ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
13.06.2018Справа № 910/6202/18
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Лігал партнерс груп"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" (ідентифікаційний номер 39845588)
про банкрутство
Суддя Івченко А.М.
Представники:
від заявника: Ядак М.О.;
від боржника: Смоловик М.С.;
арбітражний керуючий Борейко А.М.;
арбітражний керуючий Кравченко Р.М.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У травні 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Лігал партнерс груп" звернулося до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" (ідентифікаційний номер 39845588) у зв'язку із неможливістю останнього погасити заборгованість.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.05.2018 заяву було прийнято до розгляду, засідання призначено на 13.06.2018 р.; зобов'язано арбітражного керуючого Борейка А.М. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1261 від 10.07.2013), визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, у строк до 10.06.2018 надати до суду заяву про участь у справі про банкрутство.
30.05.2018 від арбітражного керуючого Рудого А.М. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
01.06.2018 від арбітражного керуючого Стук І.М. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
04.06.2018 від арбітражного керуючого Борейка А.М. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
04.06.2018 від арбітражного керуючого Сиволобова М.М. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
04.06.2018 від арбітражного керуючого Захар'євої Я.В. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
11.06.2018 від арбітражного керуючого Кравченка Р.М. надійшла заява по участь у справі про банкрутство.
13.06.2018 від боржника надійшов відзив.
У судове засідання, призначене на 13.06.2018 р., з'явилися представники заявника, боржника, арбітражні керуючі Борейко А.М., Кравченко Р.М.
Представник заявника надав пояснення щодо заяви про порушення справи про банкрутство, підтримав заяву повністю.
Представник боржника надав пояснення, не заперечив щодо заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Арбітражний керуючий Борейко А.М. надав пояснення, підтримав заяву про участь у справі про банкрутство.
Арбітражний керуючий Кравченко Р.М. надав пояснення, підтримав заяву про участь у справі про банкрутство.
Згідно з приписами ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. в редакції від Закону 22.12.2011 р. (далі - Закон) з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе провести підготовче засідання.
Крім того, судом враховуються процесуальні строки, встановлені ч. 2 ст. 12 Закону.
Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та подані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" було зареєстровано як юридична особа, місцезнаходженням якого станом на даний час є: 04071, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, будинок 3, код ЄДРПОУ 39845588.
За твердженнями ініціюючого кредитора у Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" наявна непогашена заборгованість в розмірі 1 200 800,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону, якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Звертаючись до суду про ініціювання процедури банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ", на підтвердження своїх посилань ініціюючим кредитором було подано рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації Правова Гільдія України , наказ Господарського суду міста Києва від 13.12.2017, постанову про відкриття виконавчого провадження №55555063.
За наслідками дослідження описаних документів судом встановлено, що 03 листопада 2017 р. Постійно діючим третейським судом при Асоціації Правова Гільдія України було ухвалено рішення по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЛІГАЛ ПАРТНЕРС ГРУП" (код ЄДРПОУ 39906404) до Товариства з обмеженою відповідальністю "БАЇНГ-ТВ" (код ЄДРПОУ 39845588) про стягнення заборгованості, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "БАЇНГ-ТВ" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЛІГАЛ ПАРТНЕРС ГРУП" заборгованість в сумі 1 200 000 гривень 00 коп.
13.12.2017 Господарським судом міста Києва у справі № 910/20882/17 видано судовий наказ,
18.01.2018 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень було винесено Постанову про відкриття виконавчого провадження про стягнення заборгованості у розмірі 1 200 000,00 грн. та судовий збір у розмірі 800,00 грн.
Отже, безспірні вимоги Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Лігал партнерс груп" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" складають 1 200 800,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції (абз. 2 ч. 3 ст. 10 Закону).
Отже, описаними вище обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень ініціюючого кредитора про невиконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" грошових зобов'язань у понад тримісячний строк від встановленого законодавством моменту їх погашення, безспірність грошових вимог до боржника та вжиття заходів примусового стягнення простроченої заборгованості у судовому порядку з наступним пред'явленням виконавчого документу до виконання.
Боржник факт наявності простроченої заборгованості перед заявником станом на 13.06.2018 не спростував, доказів належного виконання прострочених грошових зобов'язань не подав.
Згідно із ч.1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство або відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє у відкритті провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
У поданому відзиві боржник не заперечує щодо відкриття провадження у справі про банкрутство.
13.06.2018 р. в підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" перелічених у ч. 7 ст. 16 Закону.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити.
Згідно з ч. 9 ст. 16 Закону питання введення процедури розпорядження майном боржника та призначення розпорядника майна вирішується господарським судом в ухвалі підготовчого засідання.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Борейка А.М. для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" .
Як вище вказувалося, арбітражний керуючий Борейко А.М. заяву на участь у справі про банкрутство надав.
Окрім цього, до суду надійшли заяви арбітражних керуючих Рудого А.М., Стук І.М., Сиволобова М.М., Захар'євої Я.В., Кравченка Р.М. про участь у справі про банкрутство.
Згідно з поданою до суду заявою арбітражного керуючого Рудого А.М. вбачається, що він раніше засуджений не був, у тому числі за вчинення корисливих злочинів; має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (свідоцтво №749 від 22.03.2013); відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого, однак, слід зазначити, що до заяви не додано доказів оплати страхової премії. Відповідно до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі арбітражних керуючих, арбітражний керуючий Рудий А.М. має перший рівень кваліфікації.
Арбітражний керуючий Сиволобов М.М. у поданій заяві повідомив, що має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до державного органу з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого не допускав, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, управління боржником раніше не здійснював, має значний досвід роботи, п'ятий рівень кваліфікації. Подано свідоцтва про підвищення кваліфікації від 17.03.2018, 11.09.2016; відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого (додано квитанцію про сплату страхового платежу), страхова сума на один страховий випадок визначена в розмірі 1 200 00,00 грн.
Згідно з поданою до суду заявою арбітражного керуючого Стук І.М., вбачається, що вона не є заінтересованою особою відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; раніше засуджена не була, у тому числі за вчинення корисливих злочинів; має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (свідоцтво №127 від 29.01.2013); відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого (додано квитанцію про сплату страхового платежу), страхова сума на один страховий випадок визначена в розмірі 1 300 00,00 грн. Арбітражним керуючим Стук І.М. подано свідоцтво про підвищення кваліфікації від 17.12.2016., має значний досвід роботи, п'ятий рівень кваліфікації.
У поданій заяві арбітражним керуючим Кравченком Р.М., зазначено, що він не є заінтересованою особою відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; раніше засуджений не був, у тому числі за вчинення корисливих злочинів; має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (свідоцтво №133 від 12.02.2013); відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого (додано квитанцію про сплату страхового платежу), страхова сума на один страховий випадок визначена в розмірі 1 300 00,00 грн.; має досвід роботи; підвищено кваліфікацію арбітражного керуючого 25.02.2017; має п'ятий рівень кваліфікації.
У поданій заяві арбітражним керуючим Захар'євою Я.В., зазначено, що вона не є заінтересованою особою відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; раніше засуджена не була, у тому числі за вчинення корисливих злочинів; на даний час виконує повноваження арбітражного керуючого на одній справі; має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (свідоцтво №356 від 28.02.2013); відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого (додано квитанцію про сплату страхового платежу), страхова сума на один страховий випадок визначена в розмірі 1 116 900,00 грн.; має досвід роботи; підвищено кваліфікацію арбітражного керуючого 28.09.2014 та 24.09.2016.
У поданій заяві арбітражним керуючим Борейком А.М., зазначено, що він не є заінтересованою особою відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; раніше засуджений не був, у тому числі за вчинення корисливих злочинів; має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (свідоцтво №1261 від 10.07.2013); відповідальність застрахована відповідно до договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого, страхова сума на один страховий випадок визначена в розмірі 1 116 900,00 грн.; має досвід роботи.
При визначенні кандидатури розпорядника майна боржника, суд керується приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", виходячи з норм якого остаточне рішення з указаного питання приймається саме судом.
Дослідивши подані докази, заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали, подані заяви арбітражних керуючих на засадах конкурентності, врахувавши визначено кандидатуру арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, суд вважає за можливе задовольнити заяву арбітражного керуючого Борейка А.М. на участь у справі про банкрутство (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1261 від 10.07.2013) виходячи з наступного:
- арбітражний керуючий, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів;
- має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих;
- управління боржником раніше не здійснював;
- судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльності арбітражного керуючого не має;
- має досвід роботи.
Приписами ст. 114 Закону встановлено, що кандидатура арбітражного для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України . Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого надати заяву на участь у даній справі та, у разі неотримання судом від нього такої заяви, розпорядник майна призначається судом без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Дослідивши подані арбітражним керуючим Борейком А.М. документи, суд вважає за можливе призначити його розпорядником майна боржника у даній справі.
На підставі чого, у задоволенні заяв арбітражних керуючих Рудого А.М., Стук І.М., Сиволобова М.М., Захар'євої Я.В., Кравченка Р.М., які звернулися до суду із заявами про участь у справі, судом відмовлено.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про доцільність закінчення підготовчого засідання.
Враховуючи все вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 10, 16, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 12, 74, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" (04071, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, будинок 3; ідентифікаційний код 39845588).
2. Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Лігал партнерс груп" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" у розмірі 1 200 800,00 грн.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" (04071, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, будинок 3; ідентифікаційний код 39845588).
5. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Борейка Андрія Михайловича (свідоцтво № 1261 від 10.07.2013 р., адреса для листування: вул. 9-ї П'ятирічки, 9-Б, кв. 15, смт. Новогуйвинське, Житомирського р-ну, Житомирської обл.).
6. Встановити оплату послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, починаючи з дати його призначення та до моменту прийняття комітетом кредиторів відповідного рішення про встановлення оплати послуг розпорядника майна.
7. Офіційно оприлюднити оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Баїнг-ТВ" у встановленому законодавством порядку.
8. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
9. Зобов'язати боржника надати розпоряднику майна всю необхідну документацію для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства і проведення інвентаризації та складання реєстру вимог кредиторів, письмові пояснення щодо визнання або відхилення кредиторських вимог, докази наявності або відсутності у підприємства заборгованості з виплати заробітної плати (із зазначенням прізвища працівника та долученням бухгалтерських відомостей), авторської винагороди, аліментів та грошових зобов'язань, що забезпечені заставою, які подати у попереднє засідання, а також сумісно з розпорядником майна розглядати всі кредиторські заяви, що надійдуть в установленому порядку.
10. Зобов'язати розпорядника майна провести інвентаризацію активів боржника та аналіз його фінансово-господарської діяльності, докази чого подати суду у строк до 13.08.2018.
11. Зобов'язати розпорядника майна у строк до 25.07.2018 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстр заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), докази повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
12. Зобов'язати розпорядника майна у строк до 25.07.2018 скласти реєстр вимог кредиторів відповідно до норм ст.ст. 13, 14, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та наказу Міністерства економіки України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення реєстру вимог кредиторів" від 02.07.2010 р. № 788 та подати його на затвердження до господарського суду.
13. Визначити дату проведення попереднього судового засідання у справі на 12.09.2018 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, зал судових засідань № 16 .
14. Зобов'язати державного реєстратора за місцезнаходженням боржника надати суду докази внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.
15. Копію ухвали надіслати боржнику, розпоряднику майна, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.
Відповідно до ч. 13 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення та підлягає оскарженню протягом десяти днів з дня її винесення (проголошення).
Суддя А.М.Івченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2018 |
Оприлюднено | 14.06.2018 |
Номер документу | 74662395 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні