) при наданні послуг (робіт) дотримуватись Правил безпеки, державних будівельних норм та правил, інших нормативних документів та нормативно-правових актів щодо порядку, строків та якості виконання робіт, порядку їх оформлення;

5) у разі зміни ринкової ціни на певні види послуг (робіт), необхідних для надання Замовнику передбачених цим Договором послуг, повідомляти Замовника про такі зміни одночасно з пропозицією щодо зміни вартості послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем;

6) приєднувати до об'єкта газопроводи третіх осіб виключно за погодженням із Замовником.

2. Замовник зобов'язується:

1) надати Виконавцю документи, що підтверджують право власності Замовника на об'єкт, виконавчо-технічну документацію на об'єкт, акт розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін, документи про відповідність газоспоживаючого обладнання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки;

2) своєчасно оформлювати акти виконаних послуг (робіт) та розраховуватись з Виконавцем;

3) забезпечити проведення капітального ремонту об'єкта власними силами або відшкодувати витрати на його проведення Виконавцем;

4) брати участь у розслідуванні нещасних випадків та аварій, що стались на об'єкті чи у зв'язку з його використанням.

V. Відповідальність Сторін

1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. За несвоєчасну оплату послуг (робіт) Виконавця Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня, за кожен день прострочення.

VI. Строк дії Договору

1. Цей Договір є укладеним і набирає чинності з дати підписання його Сторонами і діє до 31.12.2018.

Якщо протягом 1 місяця до закінчення строку дії цього Договору жодна зі Сторін не заявляє про припинення його дії, цей Договір вважається укладеним на такий самий новий строк та на тих самих умовах.

2. Одностороння зміна чи розірвання цього Договору не допускається, крім випадку, передбаченого підпунктом 1 пункту 3 цього розділу. Розірвання цього Договору у випадках, не передбачених пунктом 3 цього розділу, здійснюється в судовому порядку.

3. Цей Договір може бути достроково розірваний:

1) за взаємною згодою Сторін;

2) у випадку припинення Виконавця.

VII. Прикінцеві положення

1. Цей Договір укладений у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу. Один з примірників зберігається у Замовника, інший - у Виконавця.

2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються додатковими угодами до цього Договору.

3. Додаткові угоди, додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу, якщо вони укладені з дотриманням вимог законодавства та підписані уповноваженими представниками Сторін.

4. Сторони зобов'язуються вчасно повідомляти одна одну про зміни свого місцезнаходження (місця проживання), банківських реквізитів, номерів телефонів, факсів, установчих документів, а також про зміни в переліку майна, що є предметом даного договору шляхом направлення листа.

VIII. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін

Виконавець:

ПП НЕМИЛЬНЯНСЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД

11788, Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, с. Немильня

ідентифікаційний код: 35144394

р/р 26007357880911 в ЖОУ АТ Ощадбанк ТВБВ № 10005/057

М. П. (за наявності)

Директор


(ОСОБА_2)

Замовник:

ПАТ ЖИТОМИРГАЗ

10002, м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35

ідентифікаційний код: 03344071

р/р 2600424104 в АБ КЛІРИНГОВИЙ ДІМ , МФО 300647

М.П. (за наявності)

Директор технічний


(ОСОБА_3)


20__ року

Замовник : ПП "Немильнянський цегельний завод"

с. Немильня, вул. Зелена,1

Виконавець : ПАТ "Житомиргаз" р/р 2600134104 АБ " Кліринговий Дім"

МФО 300647

Код 03344071

Додаток № 1 до договору №

від 2018

№Найменування газопроводуМісцезнаходженняДіаметр газопроводуТискПротяжність газопроводу ( м )Тип ГРП ( ШРП )Кількість ГРП (ШРП)Кількість та тип ЕХЗЗапірна арматура 1.Вуличний газопровід с. Немильня, вул. Зелена, 1 108в/т 22,5ШРП 1 3 2. 159в/т 2,0 3. 160в/т 2508,0 4 140в/т 1056,0 5 110в/т 320,0 6 90в/т 950,0 7

Замовник:


Виконавець:

Замовник ПП "Немильнянський цегельний завод" с. Немильня, вул. Зелена, 1

Виконавець ПАТ " Житомиргаз ". р\р 2600134104 АБ " КЛІРИНГОВИЙ ДІМ "

МФО 300647

Код 03344071

2701

Додаток №2 до договору № Від 2018 р.

№Найменування робіт№ один. розцінокОдин. Виміру.Виконаних робіт Кіль. ПриладКіль. Обслугцінасума. 1Ттехнічне обстеження шляхом обходу вуличних газопроводів (4858,50 м.п. ) 1002 100 мп. 48,59 2 4,62 448,97 2Технічне обстеження відключаючих пристроїв - засувки 1046 1 шт. 3 2 5,31 31,86 ПДВ -20% 96,17 Всього: 577,00 3Тех. огляд ШРП - 1 рег , На 12 міс. 2504 1 шт. 1 13 38,34 498,42 4Регулювання обладнання ШРП- 1рег 2510 1 шт. 1 2 186,99 373,98 5Техн.обслуговув.ШРП-1 рег 2520 1 шт. 1 1 568,78 568,78 6Поточний ремонт 2602 1 шт. 1 1 524,11 524,11 7Пуск ШРП 2523 1 шт. 1 1 187,58 187,58 8Зупинка ШРП 2525 1 шт. 1 1 134,12 134,12 ПДВ -20% 457,40 Всього: 2744,39 До сплати : 3321,39

Проаналізувавши умови вказаного договору, суд прийшов до висновку, що дана редакція договору відповідає типовому договору, згідно Додатку № 3 до Кодексу газорозподільних систем.

Вимога позивача за зустрічним позовом відповідає вимогам закону, про обов'язок ПП "Немильнянський цегельний завод", як власника газової мережі укласти відповідний договір .

Крім того, суд звертає увагу, що газопровід, як джерело підвищеної небезпеки, на даний час перебуває поза межами правового регулювання, що суперечить правилам експлуатації.

Газопровідна система повинна експлуатуватись Оператором ГРМ, що має ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу.

Щодо вимоги позивача за первісним позовом про зобов'язання відповідача за первісним позовом укласти з позивачем за первісним позовом договір про оплатне користування підвідного газопроводу, в запропонованій позивачем за первісним позовом редакції, суд зазначає, що даний договір не може бути укладеним в даному випадку, оскільки він не узгоджується із вимогами Кодексу ГРМ, зокрема, є оплатним та суперечить типовому договору.

Відповідно до позиції верховного Суду України, наведеною у Постанові ВСУ від 10.10.2012 №6-110цс12, свобода договору, закріплена у ст.ст. 6, 627 ЦК України, яка полягає у тому, що сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначені умов договору, не є безмежною. У разі, якщо актом цивільного законодавства передбачена обов'язковість положень цього акту для сторін договору, сторони не вправі відступити від їх положень (ч. 3 ст. 6 ЦК України).

Крім того, суд зазначає, ПП "Немильнянський цегельний завод" не побзаблений можливості, в разі наявності намірів, реалізувати своє право як власника підвідного газопроводу, що є предметом даного спору, шляхом укладання відповідного договору купівлі-продажу з третіми особами.

Первісний позов та зустрічний позов в даному спорі є взаємовиключаємі, тобто в разі задоволення зустрічного позову, виключається факт задоволення первісного.

Враховуючи викладене, суд вважає зустрічний позов обґрунтованим, заявленим відповідно до чинного законодавства та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно, суд відмовляє у задоволенні первісного позову.

Судові витрати за зустрічним позовом відповідно до ст. 129 ГПК України покладаються на ПП "Немильнянський цегельний завод".

Керуючись ст.ст. 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. В первісному позові відмовити.

2. Зустрічний позов задовольнити.

3. Визнати договір з додатками 1,2 від 15.01.2018 на експлуатацію складових газорозподільної системи укладеним між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" (ідентифікаційний код:03344071) та Приватним підприємством "Немильнянський цегельний завод" ( ідентифікаційний код 35144394) з 13.02.2018 в наступній редакції:

ДОГОВІР

на експлуатацію складових газорозподільної системи

м. Житомир

(місце укладення) 15.01.2018(дата)

Приватне підприємство НЕМИЛЬНЯНСЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД


(найменування (прізвище, ім'я та по батькові) власника складової газорозподільної системи)

(далі - Замовник) в особі директора ОСОБА_2


,

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підставі cтатуту


,

(реквізити довіреності або установчого документа)

з однієї сторони, і Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації ЖИТОМИРГАЗ


(найменування, організаційно-правова форма Оператора газорозподільної системи)

(далі - Виконавець) в особі директора технічного ОСОБА_3


,

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підставі довіреності від 29.12.2017 № 007.1-108-1217,

(реквізити довіреності або установчого документа)

з іншої сторони (далі - Сторони), керуючись Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами, уклали договір на експлуатацію складових газорозподільної системи (далі - Договір) про таке:

I. Предмет Договору

1. За цим Договором Замовник передає Виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Виконавця, який є Оператором газорозподільної системи (Оператором ГРМ), та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи Замовника.

2 Під складовими газорозподільної системи розуміється об'єкт газопостачання, наданий Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебуває у власності Замовника, вказаний Сторонами в додатку 1 до цього Договору (далі - об'єкт).

3. Надання послуг з експлуатації об'єкта включає здійснення Виконавцем комплексу технічних заходів, необхідних для забезпечення розподілу природного газу, виконання робіт з технічного обслуговування, огляду, обстеження та поточного ремонту, в строки та порядку, що передбачені цим Договором та чинними нормативно-правовими актами (далі - послуги (роботи)).

4. Додаток № 2, тобто перелік послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем, у якому вказується, зокрема, графік виконання та вартість таких послуг (робіт), є невід'ємною частиною цього Договору.

5. Надання послуг (робіт) здійснюється за умови наявності у Замовника документів, що підтверджують право власності на об'єкт, а також:

виконавчо-технічної документації на об'єкт згідно з вимогами нормативно-правових актів та нормативних документів;

акта розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін;

відповідності об'єктів газопостачання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - Правила безпеки).

II. Вартість послуг (робіт) та порядок розрахунків

1. Вартість послуг (робіт) визначається Сторонами відповідно до переліку послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем Замовнику, та зазначається в акті наданих послуг (робіт).

2. Замовник сплачує Виконавцю вартість послуг (робіт) з експлуатації об'єкта Замовника, визначену в пункті 1 цього розділу, на поточний рахунок Виконавця з урахуванням податку на додану вартість в такому порядку: не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт).

3. У разі необхідності проведення капітального ремонту об'єкта чи його частини Виконавець надсилає Замовнику повідомлення. Замовник повинен протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення повідомити Виконавця про спосіб проведення капітального ремонту (Виконавцем чи із залученням спеціалізованих організацій) або про відмову від його проведення.

4. Фактичні обсяги наданих послуг (робіт) оформлюються щокварталу актом наданих послуг (робіт), який складається та подається Виконавцем на розгляд Замовника у двох примірниках. Замовник зобов'язується протягом 3 робочих днів від дати передачі актів наданих послуг (робіт) підписати їх та повернути один примірник кожного акта Виконавцю або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання такого акта. У випадку неповернення Замовником акта наданих послуг (робіт) та ненадання обґрунтованих заперечень щодо нього у визначений строк цей акт вважається погодженим Замовником в редакції Виконавця.

5. Остаточний розрахунок за послуги (роботи), визначені пунктом 3 цього розділу, а також за надання додаткових послуг (робіт) Власнику, пов'язаних з експлуатацією об'єкта, здійснюється не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт) на підставі рахунка Виконавця.

III. Права Сторін

1. Виконавець має право:

1) експлуатувати об'єкт, використовуючи його для провадження своєї господарської діяльності з розподілу природного газу, та здійснювати технічне обслуговування об'єкта;

2) за погодженням із Замовником укласти договір страхування об'єкта на користь Замовника за рахунок Замовника.

2. Замовник має право:

1) контролювати своєчасність та якість надання послуг (робіт) за цим Договором;

2) вимагати від Виконавця надання обґрунтування застосованих цін на послуги (роботи);

3) за письмовим запитом щокварталу отримувати від Виконавця інформацію про технічний стан об'єкта, умови його експлуатації;

4) вимагати від Виконавця належної експлуатації об'єкта, дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів щодо ведення необхідної документації, журналів, відомостей тощо;

5) за попереднім письмовим погодженням з Виконавцем залучати до виконання поточного та/або капітального ремонту об'єкта спеціалізовані організації.

IV. Обов'язки Сторін

1. Виконавець зобов'язується:

1) якісно надавати послуги (роботи), визначені цим Договором, гарантувати безпечні умови експлуатації об'єктів газопостачання за умови додержання Замовником Правил безпеки;

2) додержуватись строків виконання послуг (робіт) згідно з узгодженим Сторонами графіком;

3) надавати Замовнику на його прохання необхідну інформацію про хід надання послуг (робіт);

4) при наданні послуг (робіт) дотримуватись Правил безпеки, державних будівельних норм та правил, інших нормативних документів та нормативно-правових актів щодо порядку, строків та якості виконання робіт, порядку їх оформлення;

5) у разі зміни ринкової ціни на певні види послуг (робіт), необхідних для надання Замовнику передбачених цим Договором послуг, повідомляти Замовника про такі зміни одночасно з пропозицією щодо зміни вартості послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем;

6) приєднувати до об'єкта газопроводи третіх осіб виключно за погодженням із Замовником.

2. Замовник зобов'язується:

1) надати Виконавцю документи, що підтверджують право власності Замовника на об'єкт, виконавчо-технічну документацію на об'єкт, акт розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін, документи про відповідність газоспоживаючого обладнання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки;

2) своєчасно оформлювати акти виконаних послуг (робіт) та розраховуватись з Виконавцем;

3) забезпечити проведення капітального ремонту об'єкта власними силами або відшкодувати витрати на його проведення Виконавцем;

4) брати участь у розслідуванні нещасних випадків та аварій, що стались на об'єкті чи у зв'язку з його використанням.

V. Відповідальність Сторін

1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. За несвоєчасну оплату послуг (робіт) Виконавця Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня, за кожен день прострочення.

VI. Строк дії Договору

1. Цей Договір є укладеним і набирає чинності з дати підписання його Сторонами і діє до 31.12.2018.

Якщо протягом 1 місяця до закінчення строку дії цього Договору жодна зі Сторін не заявляє про припинення його дії, цей Договір вважається укладеним на такий самий новий строк та на тих самих умовах.

2. Одностороння зміна чи розірвання цього Договору не допускається, крім випадку, передбаченого підпунктом 1 пункту 3 цього розділу. Розірвання цього Договору у випадках, не передбачених пунктом 3 цього розділу, здійснюється в судовому порядку.

3. Цей Договір може бути достроково розірваний:

1) за взаємною згодою Сторін;

2) у випадку припинення Виконавця.

VII. Прикінцеві положення

1. Цей Договір укладений у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу. Один з примірників зберігається у Замовника, інший - у Виконавця.

2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються додатковими угодами до цього Договору.

3. Додаткові угоди, додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу, якщо вони укладені з дотриманням вимог законодавства та підписані уповноваженими представниками Сторін.

4. Сторони зобов'язуються вчасно повідомляти одна одну про зміни свого місцезнаходження (місця проживання), банківських реквізитів, номерів телефонів, факсів, установчих документів, а також про зміни в переліку майна, що є предметом даного договору шляхом направлення листа.

VIII. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін

Виконавець:

ПП НЕМИЛЬНЯНСЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД

11788, Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, с. Немильня

ідентифікаційний код: 35144394

р/р 26007357880911 в ЖОУ АТ Ощадбанк ТВБВ № 10005/057

М. П. (за наявності)

Директор


(ОСОБА_2)

Замовник:

ПАТ ЖИТОМИРГАЗ

10002, м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35

ідентифікаційний код: 03344071

р/р 2600424104 в АБ КЛІРИНГОВИЙ ДІМ , МФО 300647

М.П. (за наявності)

Директор технічний


(ОСОБА_3)


20__ року

Замовник : ПП "Немильнянський цегельний завод"

с. Немильня, вул. Зелена,1

Виконавець : ПАТ "Житомиргаз" р/р 2600134104 АБ " Кліринговий Дім"

МФО 300647

Код 03344071

Додаток № 1 до договору №

від 2018

№Найменування газопроводуМісцезнаходженняДіаметр газопроводуТискПротяжність газопроводу ( м )Тип ГРП ( ШРП )Кількість ГРП (ШРП)Кількість та тип ЕХЗЗапірна арматура 1.Вуличний газопровід с. Немильня, вул. Зелена, 1 108в/т 22,5ШРП 1 3 2. 159в/т 2,0 3. 160в/т 2508,0 4 140в/т 1056,0 5 110в/т 320,0 6 90в/т 950,0 7

Замовник:


Виконавець:

Замовник ПП "Немильнянський цегельний завод" с. Немильня, вул. Зелена, 1

Виконавець ПАТ " Житомиргаз ". р\р 2600134104 АБ " КЛІРИНГОВИЙ ДІМ "

МФО 300647

Код 03344071

2701

Додаток №2 до договору № Від 2018 р.

№Найменування робіт№ один. розцінокОдин. Виміру.Виконаних робіт Кіль. ПриладКіль. Обслугцінасума. 1Ттехнічне обстеження шляхом обходу вуличних газопроводів (4858,50 м.п. ) 1002 100 мп. 48,59 2 4,62 448,97 2Технічне обстеження відключаючих пристроїв - засувки 1046 1 шт. 3 2 5,31 31,86 ПДВ -20% 96,17 Всього: 577,00 3Тех. огляд ШРП - 1 рег , На 12 міс. 2504 1 шт. 1 13 38,34 498,42 4Регулювання обладнання ШРП- 1рег 2510 1 шт. 1 2 186,99 373,98 5Техн.обслуговув.ШРП-1 рег 2520 1 шт. 1 1 568,78 568,78 6Поточний ремонт 2602 1 шт. 1 1 524,11 524,11 7Пуск ШРП 2523 1 шт. 1 1 187,58 187,58 8Зупинка ШРП 2525 1 шт. 1 1 134,12 134,12 ПДВ -20% 457,40 Всього: 2744,39 До сплати : 3321,39 "

4. Стягнути з Приватного підприємства "Немильнянський цегельний завод" (11788, Житомирська область, Новоград-Волинський район, с. Немильня, вул. Зелена, 1, ідентифікаційний код 35144394) на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" (10002, м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35, ідентифікаційний код 03344071) - 1762 грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 29.05.2018

Суддя Маріщенко Л.О.

Віддрукувати:

1- в справу

2-3 - сторонам (рек. з повід.)

4-5 - третім особам (рек. з повід.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.05.2018
Оприлюднено29.05.2018
Номер документу74280104
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/914/17

Постанова від 17.09.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 02.08.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 02.08.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 13.07.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 30.05.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Рішення від 17.05.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 03.05.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 18.04.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні