Справа № 909/280/18
УХВАЛА
29.05.2018 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т.В., секретар судового засідання Масловський А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "РБ-Лідер"
до відповідача: Івано-Франківської міської ради
про визнання недійсним пункту договору оренди землі
за участю:
від позивача: представник не з'явився,
від відповідача: ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "РБ-Лідер" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним пункту 13 договору оренди землі від 28.03.2018, укладеного між Івано-Франківською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "РБ-Лідер", посвідченого приватним нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за №242, в частині формулювання: "у разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором: - у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100% річної орендної плати, встановленої цим договором".
Ухвалою від 05.04.2018 відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 25.04.2018, яке відкладено на 15.05.2018 та оголошено перерву до 29.05.2018.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся за адресою згідно ОСОБА_2 з ЄДРЮОФОПГФ. Суд констатує, що ним вжито всіх належних заходів для повідомлення позивача про розгляд справи у судових засіданнях.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, підтримав поданий 20.04.2018 відзив на позовну заяву (вх.№6364/18).
Як передбачено ч.1 ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з'ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з ч. 1 ст. 181 ГПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
За змістом п. 19 ч. 2 ст. 182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд здійснює дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Як вбачається із матеріалів справи, підготовче засідання у даній справі відкладалось у зв'язку із неявкою в засідання представника позивача та неповідомлення суду причин не прибуття.
У підготовчому засіданні суд вчинив відповідні дії, з'ясував та вирішив питання, передбачені ч. 2 ст.182 ГПК України. Зокрема, суд встановив, що матеріали справи містять відзив відповідача; з'ясував, про відсутність заяв та клопотань учасників справи; перевірив чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі, і чи надали всі докази, на які вони посилаються у позові та відзиві, встановив порядок з'ясування обставин та порядок дослідження доказів під час розгляду справи по суті, з'ясував розмір заявлених судових витрат.
При розгляді даної справи суд також керується положеннями п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 р. про те, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку, що кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07 липня 1989 р. у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 р. у справі Смірнова проти України).
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи Федіна проти України від 02 вересня 2010 р., Смірнова проти України від 08 листопада 2005 р., Матіка проти Румунії від 02 листопада 2006 р., Літоселітіс проти Греції від 05 лютого 2004 р. та інші).
Відповідно до ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи наведене, підстав для подальшого відкладення підготовчого засідання суд не вбачає, відтак, підготовче провадження у справі слід закрити та призначити справу до розгляду по суті.
Керуючись статтями 177, 182, 183, 185, 202, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче провадження у справі № 909/280/18 - закрити.
2. Розгляд справи по суті призначити на 06.06.2018 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; корпус 1, зал судових засідань №19.
3.Участь в судовому засіданні представників учасників справи не є обов'язковою.
4. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.
5. Дана ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню.
Дата підписання: 30.05.2018.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» , за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/
Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/
e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88
Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
Суддя Максимів Т.В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2018 |
Оприлюднено | 01.06.2018 |
Номер документу | 74312292 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні