Ухвала
від 12.06.2018 по справі 603/359/18
МОНАСТИРИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 603/359/18

Провадження № 2-о/603/20/2018

У Х В А Л А

"12" червня 2018 р. м.Монастириська

Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Іванчука В. М. , ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1, заінтересована особа - Дубенківська сільська рада Монастриського району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, у якій просить:

встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дочкою ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року;

встановити факт належності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року свідоцтва про право власності на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 виданого 20.03.2001 року на ім'я ОСОБА_2 та технічного паспорта на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1

За правилами статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст. 5 ЦПК України).

Доступ до правосуддя в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений ЦПК.

Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

У силу ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:

1)який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2)причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3)докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у п.п. 3, 12 Постанови №5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту форми позовної заяви, так і вимогам щодо змісту такої заяви, передбаченим ЦПК України. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.

Суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

Звертаючись із вказаною заявою ОСОБА_1 зазначає, що у свідоцтві про право власності на житловий будинок з належними до нього будівлями невірно вказано по батькові власника даного житлового будинку ОСОБА_2 замість правильного ОСОБА_2 , не наводячи при цьому жодного доказу щодо правильного по батькові саме ОСОБА_2 , а також не зазначивши причини неможливості одержання документів, що посвідчують цей факт.

Крім того, згідно прохальної частини заявник просить встановити факт належності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року свідоцтва про право власності на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 виданого 20.03.2001 року на ім'я ОСОБА_2, що не відповідає зазначеним у заяві обставинам, а також - технічного паспорта на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 що не відповідає положенням ст.315 ЦПК України, оскільки технічний паспорт на житловий будинок не є правовстановлюючим документом.

Відповідно до п.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , з наступними змінами та доповненнями, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З долученої до позову квитанції №9, що датована 29.05.2018 року, убачається, що заявником сплачено суму судового збору за одну вимогу у розмірі 704,80 грн.

Таким чином, враховуючи зазначені вище вимоги Закону України Про судовий збір ОСОБА_1 належить надати документи на підтвердження сплати судового збору в частині заявлених вимог про встановлення факту належності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року свідоцтва про право власності на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 у розмірі 704,80 грн. (реквізити для сплати судового збору: отримувач УК у Монастириському районі 22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37382571, ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012, номер рахунку - 31217206700375, код класифікації доходів бюджету - 22030101).

Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Усупереч вимогам даної статті заява про встановлення факту, що має юридичне значення подана ОСОБА_1 (згідно ксерокопії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1, виданого 26.12.1999 року Монастириським РВ УМВС України в Тернопільській області), а підписана - ОСОБА_3

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків заяви, строк на їх усунення доцільно визначити терміном десять днів із дня отримання копії ухвали.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 28, 175, 177, 185, 294, 318 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 заінтересована особа - Дубенківська сільська рада Монастриського району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху,надавши заявнику строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

У випадку невиконання зазначених в ухвалі вимог до встановленого терміну, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. М. Іванчук

СудМонастириський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення12.06.2018
Оприлюднено14.06.2018
Номер документу74651830
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —603/359/18

Рішення від 17.08.2018

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Іванчук В. М.

Ухвала від 15.06.2018

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Іванчук В. М.

Ухвала від 12.06.2018

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Іванчук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні