Ухвала
від 01.06.2018 по справі 922/4585/16
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"01" червня 2018 р. Справа № 922/4585/16

Суддя-доповідач ОСОБА_1,

розглянувши у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Провід Групп", м. Харків, (вх. №1014 Х/2) на ухвалу господарського суду Харківської області від 29.03.2018, постановлену у приміщенні господарського суду Харківської області суддею Усатим В.О., час проголошення ухвали - не зазначено, дата складання повного тексту ухвали - не зазначено, у справі № 922/4585/16

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродуктгруп", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 08.02.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродуктгруп" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором ОСОБА_2

Ухвалою господарського суду Харківської області від 29.03.2018 провадження у справі №922/4585/16 зупинено з тих підстав, що 02.03.2018 Шевченківським районним судом м. Києва надано старшому слідчому з ОВС 6-ого розділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, як знаходяться у володінні Господарського суду Харківської області, в яких ліквідатором банкрута є ОСОБА_2; зазначені документи необхідні, в тому числі, для проведення почеркознавчої експертизи підпису ліквідатора ОСОБА_2 в рамках кримінального провадження від 18.09.2017 за фактом кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 205-1 Кримінального кодексу України.

Не погодившись з ухвалою місцевого господарського суду від 29.03.2018, кредитор боржника, вимоги якого включено до шостої черги погашення вимог кредиторів, - ТОВ "Провід Групп" звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить оскаржувану ухвалу скасувати та поновити провадження у справі.

Одночасно апелянт звернувся до апеляційного господарського суду з клопотанням про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суддя - доповідач дійшла висновку, що додані до апеляційної скарги документи не відповідають вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Підпунктом 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено розмір ставки за подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду, що становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 762, 00грн.

Проте, апелянтом до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду, про що Харківським апеляційним господарським судом складено акт №13-42/311 від 21.05.2018, яким встановлено факт відсутності вказаного в апеляційній скарзі додатку - квитанції про сплату судового збору.

Крім того, відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні.

Статтею 259 Господарського процесуального кодексу України визначено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство).

Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство (у редакції, що діє з 19.01.2013), сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

Статтями 38, 41 Закону про банкрутство визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута; з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

Відтак, апелянт до апеляційної скарги мав надати докази надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів конкурсним кредиторам (представнику комітету кредиторів) та ліквідатору, який з дня свого призначення виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.07.2017 затверджено реєстр вимог кредиторів, до якого включено вимоги Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові (правонаступником якого відповідно до ухвали господарського суду Харківської області від 30.08.2017 є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області), УПФУ в Московському районі м. Харкова, Київської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, ПАТ КБ "Приватбанк"; включено до реєстру вимог кредиторів як такі, що не є конкурсними, вимоги ТОВ "Провід Групп".

Постановою господарського суду Харківської області від 08.02.2017 ліквідатором у справі призначено ОСОБА_2

Проте, як вбачається із матеріалів апеляційної скарги, апелянтом надано докази надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів на адресу боржника, Київській ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, проте, не надано доказів надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів іншим конкурсним кредиторам та на адресу ліквідатора, яка зазначена у постанові господарського суду Харківської області від 08.02.2017.

Відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України (у редакції, що діє з 15.12.2017), до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, відповідно, апеляційну скаргу слід залишити без руху.

Щодо клопотання апелянта про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду, суддя-доповідач зазначає наступне.

Як вказує апелянт, він не отримував оскаржувану ухвалу суду, яка була постановлена місцевим господарським судом за відсутністю учасників справи, яких не було повідомлено про час, дату та місце прийняття ухвали; про дану ухвалу апелянт дізнався 10.05.2018 випадково з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Тобто, строк подання апеляційної скарги на ухвалу суду від 29.03.2018 сплив 10.04.2018.

Апеляційна скарга у даній справі була подана апелянтом лише 17.05.2018, про що свідчить відмітка на поштовому конверті, тобто, після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду.

Згідно відмітки місцевого господарського суду на зворотному боці останнього аркушу оскаржуваної ухвали, ухвала була надіслана учасникам справи 02.04.2018, у тому числі, апелянту на його адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проте, дана ухвала не була отримана апелянтом, про що свідчить повернення поштового відправлення із зазначенням причини повернення від 03.05.2018 "за закінченням терміну зберігання" (т.7 а.с.84-87).

Крім того, оскаржувана ухвала була постановлена місцевим господарським судом у судовому засіданні 29.03.2018, про час, дату та місце проведення якого апелянт був належним чином повідомлений ухвалою суду від 01.02.2018, проте, ухвала суду від 01.02.2018 не була отримана апелянтом, про що свідчить повернення поштового відправлення із зазначенням причини повернення "за закінченням терміну зберігання" (т.7 а.с.55-58).

Суддя-доповідач зазначає, що факт неотримання стороною справи кореспонденції, якою суд надсилав копії судових рішень за належною адресою апелянта та яка повернулася у зв'язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною пропуску строку на оскарження рішення суду.

Такий правовий висновок зробив Верховний Суд у постанові від 23.04.2018 у справі №916/3188/16.

За таких обставин, суддя-доповідач визнає наведені апелянтом доводи в обґрунтування поданого клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Харківської області від 29.03.2018 як неповажні та необґрунтовані, що пов'язані виключно із невчиненням апелянтом суб'єктивних дій щодо отримання судової кореспонденції.

Відповідно до частини 3 статті 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

З урахуванням викладеного, що апелянтом до апеляційної скарги не додано доказів надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів усім конкурсним кредиторам та ліквідатору; доказів сплати судового збору; що наведені апелянтом доводи в обґрунтування клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду визнані судом неповажними, суддя-доповідач ОСОБА_1 дійшла висновку, що відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України зазначене є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням 10-денного строку з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вказаних недоліків, а саме апелянт має надати суду належні у розумінні статті 259 Господарського процесуального кодексу України докази надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів, усім конкурсним кредиторам, яким апеляційна скарга не була надіслана, та ліквідатору; докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду у встановленому законом порядку і розмірі; обґрунтоване клопотання з викладеними обставинам, підтвердженими належними та допустимими доказами щодо пропуску строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Провід Групп" на ухвалу господарського суду Харківської області від 29.03.2018 у справі №922/4585/16 залишити без руху.

Апелянту усунути встановлені судом при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху; докази усунення недоліків мають надійти до Харківського апеляційного господарського суду не пізніше десятого дня з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.

Роз'яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту; якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Здоровко Л.М.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення01.06.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74377975
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4585/16

Ухвала від 21.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 22.04.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 29.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 14.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 19.06.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Здоровко Л.М.

Ухвала від 01.06.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Здоровко Л.М.

Ухвала від 29.03.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 01.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 20.11.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні