ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2018 року м. Київ № 826/8707/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МАСТЕР ЕЛЕКТРО" до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення № 650825/36971638 від 16.04.2018 року, зобов'язання вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "МАСТЕР ЕЛЕКТРО" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, в якому просить скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України в м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16.04.2018 р. №650825/36971638 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 16.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 16.03.2018 р. подану Товариством з обмеженою відповідальністю "МАСТЕР ЕЛЕКТРО" за датою подання.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В позовній заяві зазначено адресу позхивача: 02125, м. Київ, вул. Перова, 9/12 та адресу для листування: 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 121/152. Проте, з долученого Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до матеріалів позовної заяви судом встановлено, що місцезнаходження юридичної особи визначено: 02125, м. Київ, бульвар Перова, 9, кв. 2.
Враховуючи, що згідно пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу необхідно вказати в позовній заяві саме своє місце місцезнаходження, то позовна заява в цій частині потребує уточнення.
Разом з тим, як вбачається зі змісту позовної заяви, представником позивача зазначено ідентифікаційний код 369716326531 позивача, що не відповідає інформації з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; відповідачем визначено Головне управління ДФС у м. Києві, проте зазначено ідентифікаційний код Державної фіскальної служби України (39292197).
Отже, в частині оформлення позовної заяви відповідно до статті 160 КАС України позивачу необхідно зазначити уточнені дані.
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Пунктом 4 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з позовної заяви, Відповідачем визначено - Головне управління Державної фіскальної служби в м. Києві, що не узгоджується з вимогою №1, а саме: скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України в м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16.04.2018 р. №650825/36971638 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 16.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому зміст позовних вимог потребує уточнення в частині визначенні відповідача.
Частинами першою-другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та відповідно до частини першої ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків в межах десяти днів з дня отримання цієї ухвали суду.
Для усунення виявлених судом недоліків позову позивачу необхідно надати суду уточнену та оформлену належним чином відповідно до статті 160 КАС України позовну заяву.
Керуючись статтями 5, 160, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МАСТЕР ЕЛЕКТРО" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом трьох днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Маруліна
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2018 |
Оприлюднено | 14.06.2018 |
Номер документу | 74664097 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Маруліна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні