ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
29 травня 2018 року справа № 923/255/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Павленко Н.А. при секретарі судового засідання Борхаленко О.А., розглянувши справу
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1- адвокат, ордер від 23.04.2018р.
від відповідача: ОСОБА_2 - уповн. предст., дов. від 25.03.2018р.,
ОСОБА_3 - уповн. предст., дов. від 25.03.2018р.
розглянувши у підготовчому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЗЕРНО", м.Херсон
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "АЛЬФА-ТРАНС", м.Херсон
про стягнення 163913грн. 01коп.,
встановив:
Провадження у справі відкрито за позовною заявою ТОВ "Екозерно" про стягнення з відповідача 106259,74грн. боргу, 18522,79грн. втрат від інфляції, 39100,48грн. пені у правовідносинах за договором про надання послуг № 26/11, укладеним сторонами 11.11.2016р.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що сума у 106259,74грн. становить розмір податку на додану вартість, що входить до складу вартості наданих позивачем відповідачу послуг за вказаним договором.
Сплативши вартість наданих послуг без врахування ПДВ, відповідач таку відмову обгрунтовує тим, що вантаж - кукурудза 3-го класу, врожаю 2016р. у кількості 3113,200 тонн, щодо якого було надано послуги з приймання та навантаження на судно не був власністю замовника - відповідача, а мав статус транзитного вантажу. Відповідно до норм Податкового кодексу України операції з постачання послуг щодо транзитного вантажу звільняються від оподаткування. Втім, умови договору про надання послуг № 26/11, укладеного сторонами 11.11.2016р., стосуються послуг, що надаються щодо вантажу, власником якого є саме замовник-відповідач. На думку відповідача, умови вказаного договору не можуть застосовуватись щодо послуг, які постачались стосовно транзитного вантажу.
Позивач, з посиланням на ст.50 ГПК України, звернувся із заявою про залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_4 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області (вх.№1050/18 від 29.05.2018р.).
Обгрунтування заяви за її текстом наступне:
"Спір, що є предметом розгляду у даній справі, безпосередньо впливає на обсяг податкових зобов'язань позивача, так як сума заборгованості за договором - 106.259, 74 грн. є сумою зобов'язань з податку на додану вартість, які вже оплачені позивачем. У випадку відмови у задоволенні позову позивач буде змушений коригувати зобов'язання з оплати ПДВ в бік зменшення, подати відповідний уточнюючий розрахунок до територіального органу Державної фіскальної служби. У подальшому дана обставина може призвести до суперечки позивача з відповідним контролюючим органом ДФС.
Згідно статті 41 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Територіальним контролюючим органом для ТОВ Екозерно є ОСОБА_4 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області.
Згідно статті 51 ГПК України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява."
В судовому засіданні 29.05.2018р. представник позивача підтримав заяву.
В судовому засіданні представник відповідача не заперечував проти залучення третьої особи.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч. ч. 1 ст. 50 ГПК України).
Метою участі третіх осіб у справі є захист ними власних прав і законних інтересів, на які може вплинути рішення чи ухвала суду. Залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог до участі у справі вирішується господарським судом з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес до даної справи, тобто чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому.
Враховуючи викладене у сукупності, з огляду на те, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави, для встановлення всіх обставин справи суд дійшов висновку залучити до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_4 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області.
Згідно з ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Строк проведення підготовчого провадження закінчується 10.06.2018р.
У зв'язку з необхідністю відкладення підготовчого засідання суд приходить до висновку про продовження строку проведення підготовчого провадження за власною ініціативою з метою належної підготовки справи для розгляду по суті.
Керуючись ст. 50, ч.3 ст.177, п.2 ч.2 ст.183, ст.234 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів, до 10.07.2018р.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_4 об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Херсонській області (код ЄДР 39473382, 73008, м.Херсон, вул. І.Кулика, б.143-А).
3. Відкласти підготовче засідання до 14 червня 2018 року о 12:00 за адресою: м.Херсон, вул.Театральна, 18, зал судових засідань № 2 (третій поверх).
4. Викликати в підготовче засідання представників учасників з доказами їх повноважень, визначеними ст.60 ГПК України.
5. Зобов'язати позивача негайно надіслати тертій особі копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Докази вчинення означених дій надати суду.
6. Запропонувати ОСОБА_4 ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області подати письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог.
7. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.80 ГПК України:
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу;
- у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
8. Копію ухвали направити учасникам судового процесу.
Ухвала відповідно до ч.1 ст.235 ГПК України набирає законної сили з дня її оголошення - 29.05.2018р. і оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.
Суддя Н.А. Павленко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2018 |
Оприлюднено | 01.06.2018 |
Номер документу | 74377683 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Павленко Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні