Справа № 536/495/18
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2018 року м. Кременчук
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
з участю:
прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Кременчуці матеріали кримінального провадження № 12018170220000263, які надійшли з Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області з обвинувальним актом за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.249 КК України, тобто незаконне зайняття рибним добувним промислом без належного дозволу:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцем, громадянином України, уродженцем с. Салівка Кременчуцького району Полтавської області, з середньо-спеціальною освітою,не працюючим, не одруженим, проживаючим та зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1 , в силу ст.89 КК України не судимим,-
В С Т А Н О В И В:
21.03.2018 року ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконне зайняття рибним добувним промислом, без належного дозволу, прибув до Кам`янського водосховища р. Дніпро з метою вилову риби для своїх особистих потреб.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 вийшов на льодову поверхню водоймища та, пройшовши біля 50 м від берега, з використанням належного йому пристрою для рубання льоду типу «плішня», який він застосував для пробивання льоду, зробив лунки та близько 17:00 години виставив власну риболовну ліскову сітку з параметрами: довжина 50 м, висота 1,5 м, вічко сіткового полотна 40 мм х 40 мм в районі с. Салівка в межах адміністративної території Салівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, після чого повернувся до місця свого проживання.
22.03.2018 року близько 15:00 години, ОСОБА_4 повернувся до залишеної у водоймищі сітки та, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки у вигляді незаконного видобутку риби та бажаючи їх настання, посягаючи на суспільні відносини у сфері охорони та відтворення навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, за допомогою вказаної риболовної сітки, здійснив незаконний вилов риби загальною вагою 14,5 кг, та був виявлений 22.03.2018 року об 17:00 годині співробітниками сектору водної поліції Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області.
Таким чином, ОСОБА_4 в результаті незаконного зайняття рибним добувним промислом без належного дозволу, забороненим знаряддям лову -риболовною сіткою, порушив вимоги п.п.3.1, 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999, п.14 ст.11 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства», ст. 27 Закону України «Про тваринний світ».
Внаслідок своїх протиправних дій ОСОБА_4 незаконно добув рибу по видам та кількості:
*щука - 1 шт., вартістю 340 грн. за 1 екземпляр;
*лящ - 3 шт., вартістю 170 грн. за 1 екземпляр;
*лин - 1 шт., вартістю 119 грн. за 1 екземпляр;
*карась сріблястий - 9 шт., вартістю 17 грн. за 1 екземпляр;
*окунь - 22 шт., вартістю 17 грн. за 1 екземпляр;
*плітка - 36 шт., вартістю 85 грн. за 1 екземпляр;
*синець - 9 шт., вартістю 85 грн. за 1 екземпляр,
загальною вагою 14,5 кг (відповідно накладної № 14 від 23.03.2018), яка відноситься до водних живих ресурсів загальнодержавного значення, чим заподіяв істотну шкоду водним біоресурсам, добуваючи незаконно цінні види риб, згідно Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок добування(збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами або особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року на загальну суму 5321 грн.
Обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю та суду пояснив, що вчинив злочин за вищевикладених обставин.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, роз`яснивши зміст ч. 3 ст.349КПК України та оскільки проти такого розгляду сторони кримінального провадження не заперечували, суд вважає за недоцільне досліджувати докази щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Аналізуючи пояснення обвинуваченого, суд вважає, що винуватість обвинуваченого у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення знайшла своє підтвердження в судовому засіданні. Так, обвинувачений давав чіткі та послідовні пояснення стосовно обставин вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, вказуючи на спосіб, мотив його вчинення. Надані обвинуваченим пояснення повністю узгоджуються зі встановленими судом фактичними обставинами справи.
Оскільки ОСОБА_4 незаконно займався рибним добувним промислом, чим заподіяв істотну шкоду інтересам держави, то суд його дії кваліфікує за ч.1 ст.249 КК України.
При обранні виду та міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особи обвинуваченого, його ставлення до вчиненого, обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
Обвинувачений ОСОБА_4 вчинив злочин невеликої тяжкості, в силу ст.89 КК України не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку в лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, у вчиненому розкаявся та критично ставиться до вчиненого. Згідно досудової доповіді органу з питань пробації вважає, що виправлення особи можливе без позбавлення волі або обмеження волі на певний строк та не становить високої небезпеки для суспільства (у тому числі окремих осіб).
Пом`якшуюча покарання обставина - щире каяття обвинуваченого.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, особи обвинуваченого, суд вважає, що покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень, слід призначити в межах санкції ст. 249 КК України, що передбачає покарання за вчинене у виді обмеження волі, та вважає за можливим звільнити його від відбування призначеного судом покарання на підставі ст.75,76 КК України.
Крім цього, прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 заявлено цивільний позов в інтересах держави в особі Салівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, завданої незаконним рибним промислом, в якій просив стягнути з обвинуваченого на користь Салівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища збитки в розмірі 5321 гривні.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 визнав пред`явлений до нього позов в повному обсязі.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_4 визнав пред`явлений до нього позов в повному обсязі, суд приходить до висновку про задоволення позову, тому присуджує до стягнення суму в розмірі 5321 гривень.
Долю речових доказів визначити відповідно до ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 100, 349, 370, 374, 377 КПК України, ст. ст. 96-1, 96-2, 249 КК України, суд ,-
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.249 КК України, призначивши покарання у виді 1 року обмеження волі.
На підставі ст.75,76 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік та покласти на нього обов`язок повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, та періодично з`являтися для реєстрації до цього органу.
Цивільний позов прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Салівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, завданої злочином задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Салівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (код ЄДРПОУ 21062755) до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища на р/р НОМЕР_1 , МФО 831019 Кременчуцького районного УДКСУ, код платежу 24062100, збитки у розмірі 5321 гривні.
Речові докази по справі:
На підставі ст.ст. 96-1 та 96-2КК України застосувати спеціальну конфіскацію, якою:
- ліскову сітку: довжиною 50 м, висотою 1,5 м, вічко сіткового полотна 40х40 мм: металеву плішню - конфіскувати в дохід держави.
- щука 1 шт., лин 1 шт., лящ 3 шт., синець 3 шт., карась сріблястий 9 шт., окунь 22 шт., плітка 36 шт., загальною вагою 14,5 кг реалізувати, а отримані від реалізації кошти передати в дохід держави.
На вирок може бути подана апеляційна в Апеляційний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення через Кременчуцький районний суд.
Судове рішення не може бути оскаржене в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74739544 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні