Справа № 591/4833/16-ц
Провадження № 2/591/60/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2018 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого в особі судді - КЛИМЕНКО А.Я.
при секретарі - Устименко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Зарічний районний у м. Суми відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, 3-тя особа: Служба у справах дітей Сумської міської ради
про визнання батьківства, виключення відомостей з актового запису про народження дитини, стягнення аліментів -
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом і свої вимоги мотивує тим, що з 2012 року вона знайома з відповідачем ОСОБА_2. З вересня 2015 року по грудень 2015 року вони зустрічалися і підтримували інтимні стосунки. В серпні 2015 року вона дізналася, що вагітна. Про свою вагітність вона повідомила відповідача, так як він є біологічним батьком дитини. Відповідач наполягав на народженні цієї дитини, стверджував, що буде допомагати. Було прийняте спільне рішення про збереження вагітності. ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка народила доньку ОСОБА_3. Після народження доньки відповідач змінив своє ставлення і в органах РАЦС відомості про батька дитини були записані з її слів. Дитина знаходиться на її утриманні. Просить суд визнати ОСОБА_2 батьком малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 №758 від 15 червня 2016 року по Зарічному районному у м. Суми Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, а саме: виключити з нього відомості про те, що батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_4;батьком дитини записати ОСОБА_2, стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в сумі 20000 грн. щомісячно та по 5000 грн. на її утримання до досягнення дитиною 3-х років.
Представник позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просить суд їх задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_6 в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково і пояснив суду, що відповідач ОСОБА_2 згоден лише сплачувати аліменти на утримання доньки в розмірі 1500 грн., в іншій частині позову просить суд відмовити.
Зарічний районний у м. Суми відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, представник до суду не з явився. Суду надано заяву про слухання справи у відсутність представника.
3-тя особа: Служба у справах дітей Сумської міської ради про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, представник до суду не з явився. Суду надано заяву про слухання справи у відсутність представника.
10.10.2016 року ухвалою Зарічного районного суду м. Суми було відкрито провадження у справі і призначено до судового розгляду на 28 жовтня 2016 року. Справа слуханням відкладалася.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали даної цивільної справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи зі слідуючого:
Судом при розгляді справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народила доньку ОСОБА_3. Як вбачається з актового запису про народження ОСОБА_3 (а.с. 9-10) №758 від 15 червня 2016 року по Зарічному районному у м. Суми Відділу державної РАЦС Головного територіального управління юстиції у Сумській області відомості про батька дитини ОСОБА_4 внесені на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного Кодексу України зі слів матері.
Відповідно до висновку експерта №19/10-1/371-СЕ/17 від 09.08.2017 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 може бути біологічним батьком дитини ОСОБА_3, народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, ймовірність даної події складає 99,998%. Відповідач є громадянином України.
Відповідно до ч. 2 ст. 125 Сімейного Кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.
Батьки і діти мають взаємні особисті немайнові та майнові права та обовязки. Згідно зі ст. 121 Сімейного Кодексу України права та обов язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану. Отже, юридичною підставою відносин між батьками та дітьми є кровне походження дітей від певних осіб (матері та батька), яке засвідчене державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому нормами Сімейного Кодексу України.
Згідно ст. 128 Сімейного Кодексу України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу. Позов про визнання батьківства може бути пред явлений матір ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
У звязку з наведеними вище обставинами, суд вважає за необхідне встановити як доведений той факт, що батьком дитини ОСОБА_3, яку ОСОБА_1, народила ІНФОРМАЦІЯ_1 є відповідач, а тому позовні вимоги про визнання ОСОБА_2 батьком малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, внесення змін в актовий запис про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 №758 від 15 червня 2016 року по Зарічному районному у м. Суми Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, а саме: виключити з нього відомості про те, що батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_4;батьком дитини записати ОСОБА_2 підлягають задоволенню.
Дитина мешкає з матір ю і знаходиться на утриманні позивачки.
Між сторонами склалися цивільно-правові відносини, що регулюються нормами Сімейного кодексу України.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або в твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина
Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України (зі змінами внесеними Законом України від 17.05.2017 року N 2037-VIII) розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
При вирішенні питання про розмір аліментів, суд враховує, що відповідач ОСОБА_2 перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_7 з 18.11.2011 року, має від шлюбу двох дітей: сина ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньку ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4. Судом при визначенні розміру аліментів враховано також, що відповідач ОСОБА_2 офіційно працює, судом досліджені довідки про доходи відповідача за 2016-2017 роки надані Державною податковою інспекцією у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в сумі 2000 грн., щомісячно, до її повноліття, і аліменти виплачувати матері дитини ОСОБА_1.
Щодо вимоги позивача про стягнення аліментів на своє утримання, суд вважає, що ця вимога не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до ч.2 ст. 91 Сімейного Кодексу України, жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, мають право на утримання в разі проживання з нею, ним їхньої дитини, відповідно до ч.2,4 ст.84 та ст. 86 і 88 Сімейного Кодексу України.
Згідно ч.2,4 ст. 84 Сімейного Кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Судом враховано, що відповідач одружений, має на утримання дружину та двох дітей, а також судом враховано розмір доходів відповідача за 2016-2017 роки.
Таким чином, суд вважає за необхідне позов задоволити частково і визнати ОСОБА_2, батьком малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 №758 від 15 червня 2016 року по Зарічному районному у м. Суми Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області:- виключити з нього відомості про те, що батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_4;- батьком дитини записати ОСОБА_2, урож. місто Суми Сумська область, громадянина України та стягувати з ОСОБА_2 - аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в сумі 2000 грн., щомісячно, до її повноліття, і аліменти виплачувати матері дитини ОСОБА_1.
Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави в сумі 704 грн. 80 коп.
На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 84, 86, 88, 91, 121,125, 126, 128, 135, 180, 181, 182 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 12, 13, 76-81, 141, 263-265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Визнати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), урож. м. Суми, громадянина України, батьком малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 №758 від 15 червня 2016 року по Зарічному районному у м. Суми Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області:
- виключити з нього відомості про те, що батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_4;
- батьком дитини записати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), урож. місто Суми Сумська область, громадянина України.
Стягувати з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) працюючого директором ПП Медсервіс 40004, м. Суми вул. Горького, 23/1- аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в сумі 2000 грн., щомісячно, до її повноліття, і аліменти виплачувати матері дитини ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_7, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, кв.№15, РНОКПП НОМЕР_2) починаючи стягнення з 15 вересня 2016 року.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) на користь держави 704 грн. 80 коп. судового збору.
В іншій частині позовних вимог, про стягнення аліментів на утримання ОСОБА_1 відмовити за необгрунтованістю.
Рішення суду може бути оскаржено до Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення через Зарічний районний суд м. Суми. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ КЛИМЕНКО А.Я.
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 12.06.2018 |
Номер документу | 74581652 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Клименко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні