ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.06.2018 Справа № 920/342/18 м. Суми
Господарський суд Сумської області у складі судді Коваленко О.В., розглянувши матеріали справи №920/342/18
за позовом: Публічного акціонерного товариства Сумиобленерго , м. Суми,
до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Миру 36 , м. Суми,
про врегулювання розбіжностей по договору про постачання електричної енергії №1613299 від 07.03.2018,
за участю представників сторін:
від позивача: Зякун С.О., довіреність №10-19/17-Д/45 від 01.03.2018,
Вакуленко А.В., довіреність №10-19/17-Д/155 від 21.06.2017
від відповідача: не з'явився
при секретарі судового засідання Молодецькій В.О.
Суть спору: позивач просить суд врегулювати розбіжності по договору про постачання електричної енергії № 1613299 від 07.03.2018, виклавши спірні пункти Договору, та додатків 1, 3.1, 4, 7 в наступних редакціях:
п. 4.2.1 Договору: за внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.3 - 2.3.4 Договору, з порушенням термінів, визначених додатком 4 Порядок розрахунків до Договору, Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення, враховуючи день фактичної оплати .
п. 4.2.5 Договору: Споживач, який має на обслуговуванні житловий фонд, несе відповідальність за наявність та збереження приладів обліку електричної енергії: загальнобудинкового, освітлення місць загального користування, енергозабезпечення ліфтів та насосів підкачки води, лічильників димовидалення та пожежогасіння, поквартирних, встановлених в електрощитових на сходових клітинах житлових будинків, а також пломб на всіх перелічених лічильниках, згідно з додатками 3.1, 3.2, 11 до Договору .
абзац 3 пункту 2 додатку № 4 до Договору: - період між датами на початку та в кінці розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу (календарного місяця), і величина коштів, які має сплатити споживач, визначається як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої) між датами зняття показів засобів обліку, на тариф, який діяв на кінець розрахункового періоду відповідно до умов договору .
пункт 9 додатку 4 до Договору: У разі несвоєчасної оплати обумовлених цим додатком до Договору платежів, Постачальник проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення:
- пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення, враховуючи день фактичної оплати;
- 3% річних з простроченої суми.
При цьому, сума боргу повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції.
Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника, який вказується в рахунках .
Додаток 1 Обсяги постачання (договірні величини споживання) електричної енергії Споживачу та субспоживачу , Додаток 3.1 Перелік та дані комерційних засобів обліку, по яких проводиться розрахунок за відпущену електроенергію Споживачу , Додаток 7 Схема електропостачання об'єкта Споживача №1 до договору про постачання електричної енергії №1613299 від 07.03.2018 відповідно в редакціях, наведених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений. В письмовому відзиві від 08.06.2018 проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що розмір пені - 50% облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення, враховуючи день фактичної сплати, запропонований відповідачем, жодним чином не порушує інтересів позивача та відповідає вимогам ч.2 та 3 ст. 216 ГК України. Крім того, оскільки ОСББ не є власником, балансоутримувачем чи організацією, у віданні якої знаходиться будинок, відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб може бути покладена як на власника - побутового користувача - так і на обслуговуючу організацію на підставі договору. Таким чином, вимога Позивача стосовно укладання п. 4.2.5 Договору саме у його редакції є необгрунтованою. Крім того, зазначений пункт договору відсутній у Типовому договорі, затвердженому Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 року. Фактично відсутня можливість контролю ОСББ за інтенсивністю використанням побутовими споживачами технічної електроенергії. А перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначеної в Додатку №1 тягне за собою негативні наслідки для ОСББ визначені п. 2.3.5 Договору, п. 6 Додатку 4 до договору, п. 4.2.2 Договору, п. 6.1.3 Договору є неприпустимим для ОСББ як неприбуткової організації та порушує норми ПКЕЕ. Дійсно, будинок обладнаний лише одним лічильником - загально будинковим, у зв'язку з чим виникає необхідність розмежування електроенергії, використаної ОСББ на технічні цілі, електроенергії, використаної побутовими споживачами на власні потреби та субспоживачами - ТОВ Телесвіт , ПрАТ Київстар (відомості про яких у Додатку 3.1 до Договору відсутні). Проте, визначення лічильників електричної енергії побутових споживачів комерційними буде не вірним, оскільки оплата по їх показам ОСББ не здійснюється. Згідно з пропозицією ОСББ, сума коштів, які має сплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді активну електричну енергію, визначається наступним чином: - обсяг спожитої (переданої) електричної енергії між датами зняття показів засобів обліку розкладається пропорційно до тривалості дії протягом розрахункового періоду кожного з тарифів, після чого величина коштів, які має сплатити споживач, визначається як сума добутків тарифів на відповідний їм обсяг електричної енергії. Вказана схема оплати є найбільш сприятливою для ОСББ як неприбуткової організації, оскільки передбачає оплату по тарифам, що діяли у період споживання електроенергії та жодним чином не порушує прав Позивача.
Представники позивача в судовому засіданні пояснили, що відзиву до цього часу не отримували, а тому позбавлені права підготувати письмові заперечення та подати додаткові докази в обґрунтування своєї позиції по справі, у зв'язку з чим просять суд відкласти підготовче засідання.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Згідно зі ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
За приписами ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Беручи до уваги заявлене позивачем клопотання, неявку представника відповідача в судове засідання, суд вважає за доцільне відкласти підготовче засідання в межах встановленого цим Кодексом строку.
Керуючись ст. ст. 183-185, 202, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти підготовче засідання на 16 липня 2018 року на 11 год. 50 хв. з повідомленням сторін.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, просп. Шевченко, 18/1, зал судових засідань № 6.
2. Позивачу - у строк до 10.07.2018 подати відповідь на відзив відповідача.
3. Повідомити сторін, що у разі ненадання відзиву та пояснень у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст. 165 ГПК України).
4. Повідомити сторін про право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також про обов'язок повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання, зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації.
5. Ухвалу надіслати сторонам.
6. Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали підписано 19.06.2018
Суддя О.В. Коваленко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2018 |
Оприлюднено | 19.06.2018 |
Номер документу | 74750487 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні