Справа № 446/736/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.06.2018 року Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Бакай І. А.
за участі:секретаря судового засідання ОСОБА_1
при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Кам"янка-Бузької міської ОТГ про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить визнати за ним право власності на житловий будинок №35 по вул.Садовій в с.Зубів Міст, Кам»янка-Бузького району, Львівської області за набувальною давністю.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що будинок був наданий у власність ОСОБА_4, як українському переселенцеві з Польщі. Він зі своєю сім»єю поселився в будинку №35 по вул.Садовій в с.Зубів Міст, Кам»янка-Бузького району, Львівської області у 1947 році за ним було закріплено будинок поляка ОСОБА_5 на суму 5600 карбованців і проживав там до дня смерті.
Відповідно до довідки №3128 від 02.04.2018 року в КП ЛОР «Червоноградському міжміському бюро технічної інвентаризації» право власності на будинок №35 по вул.Садовій в с.Зубів Міст Кам»янка-Бузького району Львівської області не виготовлялось.
В будинку їх сім»я проживає з моменту вселення і по цей час, зазначений будинок є моїм єдиним постійним місцем проживання, що підтверджується довідкою Зубівмостівської сільської ради № 519 від 17.11.2017 року.
Зазначає, що протягом 12 років він добросовісно, безперервно володіє та відкрито користується житловим будинком, підтримує його у житловому стані, сплачує комунальні послуги, а тому просить визнати за ним право власності на вказану житловий будинок за набувальною давністю.
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не прибув, подав заяву, в якій просить суд справу розглядати без їх участі.
Представник відповідача ОСОБА_6»янка-Бузької міської ОТГ ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, в судове засідання не з‘явився, подав заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, проти позову не заперечує.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання також не з'явився, її представник подав заяву, в якій просить суд справу розглядати без їх участі.
Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з’явились, суд розглядає справу в порядку, встановленому ч.2 ст.247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на житловий будинок №35 по вул.Садовій в с.Зубів Міст, Кам»янка-Бузького району, Львівської області не виготовлено жодної документації.
11.02.2002 р. ОСОБА_7 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть серії І-СГ № 271773, виданим 13.02.2002 р. Неслухівською сільською радою Кам’янка-Бузького району Львівсьокї області (а.с.17
Свідоцтво про смерть ОСОБА_4 не було виготовлено донькою ОСОБА_8, про що свідчить лист Представництва в Українській ССР Львівського відділення «Інюрколегії» від 14.04.1989 року, з якого відомо, що ОСОБА_4 помер 10 березня 1959 року.
ОСОБА_4 являвся батьком ОСОБА_8, котра в свою чергу була хресною матір»ю моїй мамі ОСОБА_9. Вони жили між собою дуже добре і мати доглядала хресну до її смерті.
ОСОБА_8 народився син, ОСОБА_10, про що свідчить інформація в свідоцтві про народження серія І-АГ № 016608 від 04 січня 1968 року .
09 травня 2012 року ОСОБА_8 померла, про що свідчить свідоцтво про смерть ОСОБА_11 І-СГ № 282251 видане 10 травня 2012 року.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Можливість пред'явлення до суду позову про визнання права власності за набувальною давністю випливає з положень статей 15, 16 ЦК, а також ч. 4 ст. 344 ЦК України, згідно з якими захист цивільних прав здійснюється судом шляхом визнання права. У зв'язку з цим особа, яка заявляє про давність володіння і вважає, що у неї є всі законні підстави бути визнаною власником майна за набувальною давністю, має право звернутися до суду з позовом про визнання за нею права власності.
Як роз'яснено у п. п. 9, 11, 13, 14 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 року № 5 «Про судову практику про захист права власності та інших речових прав», при вирішенні спорів, пов'язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке: - володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності; - володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна;
- володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності.
Враховуючи положення ст. ст. 335 і 344 ЦК України, право власності за набувальною давністю може бути набуто на майно, яке належить на праві власності іншій особі (а не особі, яка заявляє про давність володіння), а також на безхазяйну річ. Отже, встановлення власника майна або безхазяйності речі є однією з обставин, що має юридичне значення, і підлягає доведенню під час ухвалення рішення суду (ст. 214 ЦПК України).
Разом з тим, беручи до уваги положення пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК про те, що правила статті 344 ЦК про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом, та беручи до уваги, що ЦК набрав чинності з 1 січня 2004 року, положення статті 344 ЦК поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2001 року. Отже, визнання судом права власності на нерухоме майно за набувальною давністю може мати місце не раніше 1 січня 2011 року.
Таким чином, провівши аналіз наведених норм права, суд при вирішенні даного спору, враховує викладені положення закону та позицію Вищого спеціалізованого суду суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, висловлену в ухвалі вказаного Суду від 08.07.2015 р. № 6-10583св15.
В силу положень ст. 344 ЦК України задоволення судом вимог про визнання за володільцем права власності на нерухоме майно можливе лише за наявності необхідних умов: добросовісності заволодіння, відкритості, безперервності, безтитульності володіння.
Так, судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 добросовісно, відкрито та безперервно володіє спірним житловим будинком, постійно проживає у ньому по даний час, здійснює утримання, сплачує комунальні послуги.
За таких обставин та відповідно до положень ст. 344 ЦК України суд дійшов до переконання, що даний позов є підставний та такий, що підлягає до задоволення судом.
Керуючись ст. ст. 12,81, 263-265 Цивільного процесуального кодексу України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Кам"янка-Бузької міської ОТГ про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю– задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на житловий будинок № 35 по вул. Садовій в с.Зубів Міст, Кам»янка-Бузького району, Львівської області.
за набувальною давністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції.
До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кам’янка-Бузький районний суд Львівської області.
Суддя : І.А.Бакай
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2018 |
Оприлюднено | 10.06.2018 |
Номер документу | 74555932 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Бакай І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні