Ухвала
від 01.06.2018 по справі 694/629/18
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 694/629/18

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

"01" червня 2018 р. року м.Звенигородка

Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Дудніченко В.М. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: орган опіки та піклування Стецівської сільської ради, Звенигородського району Черкаської області, про позбавлення батьківських прав,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа орган опіки та піклування Стецівської сільської ради, Звенигородського району Черкаської області, про позбавлення батьківських прав.

Як вбачається із заявлених вимог позивач просить винести рішення, яким позбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки недотримані вимоги ст. 175-177 ЦПК України, а саме:

- в позовній заяві не зазначений ідентифікаційний код сторін;

- не вказана повна інформація по третім особам, так як вона є публічною, а саме ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

- не наданий до суду висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення прав відповідача ОСОБА_2

Згідно ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Ч.4 ст.83 ЦПК України передбачено, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин учасник справи повинен про це письмо повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано, причини з яких доказ не може бути подано в зазначений строк, докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Доказів щодо звернення позивача до органу опіки для вирішення питання щодо надання висновку про позбавлення відповідача батьківських прав позивачем до суду не надано.

При розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи ( ч.4 та ч.5 ст.19 СК України).

Органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад ( ст.56 ЦК України). Тому слід уточнити коло сторін по справі з урахуванням вимог ст. 56 ЦК України.

Крім того, при прийнятті рішення щодо доцільності чи недоцільності позбавлення батьківських прав, орган опіки та піклування перш за все керується фактичними даними, які носять документальний характер, зокрема: характеристика на батьків з місця проживання; акт про участь одного з батьків у вихованні дитини; акт обстеження житлово-побутових умов проживання одного з батьків; та інші.

Письмовий висновок має бути наданий органом опіки та піклування з дотриманням Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. N 866.

Згідно приписів ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175-177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України, суд,

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: орган опіки та піклування Стецівської сільської ради, Звенигородського району Черкаської області, про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.

Запропонувати позивачу в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали: усунути недоліки вказані в мотивувальній частині ухвали. В разі не усунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику з усіма додатками до неї.

Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення01.06.2018
Оприлюднено05.06.2018
Номер документу74437179
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —694/629/18

Рішення від 07.09.2018

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

Рішення від 07.09.2018

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

Ухвала від 25.07.2018

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

Ухвала від 15.06.2018

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

Ухвала від 01.06.2018

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні