ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.06.2018 р. Справа № 914/3366/16
Господарський суд Львівської області у складі колегії суддів: головуючий суддя Фартушок Т.Б., судді Бортник О.Ю., Манюк П.Т.,
розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» від 15.06.2018р. б/н (вх.№1611/18) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2018р.
за позовом в.о. керівника Львівської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснити функції у спірних відносинах:
Позивача: Львівської міської ради, м. Львів,
до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» , м.Львів,
до Відповідача-2: Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_1, м. Львів,
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача: Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів,
про скасування державної реєстрації права власності та витребування майна
ціна позову: 449290,88 грн.
Представники Учасників справи не викликались
ВСТАНОВИВ:
15.06.2018р. до Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» від 15.06.2018р. б/н (вх.№1611/18) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2018р.
Відповідно до стаття 339 ГПК України, Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Суд зазначає, що подана заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» від 15.06.2018р. б/н (вх.№1611/18) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2018р. відповідає вимогам вищевказаної статті та є скаргою.
Вирішуючи питання про прийняття скарги до розгляду, судом встановлено наявність підстав для її залишення без руху на підставі ст.174 ГПК України, зважаючи на наступне.
Згідно приписів ч.1 ст.340 ГПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Суд зазначає і аналогічну правову позицію викладено у пункті 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України (у чинній станом на момент надходження скарги до суду редакції), що скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви.
1. Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відтак, Скаржником не виконано вимог Господарського процесуального кодексу України про долучення до скарги належних, достатніх та допустимих доказів надіслання Учасникам справи скарги та долучених до неї документів.
Суд інформує Скаржника про те, що належним доказом відправлення на адресу Учасників справи копії Скарги із доданими до неї документами є оригінали поштової квитанції (касового чеку) та опису вкладення до цінного листа про таке відправлення.
2. Згідно ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також, відповідно до пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
В порушені вказаних вимог Скаржником не засвідчено належним чином копії долучених до скарги документів.
Приписами ч.1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням вищенаведеного суд дійшов висновків про необхідність залишення скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» від 15.06.2018р. б/н (вх.№1611/18) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2018р. без руху та надання Скаржнику десятиденного строку з моменту отримання даної ухвали на усунення недоліків скарги, а саме: 1) надати суду оригінали поштових квитанцій (касових чеків) та описів вкладення до цінних листів про направлення на адресу Учасників справи копії скарги та долучених до неї матеріалів; 2) надати належним чином засвідчені копії документів долучених до поданої скарги.
Одночасно, суд інформує Скаржника, що, згідно приписів ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234, 339 ГПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» від 15.06.2018р. б/н (вх.№1611/18) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2018р. у справі 914/3366/16 залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «АПРІОРІ-КНИГА» десятиденний строк з моменту отримання ухвали для усунення недоліків поданої Скарги, а саме:
2.1) надати суду оригінали поштових квитанцій (касових чеків) та описів вкладення до цінних листів про направлення на адресу Учасників справи копії скарги та долучених до неї матеріалів.
2.2) надати належним чином завірені копії документів долучених до скарги.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
4. Ухвала не підлягає оскарженню.
Відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Головуючий суддя Фартушок Т. Б.
Суддя Бортник О.Ю.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2018 |
Оприлюднено | 20.06.2018 |
Номер документу | 74780352 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Господарський суд Львівської області
Фартушок Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні