Ухвала
від 31.05.2018 по справі 923/464/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 травня 2018 року                                                                      Справа № 923/464/18

Суддя Господарського суду Херсонської області Остапенко Т.А., розглянувши справу

за позовом: Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90)», місцезнаходження: 73032, м. Херсон, вул. Некрасова, 234, ідентифікаційний код: 08680997

          до: Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, пр. Ушакова, 47, ідентифікаційний код: 21292403

про скасування рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12.04.2018 року № 4-р/к по справі № 2/2-18

в с т а н о в и в:

          29.05.2018 року до суду надійшла позовна заява Державного підприємства «Підприємство кримінально-виконавчої служби України (№ 90)» до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про скасування рішення адміністративної колегії № 4-р/к від 12.04.2018 року по справі № 2/2-18.

          Справа на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддя від 29.05.2018 року була розподілена в провадження судді Остапенко Т.А.

          Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд зазначає таке.

Вимоги до позовної заяви викладені у ст. 162 ГПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява, відповідно до п. п. 4, 5, 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, з-поміж іншого, має містити:

- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Разом з тим, позовна заява Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90)», вищевказаними вимогам не відповідає.

Так, позовна заява не містить, ані переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, ані попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи, ані підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення ( ч. 1 ст. 172 ГПК України).

За п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Згідно вищезазначених Правил розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт, документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Проте матеріали позовної заяви, всупереч вищенаведеному не містять доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, а саме документів, що підтверджують надання поштових послуг (фіскального чеку, опису вкладення у цінний лист).

Копія позовної заяви з додатками для Відповідача додано до позову, проте, як зазначалося вище, виходячи із змісту ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, направлення зазначених документів є обов'язком Позивача.

За змістом п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви Позивачем мають бути також додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір»

Згідно ч. 1, 2, п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується 1 (один) розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну вимогу немайнового характеру

Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762,00 грн.

Таким чином, оскільки Позивачем заявляється одна вимога немайнового характеру, при подачі позовної заяви ним мав бути сплачений судовий збір у розмірі 1762,00 грн. Проте, матеріали справи доказів сплати судового збору чи документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, не містять.

За вищевикладеного, оскільки позовна заява Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90) не відповідає вимогам ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України, вона залишається без руху, із встановленням Позивачу строку для усунення недоліків про, які зазначено у мотивувальній частині ухвали.

Поряд із цим, суд також звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Таким чином, при усуненні недоліків, Позивачу слід враховувати норми вищенаведеної статті, яка зобов'язує Позивача до подання документів, попередньо надсилати їх копії іншим учасникам у справі.

Також, суд звертає увагу Позивача, що відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються до суду в оригіналі, або шляхом надання належним чином засвідчених копій. Вимоги до оформлення документів, порядок засвідчення їх копій, що подаються до суду, визначено пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації», затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 р. Так, згідно вказаного стандарту, відмітка про засвідчення копії документа повинна складатися зі слів: «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Однак, копії документів, що додані Позивачем до позовної заяви, в якості доказів, належним чином не завірені, оскільки не містять відомостей про дату засвідчення копії.

          Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд

п о с т а н о в и в:

          1. Позовну заяву Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90)» - залишити без руху.

           2. Встановити Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90)» строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз'яснити Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 90)», що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                                          Т.А. Остапенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення31.05.2018
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74345519
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/464/18

Рішення від 18.10.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

Ухвала від 27.09.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

Ухвала від 30.07.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

Ухвала від 18.07.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

Ухвала від 15.06.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

Ухвала від 31.05.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Остапенко Т.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні