Ухвала
від 29.05.2018 по справі 759/2920/18
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кп/759/501/18

ун. № 759/2920/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2018 року колегія суддів Святошинського районного суду м. Києва в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участю секретаря: ОСОБА_4 ,

провівши в приміщені суду у відкритому судовому засіданні в м. Києві підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 42017100000000671 за обвинувальним актом стосовно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки м. Маріуполя Донецької області, не працюючої, не заміжньої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 321 КК України,

сторони кримінального провадження прокурор ОСОБА_6 , обвинувачена ОСОБА_5 , захисник ОСОБА_7 ,-

В С Т А Н О В И Л А :

Обвинувальний акту кримінальномупровадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017100000000671 відносно ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 321 КК України, надійшов до Святошинського районного суду м. Києва 28.02.2018.

У підготовчому судовому засіданні на обговорення поставлене питання про підсудність кримінального провадження.

Прокурор вважає, що обвинувальний акт підсудний Святошинському районному суду м. Києва.

Захисник та обвинувачена вважають за можливе слухати справу Святошинським районним судом м. Києва.

Ознайомившись з обвинувальним актом, вислухавши думку сторін даного кримінального провадження, колегія суддів приходить до таких висновків.

Територіальна підсудність це різновид підсудності, за допомогою якої визначають, у суді якої адміністративно-територіальної одиниці буде здійснюватися розгляд по суті кримінального провадження щодо конкретного злочину.

За загальним правилом, встановленим ч. 1 ст. 32 КПК України, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.

Тобто основною юридичною ознакою для визначення територіальної підсудності є місце вчинення злочину, яке згідно з п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України належить до обставин, що підлягають доказуванню у кожному конкретному провадженні. При чому «місце вчинення злочину» в контексті ч. 1 ст. 32 КПК України розглядається лише як ознака, що дозволяє визначити підсудність кримінального провадження, - це одиниця адміністративно-територіального поділу, на підставі якої побудована судова система в цілому.

Відповідно до вимог ст.409, п. 6 ч. 2 ст.412 КПК Українипідставою для скасування судового рішення судом апеляційної інстанції є істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону. Судове рішення в будь-якому разі підлягає скасуванню якщо порушено правила підсудності.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України суд у підготовчому судовому засіданні має право направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.

Як вбачається з обвинувального акта ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307; ч. 1 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 321 КК України, а саме: в участі у злочинній організації, а також у вчинюваних такою організацією тяжких і особливо тяжких злочинах; незаконному зберіганні з метою збуту, перевезенні з метою збуту, а також у незаконному збуті наркотичних засобів, психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно організованою групою у складі злочинної організації; незаконному зберіганні з метою збуту, перевезенні з метою збуту, а також у збуті сильнодіючих лікарських засобів в особливо великому розмірі, вчиненому повторно організованою групою у складі злочинної організації.

Згідно обвинувального акта в середині 2014 року, точна дата слідством не встановлена, у м. Києві Особа 1, його брат Особа 3 та співмешканка Особа 1 Особа 2, зазіхаючи на встановлені законодавством України спільні відносини з метою протиправного збагачення, вступили між собою у злочинну змову на спільне здійснення стійким ієрархічним об`єднанням (злочинною організацією) у складі декількох осіб, члени якого за попередньою змовою зорганізувались для спільної діяльності, з метою безпосереднього вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, на що кожен надав свою згоду.

Особа 1, Особа 3, Особа 2, достовірно знаючи про кримінальну відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів, володіючи інформацією щодо джерел збуту і кількості наркотичних засобів, що збувається, роздрібних цін на наркотичні засоби, володіючи знаннями і навичками, маючи шляхи придбання у невстановлених слідством осіб наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів, зазіхаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері охорони здоров`я населення, зробили для себе висновок про можливість протиправного збагачення, шляхом здійснення протиправної діяльності, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме на вчинення незаконного виробництва, придбання, зберігання, пересилання, перевезення з метою збуту а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин і сильнодіючих лікарських засобів на території міст Києва та Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Вказані особи розробили план злочинної діяльності, який передбачав створення злочинної організації, до складу якої мали увійти у якості виконавців кілька осіб, для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, об`єднаних єдиним планом, з розподілом ролей кожного учасника, спрямованих на досягнення цього плану, відомого членам злочинної організації, з подальшим чітким їх виконанням, при суворому підпорядкуванні організаторам як лідерам злочинної організації і дотриманням встановленої ними дисципліни і конспірації (т. 1 а.п. 59).

Зокрема, реалізуючи спільний злочинний план приблизно влітку 2014 року Особа 1, відвідуючи дачний будинок своїх батьків, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , познайомився з Особа 4, з яким склалися довірчі відносини. Через певний проміжок часу, в жовтні 2014 року, Особа 1 запропонувала Особа 4 увійти до складу злочинної організації і повідомив план злочинних дій. Отримавши від останнього згоду, залучив його у злочинну організацію у якості виконавця.

У злочинній організації Особа 4 була відведена роль особи, яка за своїм місцем проживання за адресою АДРЕСА_3 , володіючи технологією, з використанням кухонного приладдя, з наданих організатором прекурсорів і наркотичних засобів, здійснювала виготовлення інших наркотичних засобів, зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин та сильнодіючих лікарських засобів, фасування, перевезення і передачу іншим учасникам злочинної організації зазначених партій наркотичних і сильнодіючих лікарських засобів з метою подальшого збуту, отриманні незаконному прибутку від діяльності злочинної організації (т. 1 а.п. 64).

В подальшому, Особа 1, відвідуючи спортивний зал «Десантник», що за адресою: м. Київ, пр. Л.Курбаса, 18-Д, познайомився з ОСОБА_8 , який займався індивідуальною тренерською практикою і запропонував останньому підшукати осіб з його оточення, які потребують заробітку, виконуючи роботу на дому, не ставлячи до відома ОСОБА_8 про злочинність своїх намірів. На виконання зазначеної пропозиції ОСОБА_8 приблизно у травні 2015 року познайомив свою знайому ОСОБА_5 з Особа 2.

Через певний проміжок часу Особа 2 запропонувала ОСОБА_5 увійти до складу злочинної організації, ознайомила зі злочинним планом і, отримавши згоду останньої, залучила до злочинної організації у якості виконавця.

У злочинній організації ОСОБА_5 була відведена роль оператора, яка полягала у здійсненні за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , веденні і перевірки консолідованих списків наркозалежних осіб, прийому телефонних дзвінків і SMS повідомлень із замовленнями на придбання наркотичних і сильнодіючих лікарських засобів, за заздалегідь обумовленою термінологією їх назв, повідомленні покупцям номерів розрахункових рахунків у банківських установах для перерахування грошових коштів за придбані речовини, контролі факту зарахування грошових коштів на рахунки, отриманні у інших членів злочинної організації кур`єрів, інформації про місця схову (закладки) наркотичних і сильнодіючих лікарських засобів на замовлення і повідомленні про них покупців також шляхом телефонного дзвінка або SMS повідомленням, отриманні незаконного прибутку від діяльності злочинної організації. За результатами виконання своєї злочинної функції ОСОБА_5 повинна була звітувати Особа 2 і Особа 3. Для виконання злочинних функцій ОСОБА_5 організаторами надано засоби зв`язку у вигляді апаратів мобільного зв`язку обладнаних відповідними сім картами, із встановленими Інтернет мессенджерами з актуальними контактами членів злочинної організації і наркозалежних покупців. За виконання ОСОБА_5 передбачених злочинних функцій, остання отримувала грошову винагороду в розмірі 2000 гривень на тиждень.

Також наприкінці червня 2015 року ОСОБА_5 на прохання Особа 2 відкрила картковий рахунок у ПАТ ПБ «Приватбанк» на своє ім`я з номерами карткових рахунків № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ) та передала вказані картки з індивідуальним паролем та сім-картки, закріплені за даним банківським рахунком Особа 2. За вказані дії ОСОБА_5 отримувала щомісячну винагороду 3000 гривень (т. 1 а.п. 65-66).

Слід зазначити, що відповідно до ч. 4 ст. 28 КК України злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об`єднанням декількох осіб (п`ять і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп.

При цьому, стійкість злочинної організації полягає в її здатності забезпечити стабільність і безпеку свого функціонування, тобто ефективно протидіяти факторам, що можуть їх дезорганізувати, як внутрішнім, так і зовнішнім. На здатність об`єднання протидіяти внутрішнім дезорганізуючим факторам вказують, зокрема, такі ознаки: стабільний склад, тісні стосунки між його учасниками, їх централізоване підпорядкування, єдині для всіх правила поведінки, а також наявність плану злочинної діяльності і чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

Відповідно до обвинувального акта злочинна організація була створена з метою незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме на вчинення незаконного виробництва, придбання, зберігання, пересилання, перевезення з метою збуту а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин і сильнодіючих лікарських засобів на території міст Києва та Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Проаналізувавши обвинувальний акт, можна дійти висновку про те, що основною незаконною діяльністю злочинної організації як стійкого ієрархічного об`єднання є незаконне виготовлення наркотичних та сильнодіючих лікарських засобів, їх фасування, зберігання та передача іншим учасникам злочинної організації з метою подальшого збуту.

Місце незаконного виготовлення наркотичних та сильнодіючих лікарських засобів, їх фасування та зберігання було облаштовано учасниками злочинної організації за адресою: АДРЕСА_3 .

За таких обставин, вказана адреса фактично є основних місцем вчинення злочинів злочинною організацією, участь у якій, а також тяжких і особливо тяжких злочинах, вчинюваних даною організацією, брала ОСОБА_5 як оператор.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 не підсудне Святошинському районному суду м. Києва, а розгляд справи за територіальною підсудністю відноситься до юрисдикції Броварського міськрайонного суду Київської області за основними місцем вчинення злочинів - АДРЕСА_3 .

Відповідно до ч. 3ст. 34 КПК Українипитання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

Відтак, колегія суддів приходить до висновку про необхідність направлення обвинувального акта за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307; ч. 1 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 321 КК України, до Апеляційного суду м. Києва для звернення з поданням до Верховного Суду для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а саме Броварського міськрайонного суду Київської області.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 32, 34, п. 4 ч. 3 ст. 314, ст. 369-372, 376 КПК України, ст. ст.5,6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04.11.1950, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Направити кримінальне провадження № 42017100000000671 за обвинувальним актом стосовно ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 321 КК України, до Апеляційного суду м. Києва для звернення з поданням до Верховного Суду для вирішення питання про направлення даного провадження до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а саме: з Святошинського районного суду міста Києва до Броварського міськрайонного суду Київської області, враховуючи вимоги процесуального закону про територіальну підсудність кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Суддя ОСОБА_2

Суддя ОСОБА_3

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.05.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу74343838
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/2920/18

Ухвала від 02.11.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Новик В. П.

Вирок від 18.10.2018

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Новик В. П.

Ухвала від 18.07.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Григор'єва Ірина Вікторівна

Ухвала від 27.06.2018

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Фрич Тетяна Вікторівна

Ухвала від 29.05.2018

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Новик В. П.

Ухвала від 01.03.2018

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Новик В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні