Дата документу 25.04.2017 Справа № 554/2853/17
Провадження № 1-кс/554/2734/2017
УХВАЛА
Іменем України
25 квітня 2017 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава клопотання слідчого Полтавськоговідділу поліціїГУ НПв Полтавськійобласті лейтенантаполіції ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу взяття під варту відносно підозрюваного:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кременчук, Полтавської області, українця, громадянина України, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
встановила:
До суду надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу взяття під варту відносно ОСОБА_5 , мотивоване наступним.
Досудовим розслідуванням установлено, що 05.04.2017 близько 20 год. 24 хв. ОСОБА_5 , перебуваючи біля будинку № 27 по вул. Соборності в м. Полтава, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, під час бійки з ОСОБА_7 , діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, знаходячись позаду потерпілого ОСОБА_7 наніс декількох ударів колото-ріжучим предметом з правого боку, чим спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді: проникаючого колото-різаного то рако-абдомінального поранення з пошкодженням правої легені, діафрагми, печінки, перелому ребер з правого боку (згідно довідки з ПОКЛ від 07.04.2017року).
05.04.2017 Полтавським відділом поліції ГУ НП в Полтавській області внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 12017170040001531 відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КК України.
08.04.2017на підставіп.3ч.1ст.276,ч.1ст.278КПК України,Полтавським відділомполіції ГУНП вПолтавській областіповідомлено пропідозру ОСОБА_5 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.121КК України,а самеу нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження.
Постановою старшого слідчого Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_8 підозрюваного ОСОБА_5 оголошено в розшук.
23.04.2017 року о 23:00 год. ОСОБА_5 затриманий.
У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали та просили його задовольнити.
Підозрюваний та захисник заперечували щодо клопотання.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
У відповідності до ч. 1 ст.177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Оцінивши в сукупності всі обставини, наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зокрема, що ОСОБА_5 має постійне місце проживання, дружину, двох дітей, одна з яких малолітня, характеризується позитивно за місцем попередньої роботи, має батьків пенсійного віку, раніше не судимий, слідчий суддя дійшла висновку про застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Відповідно до ч.1 ст.181КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Окрім цього, застосовуючи щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, слідчий суддя вважає за необхідне відповідно до ч. 5 ст.194КПК України покласти на нього такі обов`язки: не залишати місце проживання, а саме: АДРЕСА_1 цілодобово, за винятком слідчих дій та за викликом слідчого, прокурора та суду; з`являтися до слідчого, прокурора та слідчого судді за першим викликом.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 176-178, 180, 181, 186, 193-194, 196 КПК України, слідчий судя,-
ухвалила:
Клопотання слідчого Полтавськоговідділу поліціїГУ НПв Полтавськійобласті лейтенантаполіції ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу взяття під варту відносно підозрюваного ОСОБА_5 , - задовольнити частково.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту терміном на 60 діб до 23:00 год. 22.06.2017 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 такі обов`язки:
-не залишати місце проживання, а саме: АДРЕСА_1 цілодобово за винятком слідчих дій та за викликом слідчого, прокурора та суду;
-з`являтися до слідчого, прокурора та слідчого судді за першим викликом.
Попередити підозрюваного ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених, згідно ухвали слідчого судді, обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід та може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Контроль за виконанням запобіжного заходу покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження та відділ поліції за місцем проживання підозрюваного.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч.5 ст. 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Виконання ухвали доручити Полтавському відділу поліції ГУ НП в Полтавській області.
Ознайомити та вручити підозрюваному під розписку копію ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2017 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 74740041 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні