Справа № 822/1997/18
УХВАЛА
15 червня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Михайлов О.О., розглянувши позовну заяву Державного навчального закладу "Лісоводський професійний аграрний ліцей" до Відділу Держгеокадастру в Городоцькому районі Хмельницької області , Комунального підприємства "Городоцьке бюро технічної інвентаризації" про визнання незаконними, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державний навчальний заклад "Лісоводський професійний аграрний ліцей" звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу Держгеокадастру в Городоцькому районі Хмельницької області, Комунального підприємства "Городоцьке бюро технічної інвентаризації" в якому просить суд:
1. Визнати незаконним та скасувати рішення державного реєстратора відділу Держгеокадастру у Городоцькому районі, щодо внесення відомостей в Державний земельний кадастр, а саме зазначення форми власності земельної ділянки кадастровий №6821284500:01:009:0002, як "комунальна".
2. Визнати незаконним і скасувати рішення реєстратора КП "Городоцьке БТІ" №34242092 про реєстрацію права комунальної власності.
3. З метою відновлення порушеного права позивача зобов'язати відповідачів здійснити реєстрацію права власності, форма власності: державна власність на земельну ділянку кадастровий номер 6821284500:01:009:0002, загальною площею 11,7580 га, яка розташована в с. Лісоводи, вул. Сугерова, 2.
Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем вимог ст. ст. 14, 19 Конституції України, ст. 155 Земельного кодексу України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно з п. 2 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Оглядом позовної заяви судом встановлено, що у позовній заяві відсутні ідентифікаційні коди юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), - відповідачів.
Застереження про те, що ідентифікаційні коди юридичних осіб відповідачів позивачу не відомі - відсутнє.
Згідно з п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що у позовній заяві відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2018 року встановлено у розмірі 1762 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оглядом позовної заяви суд встановив, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, що містить дві вимоги немайнового характеру.
Отже, позивач, звертаючись до суду з вищевказаними вимогами, повинен був сплатити судовий збір в розмірі 3524 грн.
При цьому, позивачем до позову надано квитанцію №19 від 06.06.2018 про сплату судового збору в розмірі 1762 грн, тобто лише за одну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом:
1. зазначення позивачем у позовній заяві ідентифікаційних кодів юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) - відповідачів (якщо такі відомості відомі позивачу);
2. надання позивачем власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
3. надання суду оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 1762 грн.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного навчального закладу "Лісоводський професійний аграрний ліцей", залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.О. Михайлов
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2018 |
Оприлюднено | 18.06.2018 |
Номер документу | 74717592 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Михайлов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні