Рішення
від 06.06.2018 по справі 640/6084/17
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа№ 640/6084/17

н/п 2/640/233/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" червня 2018 р.

Київський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді Нев'ядомського Д.В.

при секретарі Гончарові О.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради, третя особа: Харківська міська рада про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ , визнання недійсною державну реєстрацію юридичної особи та її скасування , -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до Київського районного суду м.Харкова з позовом до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради, третя особа: Харківська міська рада , який в ході судового розгляду уточнила , та в остаточній редакції просила суд:

-Визнати недійсним рішення установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , яке проведене 05.06.2016 р. за адресою будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харкові та оформлено протоколом № 1 від 05.06.2016 року - в повному обсязі.

-Визнати недійсною державну реєстрацію юридичної особи об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк (код ЄДРПОУ 40580452) та скасувати її в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В обґрунтування позову зазначила, що вона є власником квартири № 46, загальною площею 61,5 м.кв. та квартири № 47, загальною площею 56,1 м. кв. в багатоквартирному будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харковіі відповідно співвласником цього будинку і належного до нього спільного майна.

В липні 2016 року позивачу та більшості співвласників будинку стало відомо, що за адресою будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харковібуло створене об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , проте , про проведення установчих зборів по створенню ОСББ ОСОБА_1 не повідомлялась та участі в них не брала , письмове опитування позивача не здійснювалось, вона була позбавлена права участі у виборі форми управління будинком, права на особисту участь в голосуванні, можливості впливати на порядок створення ОСББ у спосіб, який передбачено чинним законодавством. Також позивачу відомі декілька співвласників цього будинку , які також не знали про створення ОСББ. Зазначає , що з наявних документах підготовки та проведення оскаржуваних зборів вбачаються численні порушення вимог законодавства, в тому числі:відсутні докази створення ініціативної групи, її персонального складу, та проведення нею відповідної роботи щодо створення ОСББ (в т. ч. протоколи засідань, план підготовчої роботи до скликання установчих зборів по створенню ОСББ); відсутні докази повідомлення всіх співвласників будинку про дату проведення установчих зборів, його порядок денний, в частині направлення відповідних поштових повідомлень (поштовий реєстр повідомлень, поштове повідомлення про вручення);відсутній протокол реєстрації учасників установчих зборів з особистими підписами співвласників або уповноважених представників з наведенням таблиці обрахунку частки участі в Об'єднанні, які в подальшому визначають його участь в загальних витратах на утримання будинку і прилеглої території; відсутній реєстр співвласників будинку з зазначенням підтвердження реєстраційним органом права власності кожного співвласника станом на дату підготовки до проведення установчих зборів; відсутні відомості про конкретну особу (секретаря), яка склала протокол зборів; збори проведені без вирішення питання про наявність кворуму.

Також, як вбачається з протоколу установчих зборів, в ньому відсутні дані про частки участі співвласників будинку в Об'єднанні. За відсутності обгрунтованого розрахунку (таблиці) частки участі співвласників будинку в Об'єднанні, неможливо здійснити переконливий підрахунок голосів та перевірку його достовірності, а саме: відсутності відомостей про кількість голосів кожного з співвласників, яка пропорційна до частки загальної площі квартири або нежитлових приміщень, які можуть визначатись у відсотках або у частках. За відсутності відомостей про документ, що підтверджує актуальні дані про належні співвласникам речові права, також, ставить під обгрунтований сумнів достовірність підрахунку голосів.

Відповідно до протоколу оскаржуваних установчих зборів та відомості про отримання повідомлення про дату проведення установчих зборів повного реєстру співвласників будинку ініціативною групою складено не було, а саме, - відсутні дані про власників квартир (нежитлових приміщень) та їх площу і правоустановчі документи. Це стосується, зокремаАДРЕСА_1, 8, 10, 11, 13, 46, 47 , 51, 58, позиція 98, 99 (приміщення мансарди площею 44, 2 м.кв. та 203,1 м.кв.- ні власники ні правоустановчі документи не ідентифіковані та не зрозуміло скільки голосів та хто голосував на підставі права власності на ці приміщення). З відомості про направлення поштового повідомлення вбачається, що повідомлення направлені невстановленим співвласникам кв. 46 і 47 (які позивачу не надходили) та співвласникам квартир № 37 і 39. Тобто, персонально співвласники вказаних квартир на збори взагалі не запрошувались.

За наведених обставин, вважає, що державний реєстратор не мав підстав для реєстрації оскаржуваного ОСББ, оскільки не мав жодної змоги перевірити відповідність поданих до реєстрації документів зі створення ОСББ вимогам чинного законодавства за відсутності у протоколі (рішенні) даних про: дату створення, план діяльності, період та зміст проведених підготовчих дій ініціативною групою зі створення ОСББ (з доданням підтверджуючих документів в т.ч. протоколу створення ініціативної групи); встановлення кола співвласників багатоквартирного будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харкові; хід і результати повідомлення ініціативною групою усіх співвласників будинку із зазначенням обраного способу повідомлення та кількості співвласників, повідомлених тим чи іншим способом (з доданням копій письмових повідомлень, розрахункових документів поштового зв'язку); кількість голосів, що належить кожному співвласнику , а тому під час проведення установчих зборів було допущено ряд порушень законодавства, що порушує її права як співвласника майна, що і стало підставою для звернення до суду за захистом своїх прав.

В судовому засіданні представник позивача підтримав уточнену позовну заяву , просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала , вважала його необґрунтованим та таким , що не підлягає задоволенню оскільки , ініціативна група була створена у кількості трьох співвласників відповідно до статті 6 ЗУ "Про ОСББ", всіх співвласників про проведення установчих зборів за 14 днів відповідно до статті 6 ЗУ "Про ОСББ" повідомлено; для рішення про створення ОСББ та затвердження Статуту необхідну кількість голосів співвласників "ЗА" набрано , а саме більше половини від загальної кількості усіх співвласників, де кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника, розташованих у багатоквартирному будинку, як того вимагає стаття 6 ЗУ Про ОСББ", повідомлення про створення ОСББ було оприлюднене у місцях загального користування співвласників будинку №128 по вулиці Сумській в місті Харкові одразу протягом 10 днів після державної реєстрації ОСББ, тобто рішення установчих зборів об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "ОСОБА_3 парк" , яке проведене 05.06.2016 року та оформлено протоколом № 1 від 05.06.2016 року було здійснено згідно чинного законодавства , державна реєстрація юридичної особи об"єднання співвласників богатоквартирного будинку "ОСОБА_3 парк" також була проведена згідно чинного законодавства , а тому слід відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради в судове засідання з явився, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки зазначив що позивач в позовній заяві не наводить жодних доказів того, що його права порушено ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради. Відповідно до ст. 19 Конституції України, ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської його посадові особи діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України. Всі реєстраційні дії у Єдиному державному реєстрі проводяться відповідно до вимог Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та формувань . Зазначеним законом передбачено порядок проведення кожної реєстраційної дії та перелік документів, який надається державному реєстратору для її. Серед повноважень органів державної реєстрації, зокрема ОСОБА_4 визначених Законом, не передбачено функцій щодо нагляду за порядком скликання, повідомлення учасників, формування порядку денного, проведення зборів учасників, тощо. Також вказує, що реєстраційна дія щодо реєстрації новоутвореної дої особи шляхом заснування юридичної особи ОСББ ОСОБА_3 парк проведена 17.06.2016 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу О.Ю. на підставі протоколу установчих зборів співвласників багатоквартирного від 05.06.2016. Згідно відомостей ЄДР після реєстраційної дії від 17.06.2016 року, приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_5 документи, подані для проведення реєстрації були надіслані до Управління реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради. Отже вважає , що зазначення департаменту реєстрації Харківської місьої ради в якості другого відповідача є незаконним та необгрунтованим.

Третя особа: Харківська міська рада в судове засідання не з явилась , повідомлена своєчасно та належним чином про дату та час судового засідання .

Відповідно до підпункту 9 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України , викладеного в новій редакціїЗаконом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017р. №2147-VIII , що набрав чинності з 15.12.2017р. (даліЦПК України ) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, свідків, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити за наступних підстав.

Відповідно до ст.13 ЦПК України , суд розглядає справу в межах позовних вимог та на підставі доказів, наданих сторонами.

Згідно ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Судом встановлено , що ОСОБА_1 є власником квартири № 46, загальною площею 61,5 м.кв. та квартири № 47, загальною площею 56,1 м. кв. в багатоквартирному будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харкові, відповідно до договору купівлі-продажу від 10.12.1998 р., р/н 4-112 та копією договору купівлі-продажу від 26.12.1997 р., р/н 3-4501, зареєстрованому КП Харківське МБТІ за р. н. П-2-6451.

Виходячи з положень статті 385 Цивільного кодексу України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати обєднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків) . Таке обєднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Особливості державної реєстрації Обєднання співвласників багатоквартирного будинку регулюється Законом України № 2866-ІІІ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .

Згідно зпреамбулою цього Закону , цей Закон визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі Об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. (ст.1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку )

В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об'єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об'єднання (ч.3ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ).

Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та скликання і проведення установчих зборів об'єднання урегульовано статтею 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , відповідно до ч. ч. 1-3 якої об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.

Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною дев'ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.

Письмове опитування під час установчих зборів об'єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" .

Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").

Як вбачається з матеріалів справи, Ініціативна група зі створення ОСББ була створена згідно протоколу №1 від 28 квітня 2016 року, де було уповноважено власницю квартири №74 ОСОБА_6 звернутися до державного реєстру речових прав на нерухоме майно для отримання актуальної інформації про всіх співвласників та здійснитипідготовку до установчих зборів, шляхом оповіщення всіх співвласників та складання протоколу установчихзборів. В протоколі ініціативної групи чітко затверджений план роботи ( питання 2 протоколу).

Згідно відповіді КП "Жилкомсервіс", щодо отримання інформації про власників житлових та нежитлових приміщень №р-16/4914.07-03 від 31.05.2016 року, де запропонував ініціативній групі звернутися до Управління комунального майна та приватизації.

Відповідну до запиту Харківському міському голові від 31.05.2016 року про надання інформації про власників квартир № 5,8,10,11,13,39,43,46,47,51,58,60,62 за адресою м. Харків, вул. Сумська, будинок 128, ініціативна група отримала відповідь від ОСОБА_4 містобудування та архітектури ХМР від 03.06.2016 року №КО-0- 2/980/180-16.08-44 де строк розгляду запиту продовжено.

10.06.2016 року отримано відповідь від ОСОБА_4 містобудування, архітектури та генерального плану №КО-0-2/980/180-16.08-49 надано відповідь про зареєстровані речові права та площу квартир № 5,8,10,11,13,39,43,46,47,51,58,60,62 за адресою м. Харків, вул. Сумська, будинок 128.

На підставі отриманих даних з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ксерокопій документів, що підтверджують право власності було сформовано Документ - Відомість про отримання повідомлення про проведення Установчих зборів зі створення ОСББ 05 червня 2016 року.

Ініціативна група відповідно до ст.6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , розпочала здійснювати повідомлення співвласників з 15 травня 2016 року. У відомості про отримання повідомлення наявні підписи всіх власників квартир та нежитлових приміщень, яким Ініціативною групою вдалося вручити особисто під підпис повідомлення з фіксування дати отримання. На підставі того, що ініціативною групою не було виявлено за місцем реєстрації права власності на квартири та нежитлові приміщення інших співвласників, було вирішено сповістити їх шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).

Докази про повідомлення співвласника ОСОБА_1, є у вигляді квитанції з Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" про відправлення рекомендованого листа власнику квартири №47 (код квитанції: 6102406173533) та рекомендованого листа власнику квартири 48 ( код квитанції 6102406173525), копія яких міститься в матеріалах справи.

Окрім того, після проведення установчих зборів співвласників зі створення ОСББ 05 червня 2016 року позивачу було передано листи візування для того, щоб вони могли проголосувати за чи проти створення осіб.

Лист опитування надавався завчасно сину співвласниці - ОСОБА_7, та було запропоновано пред'явити документ який засвідчує право власності на квартиру, вписати дані документу в лист опитування особисто рукою власника, як то передбачено чинним законодавством.

Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких зазначаються день опитування, прізвище, ім 'я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, іио надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання "так", "ні" та особистий співвласника та особи, яка проводила опитування, п. 7 ст. 10 ЗУ "Про особливості права власності убогатоквартирному будинку".

Згідно ч. ч. 7, 9, 13 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

05 червня 2016 року було проведено установчі збори співвласників багатоквартирного будинку розташованого за адресою: м.Харків вул. Сумська буд. 128 , які оформлено Протоколом від 05 червня 2016 року, копія якого міститься в матеріалах справи.

Виходячи зі змісту протоколу від 05 червня 2016 року, загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку 108 осіб. Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень богатоквартирного будинку становить 5447,2 м2. У зборах взяли участь особисто та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 2184,1 м2. У письмовому опитуванні взяли участь особисто та/або через представників співвласників в кількості 19 осіб , яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 1454 м2 ( заповнюється в разу письмового опитування).

Відповідно дост. 6 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , рішення про створення об'єднання вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ( за чи проти ).

На зборах співвласниками багатоквартирного будинку шляхом поіменного голосування прийнято рішення про Обрання головуючого на установчих зборах; Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк ; Затвердження статуту ОСББ Горкій Парк ; Вибори правління ОСББ Горкій Парк ; Вибори голови правління ОСББ Горкій Парк ; Вибори ревізійної комісії ОСББ Горкій Парк ; Обрання уповноваженої особи - представника для підписання статуту ОСББ та надання йому повноважень установчих зборів на здійснення всіх дій, необхідних для державної реєстрації ОСББ Горкій Парк .

Як убачається з протоколу установчих зборів від 05 червня 2016 року, додатку до нього, усі рішення з питань порядку денного прийняті більшістю голосів, Обрано головуючого на установчих зборах; Створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк ; Затверджено статуту ОСББ Горкій Парк ; Вибрано правління ОСББ Горкій Парк ; Вибрано голови правління ОСББ Горкій Парк ; Вибрано ревізійну комісію ОСББ Горкій Парк ; Обрано уповноважену особу - представника для підписання статуту ОСББ та надання йому повноважень установчих зборів на здійснення всіх дій, необхідних для державної реєстрації ОСББ Горкій Парк .

Відповідно до ч. ч. 14, 15 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.

Установчі документи об'єднання підписує голова установчих зборів або інша уповноважена зборами особа.

Відповідно до пп. 5,7 ч.1 ст.28 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , підставами для відмови у державній реєстрації є: порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; документи юридичної особи суперечать вимогамКонституціїта законів України.

Згідно з ч.1 ст.10 Закону України Про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

17 червня 2016 року Обєднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , копія якого міститься в матеріалах справи, а також зареєстровано Статут вказаного ОСББ ОСОБА_3 парк .

Як зазначено вище, згідно ч.ч. 10-12ст.6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів за або проти , встановленої частиною дев'ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Письмове опитування під час установчих зборів об'єднання проводиться в порядку, передбаченомуЗаконом України Проособливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , частиною 1 статті 4якого визначено суб'єктний склад права власності у багатоквартирному будинку, а саме: власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.

Додатком до Протоколу установчих зборів проведених 05 червня 2016 року є Опитувальні листи (листи голосування) власників квартир за адресою: м. Харків вул. Сумська буд. 128 з питань, пов'язаних зі створенням Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, якими письмово висвітлено свою позицію згідно запропонованих ( за чи проти ) щодо питань, розглянутих установчими зборами 05.06.2016 р.

Листки письмового опитування співвласників пронумеровано, прошнуровано та додано до відповідного протоколу зборів.

Як видно з матеріалів справи повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ направлялось ініціативною групою мешканцям будинку. Отже, відповідачем дотримано порядку повідомлення власників будинку, чим дотримано вищезазначене положення законодавства.

В судовому засіданні були допитані свідки з боку позивача та відповідача які є співвласниками багатоквартирного будинку за адресою будинку № 128 по вул. Сумській в м. Харкові.

Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні пояснила , що Сорокін приходив до квартири та їй було повідомлено про проведення установчих зборів , проте вона відмовилась щось підписувати, хоча зазначила що підпис її.

Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні пояснила , що до неї приходили люди які проінформували про прибирання двору , сказала підпис не її, проте потім сказала що знала що буде створюватись об єднання співвласників , але не прийшла на збори.

Свідок ОСОБА_10 в судовому засіданні пояснила що її повідомляли про створення ОСББ та вона була присутня чотири рази на зборах, Ткачеву на зборах не бачила.

Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні пояснила , що була повідомлена про створення ОСББ, знає про створення ініціативної групи співвласників будинку.

Свідок ОСОБА_12 в судовому засіданні пояснив , що був обізнаний про створення ОСББ, знайомий зі складом ініативної групи .

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила , що входила в склад ініціативної групи про створення ОСББ , пояснила що до складу ініціативної групи також входили Сорокін , ОСОБА_6 та Парфьонова , збори проводились мінімум три рази на яких обговорювались питання стосовно створення ОСББ та інших питань з приводу будинку , хто не був присутнім при зборах , ініціативна група ходила по квартирах проводила опитування, також відправляли рекомендовані листи. Зазначає що позивач там не проживає , проживають її родичи.

Порушення, про які було зазначено позивачем не можуть бути безумовною підставою для визнання недійсним рішення установчих зборів обєднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , оформлених протоколом установчих зборів від 05 червня 2016 року, оскільки належних та допустимих доказів не легітимності прийнятого рішення у справі не має, а свідки з боку позивача взагалі підтвердили , що були обізнані про проведення зборів.

Відповідно до ч. ч. 14, 15ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його реєстрації.

Згідно статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Статус документів та відомостей, внесених до єдиного державного реєстру - якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до даного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Стаття 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлює порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій. Зокрема, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації та має певний порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, а саме: перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Стаття 28 вищезазначеного Закону зазначає підстави для відмови у державній реєстрації: документи подано особою, яка не має на це повноважень; документи суперечать вимогам Конституції та законів України; документи суперечать статуту громадського формування; порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи.

Як вбачається з виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСББ ОСОБА_3 парк пройшло державну реєстрацію, де перевірялись усі документи законності створення цієї юридичної особи, включаючи результати голосування, державна реєстрація була проведена з дотриманням вимог чинного законодавства, внесені відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб - підприємців та громадських формувань

Згідно ч.ч.1, 4ст.4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Згідно ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обєктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно ст. 81 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України , кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи наведене, те, що позивачем не доведено порушення її прав, зокрема, бути повідомленою та право на участь у прийнятті рішення про створення ОСББ ОСОБА_3 парк , а навпаки, позивач повідомлялась про проведення установчих зборів у спосіб і строк, визначений Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , рішення про створення ОСББ прийнято з дотриманням положень вказаного Закону та Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог про визнання визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ , визнання недійсною державну реєстрацію юридичної особи та її скасування .

Окрім того, судом встановлено ,що згідно Ухвали від 05.05.2017 року,застосовано заходи забезпечення позову шляхом заборони Харківській міській раді приймати рішення про передачу з балансу КП Жилкомсервіс на баланс ОСББ ОСОБА_3 парк житловий будинок № 128 по вул. Сумській в м. Харкові, а КП Жилкомсервіс передавати вказаний будинок на баланс ОСББ ОСОБА_3 парк . .

У відповідності до положень ч. 9 ст. 158 ЦПК України у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову.

У зв"язку з чим, заходи забезпечення позову вжиті згідно Ухвали від 05.05.2017 року необхідно скасувати.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд в силу ст.141 ЦПК України , враховує, що позовні вимоги оплачені позивачем, судом залишено без задоволення, позивач не звільнена від їх оплати, у зв'язку з чим поверненню не підлягають.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 7, 10, 76, 141, 158, 244-245, 259 ЦПК України, -

В и р і ш и В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради, третя особа: Харківська міська рада про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ , визнання недійсною державну реєстрацію юридичної особи та її скасування - відмовити у повному обсязі.

Скасувати заходи забезпечення позову вжиті ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 05.05.2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_3 парк , ОСОБА_4 реєстрації Харківської міської ради, третя особа: Харківська міська рада про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ , визнання недійсною державну реєстрацію юридичної особи та її скасування , у виглядізаборони Харківській міській раді приймати рішення про передачу з балансу КП Жилкомсервіс на баланс ОСББ ОСОБА_3 парк житловий будинок № 128 по вул. Сумській в м. Харкові, а КП Жилкомсервіс передавати вказаний будинок на баланс ОСББ ОСОБА_3 парк . .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду та в порядку ст. 354 ЦПК України.

Повний текст рішення складений 13.06.2018 року.

Суддя Д.В. Нев'ядомський

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення06.06.2018
Оприлюднено14.06.2018
Номер документу74654393
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —640/6084/17

Постанова від 09.01.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Постанова від 09.01.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 12.11.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 25.10.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 31.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Коваленко І. П.

Ухвала від 08.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Коваленко І. П.

Ухвала від 23.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Котелевець А. В.

Рішення від 06.06.2018

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Нев'ядомський Д. В.

Рішення від 06.06.2018

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Нев'ядомський Д. В.

Ухвала від 05.05.2017

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Нев'ядомський Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні