Рішення
від 16.05.2018 по справі 487/3097/17
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/3097/17

Провадження № 2/487/1090/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.05.2018 року Заводський районний суд міста Миколаєва у складі судді Біцюка А.В., за участю секретаря Попович В.Б., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (Миколаївська обл., м. Новий Буг, вул. Москаленко, 24) до Товариства з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ (54029, м. Миколаїв, пров. Радіо, 1-А; 54020, м. Миколаїв, вул. Сінна, 9) про встановлення факту перебування у трудових відносинах ,

В С Т А Н О В И В:

08.06.2017 року до Заводського районного суду міста Миколаєва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ в якому посилаючись на те, що ОСОБА_2 влаштувалося на роботу до ТОВ Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ на посаду охоронця. Позивача було звільнено. Після звільнення позивачу не видано заробітну плату за два місяця, просив:

1) встановити факт перебування у трудових відносин із Товариство з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ на посаді охоронця у період з 1 червня 2016 року по 30 листопада 2016 року.

2) зобов'язати відповідача внести запис до трудової книжки про прийняття його на роботу на посаду охоронця 1 червня 2016 року та запис про звільнення із займаної посади відповідно до поданої заяви про звільнення за власним бажанням.

3) стягнути з відповідача на його користь заробітну плату за два місяця.

В обґрунтування позову ОСОБА_2 зазначив, що в червні 2016 року він влаштувалося на роботу до ТОВ Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ на посаду охоронця для здійснення охорони в Миколаївському зоопарку і працювала по листопад 2016 року. Після звільнення позивач за власним бажанням, позивачу стало відомо, що і його трудовій книжці відсутній запис те, що перебував в трудових відносинах з підприємством. Після звільнення позивачу не було враховану та не видано заробітну плату за жовтень та листопад.

Представник позивача до суду не з'явився, суду надала клопотання про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі, наполягають на задоволенні позову.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, суду надав заяву про визнання позову, повністю визнає заявлені позовні вимоги, просить розглядати справу за його відсутності.

Судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

Від представника відповідача, який наділений усіма правами позивача у справі, надійшла заява про визнання позову, зазначено, що він повністю визнає заявлені позовні вимоги.

Відповідно до ч. 4 ст. ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Таким чином, наступні обставини на які посилався позивач в своєму позові не підлягають доказуванню.

У період з 01 червня 2016 року по 30 листопада 2016 року ОСОБА_2 працював на Товаристві з обмеженою відповідальністю охоронно - детективне агентство Кронус-ФГ на посаді охоронця.

Згідно листа Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Миколаєві №14404/08 від 11.10.2017 року, у звітних даних ТОВ ОДА Кронус ФГ (код ЄДРПОУ 35564093) за період з 01.06.2016 року по 30.11.2016 року відсутні відомості про нараховану заробітну плату ОСОБА_2.

Статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається, як правило в письмовій формі.

Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

Відповідно до ст. 48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Статтею 49 КЗпП України передбачено, що власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Таким чином, факт роботи позивача у відповідача знайшов своє підтвердження, а за такого, оскільки будь-які письмові докази цього факту відсутні, звітність до органів державної влади з цього приводу не подавалась, то права позивача на підтвердження вказаного факту підлягають задоволенню шляхом встановлення рішенням суду факту перебування позивача у трудових відносинах із ТзОВ охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ на посаді охоронця у період з 01 червня 2016 року по 30 листопада 2016 року та зобов'язання відповідача внести записи до його трудової книжки про прийняття на роботу та звільнення з роботи.

Позовні вимоги про стягнення заробітної плати за жовтень-листопад 2016 року також підлягають задоволенню в сумі 2900 гривень виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 94 КЗПп України, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата ( ч.1 ст. 115 КЗпП України).

Оскільки сторонами не зазначався розмір заробітної плати позивача, яка йому належить згідно умов укладеного ними трудового договору, а факт виплати позивачу заробітної плати не доведено відповідачем, розмір заробітної плати, який слід стягнути з відповідача, має дорівнювати розміру мінімальної заробітної плати яка існувала на час виникнення спірних (правовідносин жовтень-листопад 2016 року) і встановлена згідно статті 3 Закону України "Про оплату праці" та ст.8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" на рівні 1450 грн.

Тобто, за два місяці з відповідача на користь позивача слід стягнути 2900 грн. (1450 грн. х 2 місяці).

Враховуючи, наведені вище обставини, факт визнання відповідачем позову, ту обставину, що таке визнання ніяким чином не порушує права третіх осіб і відповідає фактичним обставинам справи, суд на підставі ч.6 ст.206 ЦПК приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Керуючись ст. ст. 206, 258, 259, 263, 264, 265, 273 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ про встановлення факту перебування у трудових відносинах - задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_2 у трудових відносинах із товариством з обмеженою відповідальністю охоронно - детективне агентство Кронус-ФГ (код ЄДРПОУ 35564093) на посаді охоронця у період з 01 червня 2016 року по 30 листопада 2016 року.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю охоронно - детективне агентство Кронус-ФГ (код ЄДРПОУ 35564093) внести запис до трудової книжки ОСОБА_2 про прийняття його на посаду охоронця 01 червня 2016 року та запис про звільнення його із займаної посади відповідно до поданої ним заяви про звільнення за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України від 30 листопада 2016 року.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ (код ЄДРПОУ 35564093) на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: 217882234, заборгованість по заробітній платі за жовтень та листопад 2016 року в розмірів 2900 (дві тисячі дев'ятсот) гривень, з підлягають відрахування належні до сплати податки та збори.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Охоронно-детективне агентство Кронус-ФГ (код ЄДРПОУ 35564093) на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: 217882234, судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Апеляційного суду Миколаївської області або до того ж суду через Заводський районний суд міста Миколаєва протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 29.05.2018 року.

Суддя Біцюк А. В.

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення16.05.2018
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74327571
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —487/3097/17

Ухвала від 29.05.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Рішення від 20.04.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Рішення від 16.05.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 25.01.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 16.01.2018

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Рішення від 02.11.2017

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 26.09.2017

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

Ухвала від 23.08.2017

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Біцюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні