Ухвала
від 03.12.2018 по справі 536/495/18
КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 536/495/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2018 року м. Кременчук

Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді - Колотієвського О.О.,

при секретарі - Коваль В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Кременчуці заяву Головного державного виконавця Автозаводського відділу Державної виконавчої служби м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області - Братчун О.О. про роз`яснення виконання рішення суду, -

ВСТАНОВИВ:

26 листопада 2018 року на адресу Кременчуцького районного суду Полтавської області від Головного державного виконавця Автозаводського відділу Державної виконавчої служби м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області - Братчун О.О. надійшла заява про роз`яснення виконання рішення суду, яку обгрунтовувала тим, що на примусовому виконанні Автозаводського ВДВС м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області перебуває виконавче провадження № 56862299 з примусового виконання виконавчого листа № 536/495/18, виданого 22.06.2018 року Кременчуцьким районним судом Полтавської області про конфіскацію в дохід держави речових доказів ліскову сітку: довжиною 50 м., висотою 1,5 м., вічко сіткового полотна 40х40 мм. та металеву плішню, що були вилучені у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обгрунтування незрозумілості виконання вищевказаного рішення, посилалась на ст.51-1 ЗУ «Про тваринний світ», згідно якої, для добування об`єктів тваринного світу забороняється зокрема збут сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом.

На підставі вищевикладеного, просила суд роз`яснити виконання рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області по справі № 536/495/18 в частині спеціальної конфіскації речових доказів, вилучених у ОСОБА_1 ліскової сітки, довжиною 50 м., висотою 1,5 м., вічко сіткового полотна 40х40 мм.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився. Про час та місце розгляду про роз`яснення виконання рішення суду повідомлявся належним чином.

Державний виконавець Автозаводського відділу Державної виконавчої служби м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області - Братчун О.О. в судове засідання не з`явилась.

Про час та місце розгляду питання про роз`яснення виконання рішення суду повідомлялась належним чином.

Прокурор Зубченко В.М. в судове засідання не з`явився. Про час та місце розгляду питання про роз`яснення виконання рішення суду повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч.1 ст.380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.

Зі змісту вказаної норми вбачається, що необхідність у роз`ясненні судового рішення виникає у разі його нечіткості, неясності та незрозумілості для осіб, щодо яких воно постановлене, а також для тих осіб, яким належить його виконувати. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, при цьому не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду.

Враховуючи ту обставину, що державний виконавець в обґрунтування незрозумілості виконання вищевказаного рішення, посилається на ст.51-1 ЗУ «Про тваринний світ», згідно якої, для добування об`єктів тваринного світу забороняється зокрема збут сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом, тобто на ту обставину, що збут (продаж) сіток заборонений законом, тому, на її думку, ця обставина унеможливлює виконання виконавчого документа в частині конфіскації сітки в дохід держави, тому суд вважає необхідним роз`яснити виконання рішення.

Судом встановлено, що на примусовому виконанні Автозаводського ВДВС м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області перебуває виконавче провадження № 56862299 з примусового виконання виконавчого листа № 536/495/18, виданого 22.06.2018 року Кременчуцьким районним судом Полтавської області про конфіскацію в дохід держави речових доказів лісковою сіткою: довжиною 50 м., висотою 1,5 м., вічко сіткового полотна 40х40 мм. що була вилучена у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Так, дійсно, ст.51-1 ЗУ «Про тваринний світ», встановлена заборона збуту сіток (крім тих, що призначені для промислового лову).

В той час, відповідно до ст.25 ЗУ «Про тваринний світ», Рибальством вважається добування риби та водних безхребетних.

На території України відповідно до законодавства може здійснюватися промислове, любительське та спортивне рибальство.

Правила рибальства, об`єкти рибальства, порядок надання у користування рибогосподарських водних об`єктів, а також вимоги щодо ведення рибного господарства визначаються у порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно зі ст.26 ЗУ «Про тваринний світ», підприємствам, установам, організаціям і громадянам у порядку спеціального використання об`єктів тваринного світу надається

право ведення промислового рибальства, включаючи промисел водних безхребетних на промислових ділянках рибогосподарських водних об`єктів та континентальному шельфі України.

До рибогосподарських водних об`єктів належать усі поверхневі, територіальні і внутрішні морські води, які використовуються (можуть використовуватися) для промислового добування, вирощування чи розведення риби та інших об`єктів водного промислу або мають значення для природного відтворення їх запасів, а також виключна (морська) економічна зона та акваторія у межах континентального шельфу України.

Перелік промислових ділянок рибогосподарських водних об`єктів (їх частин) визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до наказу Державного комітету рибного господарства України «Про затвердження Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України» Правила промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України визначають порядок здійснення та регулювання промислового рибальства (крім любительського та спортивного рибальства в рибогосподарських водних об`єктах загального користування), який є обов`язковим для підприємств,

установ, організацій (незалежно від форм власності), громадян України та осіб без громадянства (надалі - користувачі), які здійснюють промислове рибальство, а також для уповноважених органів, які забезпечують охорону, відтворення та збереження середовища існування водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об`єктах України.

До основних термінів зокрема віднесено: Знаряддя лову (добування, збирання тощо) водних живих ресурсів - сітки, неводи, трали, пастки тощо, якими здійснюється лов водних живих ресурсів.

Відповідно доп.14наказу Державногокомітету рибногогосподарства України«Про затвердженняПравил промисловогорибальства врибогосподарських воднихоб`єктахУкраїни» Органирибоохорони можутьдозволяти за погодженням з науково-дослідними установами, організаціями застосовувати: Поріжні ставні і плавні сітки з розміром вічка 36, 40, 45, 50, 55, 60 і більше міліметрів - на закорчованих і зарослих ділянках водних об`єктів.

В той час, наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.12.2017 року за № 710, розроблено режим рибальства у дніпровських водосховищах у 2018 році, відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України,затвердженого постановоюКабінету МіністрівУкраїни від25листопада 2015року №992, де зокрема зазначено, шо промисел у дніпровських водосховищах у 2018 році здійснюється відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України.

Відповідно до постанови КМУ від 25 серпня 1998 року за № 1340, Про порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, дія цього порядку поширюється на майно, конфісковане на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом та на знаряддя незаконного добування природних ресурсів

Згідно з п.7 цього наказу, оцінка вищезазначеного майна, провадиться комісією, яка утворюється органом, що здійснив його вилучення, у складі представників територіальних органів ДФС, органів (суб`єктів господарювання), що здійснили вилучення майна або зберігають його, фінансових органів та органів (суб`єктів господарювання), які здійснюватимуть розпорядження цим майном.

У разі розбіжності в оцінці майна між представниками комісії та у випадках, передбачених законодавством України і цим Порядком, оцінка провадиться суб`єктами оціночної діяльності - суб`єктами господарювання.

Відповідно до пп.Д п.8 цього наказу, майно низької якості, нестандартне та те, що було у вжитку оцінюється за цінами можливої реалізації.

Згідно з п.9 цього наказу, майно, передається для подальшого розпорядження ним на підставі акта опису, оцінки та передачі майна, в тому числі реалізується через торгівельні підприємства, аукціони, біржі, з якими укладені угоди на його реалізацію відповідно до пунктів 12 і 13 цього Порядку, з дотриманням таких вимог: знаряддя незаконного добування природних ресурсів за рішенням комісії, створеної відповідно до пункту 7 цього Порядку, підлягають реалізації через відповідні торгівельні підприємства

Відповідно до п.п.12,13 на початку кожного року територіальні органи ДФС із залученням органів, що вилучають та обліковують майно, визначають на конкурсній основі торгівельні підприємства, яким доручатиметься реалізація майна, з обов`язковим занесенням їх до єдиного реєстру торгівельних підприємств, який ведеться територіальними органами ДФС. Протягом року в разі потреби дозволяється доповнювати єдиний реєстр торгівельних підприємств іншими торгівельними підприємствами за поданням органів, що вилучають та обліковують майно.

Угоду з торгівельним підприємством, якому доручатиметься реалізація майна, укладає керівник або особа, що його заміщає, відповідного територіального органу ДФС в межах повноважень, установлених законодавством.

Угоди з торгівельними підприємствами на реалізацію майна укладаються лише після включення їх до єдиного реєстру торгівельних підприємств та організацій.

В той час, відповідно до п.16 цього наказу, майно, яке не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, законодавець не забороняє збут сіток, якщо такі сітки можуть бути використані для промислового рибальства, шляхом їх реалізації через відповідні торгівельні підприємства, створені територіальними органами ДФС із залученням органів, що вилучають та обліковують майно, відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.12.2017 року за № 710.

Керуючись ст.380 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Заяву Головного державного виконавця Автозаводського відділу Державної виконавчої служби м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області - Братчун О.О. про роз`яснення виконання рішення суду задовольнити.

Роз`яснити Головному державному виконавцю Автозаводського відділу Державної виконавчої служби м. Кременчука ГТУЮ у Полтавській області - Братчун О.О., що реалізація конфіскованого майна, а саме: ліскової сітки довжиною 50 м., висотою 1,5 м., вічко сіткового полота 40х40 мм., здійснюється через відповідні торгівельні підприємства, створені територіальними органами ДФС із залученням органів, що вилучають та обліковують майно, відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.12.2017 року за № 710.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом семи днів з дня її проголошення.

СуддяО. О. Колотієвський

СудКременчуцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.12.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу78302860
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —536/495/18

Ухвала від 21.01.2020

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 05.11.2019

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 03.12.2018

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Вирок від 06.06.2018

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 17.04.2018

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 02.04.2018

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні