Вирок
від 22.04.2010 по справі 1-14/10
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-14/10

ВИРОК

Іменем України

"22" квітня 2010 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі: головуючої судді Ігнатової Г.В.

при секретарі Лежигубській О.В.

з участю прокурора Юсипів Р.В., Роговик Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в місті Підгайці кримінальну справу по обвинуваченню: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, українець, з освітою середньо-спеціальною, не одружений, працює різноробочим в Гнильченській ЗОШ, не судимий у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2010 року підсудній ОСОБА_1 знайшов, по місцю свого проживання коробки рослин з залишками стебел ( мак), які зберігав його померлий брат, в дивані, та які незаконно зберігав їх протягом з 01 по 03 лютого 2010 р. по місцю проживання з метою її збуту. Згідно висновку експерта речовина рослиного походження є маковою соломкою, відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено.

03 лютого 2010 року приблизно 13 годин підсудній ОСОБА_1 по місцю свого проживання, в с.Гнильче Підгаєцького району дану речовину збув працівникам міліції, при проведенні ними оперативної закупівлі, отримавши за це гроші- сто гривень.

В судовому засіданні підсудній вину свою у скоєнні злочину визнав, у вчиненому щиро розкаявся.

Так підсудній підтвердив той факт, що в лютому 2010р., проводячи прибирання в квартирі в дивані виявив сухі рослини маку, коробки та стебла, які були поміщені в поліетиленовому кульку та знаходились в дивані. Дана макова соломка належала його брату ОСОБА_2, який помер 26 грудня 2009 року. Цей пакет він заховав у себе по місцю проживання та фактично продовжував їх зберігати, маючи на меті продавати.

Згодом, 03 лютого 2010 р., оскільки в сім'ї вкрай важке матеріальне становище незнайомий мужчина запропонував йому продати макову соломку і на цю пропозицію він погодився. Отже вищезазначені подрібнені рослини він продав за сто гривень.

Просить суворо його не карати, так як злочин вчинено із-за важкого матеріального становища.

Крім особистого і повного визнання підсудним своєї вини у вчиненні злочину, винність його доведена матеріалами справи зібраними досудовим слідством, які не досліджувалися в судовому засіданні, оскільки відповідно до ст.299 КПК України учасники судового розгляду відмовились від їх дослідження, не заперечуючи їх достовірність та істинність щодо фактичних обставин справи. Також показання самого підсудного ОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.

Разом з тим винність підсудного підтверджується висновком експерта №2-234/10 від 24.02.2010р. згідно якого речовина рослинного походження світло-коричневого кольору ( частково подріблені коробки рослин з залишками стебел ), яку вилучено під час оперативної закупівлі у ОСОБА_1, являються особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено- маковою соломою, і маса якого в перерахунку на суху речовину становить 40,82 грам.

Враховуючи викладене, дії підсудного підлягають кваліфікації за ст. 307 ч.2 КК України як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу і за даною статтею підсудний повинен нести кримінальну відповідальність.

Органи досудового слідства дії підсудного також кваліфіковано за ст.307 ч.2 КК України, по кожному окремому епізоду, поскільки вчинення підсудним незаконний збут наркотичних засобів, охоплюється кваліфікуючою ознакою як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів, з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, то суд вважає необхідним з його обвинувачення як зайву кваліфікацію цих дій по другому епізоду, одну із статей 307 ч.2 КК України слід виключити як зайву.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 у відповідності до вимог ст.ст.50,55 КК України суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують його відповідальність, визнання вини та щире розкаяння у скоєному, сприяння досудовому слідству та суду встановленні істини по справі, його вік та позитивну характеристику по місцю проживання , а також важке матеріальне становище , що стало підставою до вчинення злочину також суд враховуючи ці обставини приходить до переконання що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільсьтва, тому вважає за можливе застосувати до нього ст. 75 КК України.

Крім цього санкція ст. 307 ч.2 КК України передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна , враховуючи вище перелічені пом'якшенні обставини, які істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину і впливають на пом'якшення покарання , а тому суд вважає застосувати ст. 69 КК України і не призначати додаткового покарання передбаченого санкцією вище зазначеної статті.

На підставі наведеного . керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд,-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину за ч.2 ст.307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України і за даними статтями призначити покарання: на п'ять років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням визначивши іспитовий строк тривалістю один рік шість місяців У відповідності до ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язки:

-не виїзджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.

-повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

-періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 залишити попередній підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речові докази по справі які зберігаються в камері зберігання речових доказів Підгаєцького РВ УМВСУ : частини частково подріблених верхівок коробок рослини макової соломки ,які поміщені в поліетиленовому пакеті знищити

Стягнути з ОСОБА_1 в користь НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області за проведення судово-хімічної експертизи кошти в сумі 375,36 грн.

Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Головуючий: ОСОБА_3

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.04.2010
Оприлюднено03.06.2018
Номер документу74398211
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-14/10

Ухвала від 17.04.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Грошова Н. М.

Постанова від 07.04.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Постанова від 07.04.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Постанова від 15.02.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Постанова від 15.02.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Постанова від 29.01.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Постанова від 29.01.2010

Кримінальне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Гончар О. С.

Вирок від 19.08.2010

Кримінальне

Великомихайлівський районний суд Одеської області

Пономаренко В. Д.

Вирок від 22.04.2010

Кримінальне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні