Справа № 604/596/18
Провадження № 2/604/293/18
У х в а л а
04 червня 2018 року смт. Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1; ІПН НОМЕР_1, паспорт серія МС 767456, виданий Підволочиським РВ УМВСУ в Тернопільській області) до Новосільської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області (юридична адреса: с. Нове Село Підволочиського району Тернопільської області, код 04394266) про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новосільської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області, про визнання права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,33 га, яка розташована на території Гнилицької сільської ради Підволочиського району Тернопільської області (державний акт Р2 №686554 від 22 лютого 2002 року), в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, 14 жовтня 2004 року. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги Позивач покликається на те, що 14 жовтня 2004 року померла його бабуся, - ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове майно, що складається із вказаної земельної ділянки. При зверненні Позивача до нотаріуса для оформлення спадкових прав, останньому роз'яснено, що видати свідоцтво на спадщину за заповітом на вищевказане спадкове майно не має можливості, оскільки ОСОБА_1 не звертався із заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк та поданий ним документ, державний акт Р2 №686554 від 22 лютого 2002 року не відповідає документу, вказаному у заповіті (сертифікат). З огляду на вказане, у Позивача виникла необхідність звернутися до суду за захистом своїх невизнаних прав.
Відповідно до вимог ст.4 ЦПК України та ст. 15 ЦК України - кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав чи інтересів .
Відповідно до вимог ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем вимоги закону не виконані.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року №10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов. Зокрема, частиною п'ятою статті 177 ЦПК передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Отже, якщо сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою, то наслідком недотримання цієї умови є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо документ, що підтверджує сплату судового збору, не буде поданий у строк, установлений судом, - визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 185 ЦПК) або залишення заяви без розгляду (пункт 8 частини першої статті 257 ЦПК). Разом із тим, якщо позивачем (заявником) заявлено клопотання про відстрочення або розстрочення судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його оплати відповідно до статті 136 ЦПК, то наслідки, передбачені статтею 257 ЦПК, застосовуються лише за умови відмови в задоволенні такого клопотання, про що постановляється відповідна ухвала(пункт 3 вказаної постанови).
Розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування (у тому числі з урахуванням положень, передбачених частиною п'ятою статті 216, статтею 1212 ЦК тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. У випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру, наприклад, зняття арешту з майна та визнання права власності на це майно. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами (п.13).
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 80 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Таким чином, позивачем не виконано вимоги закону при обрахуванні та сплаті судового збору та/або не заявлено клопотання про відстрочення або розстрочення судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його оплати відповідно до статті 136 ЦПК. Так, при матеріалах, долучених до позову, відсутні будь-які документи, які дозволять встановити вартість спадкового майна, а саме: земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,33 га, яка розташована на території Гнилицької сільської ради Підволочиського району Тернопільської області. При сплаті судового збору слід мати на увазі, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (станом на дату подачі позовної заяви становить 704, 80 (сімсот чотири гривні 80 копійок)) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу п.1.1.2 (отримувач коштів Держбюджет Підволочиський район, код за ЄДРПОУ 37863778, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012, рахунок отримувача 31214206700408)).
Також позивачу при виборі способу захисту своїх прав та законних інтересів слід брати до уваги положення ч. 3 ст. 1272 ЦК України.
Вказані недоліки унеможливлюють суд прийняти правильне та об`єктивне рішення у даній справі.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 175, 185, 259-261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новосільської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання ухвали.
Якщо в зазначений термін недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатися не поданою і буде повернута позивачу.
Суддя Н.Б. Сташків
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2018 |
Оприлюднено | 06.06.2018 |
Номер документу | 74465619 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні