Ухвала
від 04.06.2018 по справі 926/1103/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і

04 червня 2018 року м. Чернівці Справа № 926/1103/18

Суддя Ковальчук Тетяна Іванівна, розглянувши матеріали за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЛЕЙД"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алькасар КІМ"

про стягнення помилково перерахованої суми коштів у сумі 30000,00 грн.

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю “РІЛЕЙД”, м. Київ, звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Алькасар КІМ”, м. Чернівці, про стягнення помилково перерахованих коштів у сумі 30000,00 грн. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що незважаючи на пред'явлену претензію та відсутність між сторонами договірних або інших зобов'язальних правовідносин відповідач не повернув позивачеві помилково перераховані кошти в сумі 30000,00 грн.

Ухвалою від 21.05.2018 р. позовну заяву ТОВ "РІЛЕЙД" залишено без руху, встановлено позивачеві 10-тидений строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків - подання оригіналу опису вкладення та фіскального чека про надіслання на адресу ТОВ "Алькасар КІМ" позовної заяви і доданих до неї документів.

Заявою від 30.05.2018 р. позивач усунув вказані недоліки, надіславши до господарського суду оригінали опису вкладення від 18.05.2018 р. та фіскального чека від 18.05.2018 р. № 9302.

Таким чином, позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи передбачене спрощене позовне провадження. Статтею 247 ГПК України встановлено, що в порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи, зокрема ті, в яких ціна позову не перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розглянувши матеріали позовної заяви, враховуючи малозначність справи, зокрема, що ціна позову не перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (30000,00 грн.), господарський суд дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 162, 176, 234, 247, 249 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження за участю представників сторін.

3. Розгляд справи призначити у судовому засіданні на 19 червня 2018 року о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, другий поверх, зал судових засідань № 3.

4. Зобов'язати позивача:

- до дати першого судового засідання надіслати до суду виписку з банківського рахунку (оригінал) про проведення платежу на суму 30000,00 грн. платіжним дорученням № 40 від 30 січня 2018 р. на користь ТОВ "Алькасар КІМ", надати для огляду в судовому засіданні оригінал платіжного доручення № 40 від 30 січня 2018 р., оригінал для огляду і засвідчену копію для долучення до матеріалів справи договору субпідряду № 30/01/2018-суб від 30.01.2018 р.

5. Зобов'язати відповідача:

- до дати першого судового засідання надіслати до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;

- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку першого судового засідання;

- надати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, якщо такі заперечення наявні.

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об'єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

7. Звернути увагу учасників процесу на те, що відповідно до ч.ч. 2, 4, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. При цьому, відповідно до вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом № 55 від 07.04.2003 р. Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, на кожній сторінці наданого до матеріалів справи документу в копії повинна міститись відмітка про засвідчення, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя Т.І. Ковальчук

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення04.06.2018
Оприлюднено08.06.2018
Номер документу74450706
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/1103/18

Рішення від 19.07.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 19.06.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 04.06.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 21.05.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні