Ухвала
від 11.06.2018 по справі 127/10747/17
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/10747/17

Провадження 2-о/127/1013/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Бессараб Н.М.,

при секретарі Слізяк М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за заявою ОСОБА_1, за участю заінтересованих осіб Приватного підприємства Вазіт , Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради, ОСОБА_2, Національного антикорупційного бюро України про встановлення факту виходу зі складу власників,-

ВСТАНОВИВ:

В травні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту виходу зі складу власників. Згідно позовних вимог просив встановити факт виходу ОСОБА_1 зі складу власників ПП Вазіт .

Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 вступив до складу ПП Вазіт , яке знаходиться за адресою: вул. Козицького, 38, м. Вінниця, про що було внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців .

ОСОБА_1 заявою від 21.11.2014 року, посвідченою приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 передав у повному обсязі свої права та обов'язки власника та внесок у статутний капітал, що становив 1054000,00 грн. та складав 50% статутного капіталу ПП Вазіт на користь іншого власника ОСОБА_2

Отже, 21.11.2014 року заявник передав свою частку Статутного капіталу іншому власнику та фактично вийшов зі складу власників ПП Вазіт .

Таким чином, між заявником та ПП Вазіт з 21.11.2014 року фактично припинилися правовідносини. Жодних рішень по діяльності ПП Вазіт заявник у подальшому не приймав.

ОСОБА_1 звертає увагу на те що, він є народним депутатом України, а відповідно до пп. 6 п. 1 ст. 3 ЗУ Про статус народного депутата України Народний депутат України не має права входити до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку, тому несвоєчасне внесення змін до статуту ПП Вазіт та реєстрація відповідних змін у ЄДР несе негативні наслідки для ділової репутації заявника.

Окрім того, заявник вказує, що Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України. Зокрема, однією із підстав для порушення даного кримінального провадження стало відображення застарілих відомостей у ЄДР щодо статусу заявника як керівника та одного із власників ПП Вазіт , що не відповідає дійсності.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 25.05.2017 року до участі в справі було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради (том 1 а.с. 34).

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 15.06.2017 року до участі в справі було залучено в якості заінтересованої особи ОСОБА_2 (том 1 а.с. 50).

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 20.09.2017 року провадження в справі за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи ПП ВАЗІТ , Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту виходу зі складу власників закрито, однак ухвалою апеляційної суду Вінницької області від 21.11.2017 року вказану ухвалу скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду (том 1 а.с.123-125, 176-177).

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 17.01.2018 року до участі в справі було залучено в якості заінтересованої особи Національне антикорупційне бюро України (том 1 а.с. 215).

Представник заявника - адвокат ОСОБА_4 до судового засідання не з'явився, надіслав заяву про слухання справи у його відсутність на підставі наявних у справі доказів.

Представники заінтересованих осіб - ПП ВАЗІТ , Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради, Національного антикорупційного бюро України, також заінтересована особа ОСОБА_2 до судового засідання не з'явилися, хоча повідомлені судом належним чином про час і місце розгляду даної справи.

Разом з тим, заінтересована особа ОСОБА_2 15.08.2017 року надав суду письмові заперечення на заяву, в якій просив відмовити у задоволенні заяви мотивуючи тим, що заява про відступлення частки у статутному капіталі підприємства адресована загальним зборам ПП Вазіт і повинна була розглянута на зборах засновників (учасників), рішення яких повинно бути викладене на паперовому носії та підписане присутніми на зборах власниками підприємства. Заявник не надав до суду протокол загальних зборів ПП Вазіт , який свідчив би про проведення загальних зборів ПП Вазіт та на яких би розглядалася вказана ним нотаріальна заява про відступлення ним частки. Додатково ОСОБА_2 вказує, що саме заявник, перебуваючи на посаді директора ПП Вазіт , має право подавати до реєстратора документи про внесення змін стосовно підприємства, а один із засновників (власників) не має права звертатися до реєстратора про внесення змін оскільки не є посадовою особою ПП Вазіт . ОСОБА_2 також критично ставить до твердження заявника про звільнення його з посади керівника ПП Вазіт на підставі його заяви про звільнення, оскільки заявник є співзасновником ПП Вазіт з часткою 50% статутного капіталу, який в даному випадку, маючи на меті звільнитися з посади директора, повинен був ініціювати скликання загальних зборів засновників ПП Вазіт та винести на порядок денний питання щодо розгляду заяви про відступлення ним частки в статутному капіталі чи звільнення його з посади директора ПП Вазіт (том 1 а.с. 87-88).

14.05.2018 року на адресу суду надійшло клопотання від заінтересованої особи- Національного антикорупційного бюро України про закриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту виходу зі складу власників, оскільки даний спір підлягає розгляду судом у порядку господарського судочинства.

Суд, розглянувши клопотання Національного антикорупційного бюро України про закриття провадження у справі, дослідивши матеріали справи, прийшов до такого висновку.

У частині 1 ст. 315 ЦПК України наведений перелік юридичних фактів, які можуть бути встановлені в судовому порядку.

В пункті 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 роз'яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:

- згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення: особистих чи майнових прав громадян;

- чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;

- заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;

- встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, за винятком вказаних в ч. 1 цієї статті, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Судом встановлено, що згідно витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновниками приватного підприємства Вазіт (код 36685362, м. Вінниця, вул. Козицького, 38) є ОСОБА_1, розмір внеску до статутного фонду 1054000,00 грн. та ОСОБА_2, розмір внеску до статутного фонду 1054000,00 грн.(том 1 а.с. 19-23).

Згідно заяви від 21.11.2014 року ОСОБА_1 звертався до Реєстраційної служби України та її структурних підрозділів про те, що ОСОБА_1 передав в повному обсязі свої права власника, обов'язки власника та внесок у статутний капітал, що становить 1054000,00 грн. та складає 50% Статутного капіталу ПП Вазіт на користь ОСОБА_2

Оригінал заяви суду надано не було. Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 23.08.2017 року витребувано у Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 оригінал чи належним чином завірену копію заяви ОСОБА_1 від 21.11.2014 року за реєстровим № 5761 про передачу в повному обсязі своїх прав власника, обов'язків власника та внесок у статутний капітал, що становить 1054000,00 грн. та складає 50% Статутного капіталу Приватного підприємства Вазіт (код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємства та організацій України 36685362, місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Козицького, 38) на користь ОСОБА_2.

Однак на виконання вимог даної ухвали Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 повідомила про те, що відповідно до п. 2 глави 1 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусом України , затвердженого наказом МЮУ від 22.02.2012 року № 296/5, письмові правочини, що посвідчуються нотаріально, виготовляються нотаріусом не менше ніж у двох примірниках, один з яких залишається у матеріалах нотаріальної контори. Вищезазначена заява була складена в одному примірнику та отримана ОСОБА_1

Відповідно до ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з ч. 1 ст. 167 ГК України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Пунктом 3 частини 1 статті 116 ЦК України передбачено, що учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, зокрема, вийти у встановленому порядку з товариства.

Абзацом 5 частини 1 статті 88 ГК України закріплене право учасників господарського товариства вийти в передбаченому установчими документами порядку зі складу товариства.

Такі ж положення містяться у ст. 10 Закону України Про господарські товариства .

Підставою для виходу з товариства з обмеженою відповідальністю є заява учасника, подана відповідній посадовій особі товариства або за наявності доказів вручення заяви цим особам органами зв'язку.

Подання заяви про вихід з товариства є дією, спрямованою на припинення корпоративних прав та обов'язків учасника товариства. Право учасника товариства на вихід з товариства не залежить від згоди товариства чи інших його учасників.

Пунктом 28 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами корпоративних спорів №13 від 24 жовтня 2008 року передбачено, що при вирішенні спорів, пов'язаних із виходом учасника з товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що відповідно до ЦК України та Закону України Про господарські товариства учасник TOB чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку.

У разі, якщо товариство не вчиняє дії у зв'язку з поданням учасником заяви про вихід з товариства (не вирішується питання про внесення змін до установчих документів товариства, про їх державну реєстрацію), учасник товариства вправі звернутися до господарського суду з позовом про зобов'язання товариства до державної реєстрації змін в установчих документах товариства у зв'язку зі зміною у складі учасників товариства на підставі статті 7 Закону України Про господарські товариства .

Відповідно до ч.1, 2 ст.7 Закону України Про господарські товариства , зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства. Товариство зобов'язане протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів повідомити орган, що провів реєстрацію, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

За правилом статті 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань до відомостей, які включаються до Єдиного державного реєстру відноситься перелік засновників (учасників) юридичної особи.

Згідно рішення Господарського суду Вінницької області від 10.07.2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 до ПП ВАЗІТ , ОСОБА_2 про зобов'язання ПП ВАЗІТ внести зміни до установчих документів ПП ВАЗІТ станом на дату написання заяви про передачу прав та обов'язків власника та внеску у статутний капітал, зареєстрованої в реєстрі за №5761 та посвідченої Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 та про зобов'язання ПП ВАЗІТ подати необхідні документи, відповідно до чинного законодавства, для здійснення державної реєстрації змін до відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно засновників та Директора ПП ВАЗІТ станом на дату написання заяви про передачу прав та обов'язків власника та внеску у статутний капітал, зареєстрованої в реєстрі за № 5761 та посвідченої Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, задоволено. Зобов'язано ПП ВАЗІТ внести зміни до установчих документів ПП ВАЗІТ станом на дату написання заяви про передачу прав та обов'язків власника та внеску у статутний капітал, зареєстрованої в реєстрі за № 5761 та посвідченої Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 Зобов'язано ПП ВАЗІТ подати необхідні документи, відповідно до чинного законодавства, для здійснення державної реєстрації змін до відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно засновників та Директора ПП ВАЗІТ станом на дату написання заяви про передачу прав та обов'язків власника та внеску у статутний капітал, зареєстрованої в реєстрі за № 5761 та посвідченої Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 Стягнуто з ПП ВАЗІТ на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 21029) 3 200 грн. для відшкодування судових витрат на судовий збір (том 1 а.с. 71-75).

Рішенням Господарського суду Вінницької області від 10.07.2017 року встановлено, що оскільки ОСОБА_1 21.11.2014 року в спосіб і порядку визначеному законом, подав заяву про відступлення своєї частки повністю іншому учаснику, то з 21.11.2014 року він фактично перестав бути учасником ПП "Вазіт"(том 1 а.с. 74 на звороті).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що питання поставлені ОСОБА_1 в заяві про встановлення факту повинні вирішуватись в порядку господарського судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо, зокрема, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 255 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Закрити провадження по цивільній справі №127/10747/17 за заявою ОСОБА_1, за участю заінтересованих осіб Приватного підприємства Вазіт , Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради, ОСОБА_2, Національного антикорупційного бюро України про встановлення факту виходу зі складу власників.

Роз"яснити ОСОБА_1, що дана справа підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

Повернути ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_2, 21029) з державного бюджету 320,00 грн. сплаченого судового збору відповідно до квитанції №0.0.767346159.1 від 17.05.2017 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали суду складено 11.06.2018 року.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.06.2018
Оприлюднено14.06.2018
Номер документу74634213
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/10747/17

Ухвала від 27.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Стадник І. М.

Ухвала від 04.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Стадник І. М.

Ухвала від 11.06.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 06.04.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 06.04.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 17.01.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 17.01.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 18.12.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 29.11.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 21.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Якименко М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні