Ухвала
від 08.06.2018 по справі 742/1827/18
ПРИЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/742/812/18

Єдиний унікальний № 742/1827/18

УХВАЛА

08 червня 2018 року м.Прилуки

суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Павлов В.Г., перевіривши матеріали цивільного позову ОСОБА_1 до територіальної громади с. Дубовий Гай в особі Дубогаївської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом -

ВСТАНОВИВ:

07.06.2018 року позивач звернувся до суду з позовом до територіальної громади с. Дубовий Гай в особі Дубогаївської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом.

Перевіривши матеріали поданого до суду цивільного позову, приходжу до висновку про необхідність залишення його без руху з наступних на те підстав, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому ЦК України звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Положеннями п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що ціна позову щодо вимог майнового характеру є обов'язковою вимогою до змісту позовної заяви. Зазначаючи ціну позову, позивач повинен обґрунтувати у позовній заяві наведену ним оцінку, оскільки щодо цієї обставини застосовується загальне правило про те, що кожна особа повинна довести обставини, на які вона посилається. Окрім того, згідно п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України , позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно приписів п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову про визнання права власності на майно визначається вартістю майно.

Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року №10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з ч.3 ст.6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

В порушення зазначених вимог закону позивачем не надано жодних документів на підтвердження вартості земельної ділянки, яка перебуває в колективній власності КСП Дубогаївський с. Дубовий Гай Прилуцького району розміром 4,05 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), що в свою чергу позбавляє можливості суд встановити як правильність визначення позивачем ціни позову, так і правильність сплати судового збору за вимогу майнового характеру у розмірі 704 грн 80 к.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік установлено у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 01.01.2018 року 1762,00 гривень.

У відповідності до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подачу до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8810,00 грн).

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч.2 ст.185 ЦПК України ).

Для усунення зазначеного недоліку даної позовної заяви позивачеві необхідно надати до суду документи на підтвердження вартості земельної ділянки станом на 2018 рік право власності щодо якої є предметом однією з заявлених вимог та відповідно встановивши ціну позову, визначити доцільність доплати судового збору, з огляду на вартість оспорюваного майна, надавши оригінал платіжного документу. В конкретній ситуації суд позбавлений можливості вказати відповідну суму судового збору, яка можливо потребує до сплати, оскільки відсутні докази щодо дійсної вартості оспорюваного нерухомого майна .

Одночасно суддя звертає увагу позивача, що згідно ст.95 ЦПК України , письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Керуючись ст.ст.175,177,185,353 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади с. Дубовий Гай в особі Дубогаївської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Запропонувати позивачу в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Всі документи на виконання ухвали суду слід надсилати з посиланням на номер справи 742/1827/18 .

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише в частині визначення розміру судових витрат до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Прилуцького міськрайонного суду

Чернігівської області ОСОБА_2

СудПрилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення08.06.2018
Оприлюднено10.06.2018
Номер документу74567697
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —742/1827/18

Рішення від 15.08.2018

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Павлов В. Г.

Ухвала від 27.06.2018

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Павлов В. Г.

Ухвала від 12.06.2018

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Павлов В. Г.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Павлов В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні