КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/15029/17
УХВАЛА
20 червня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Родіна Енерджі Груп" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року позов задоволено.
06 березня 2018 року, не погодившись з таким рішенням відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 березня 2018 року відмовлено у задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України про звільнення від сплати судового збору, залишено без руху апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року та встановлено відповідачу строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху шляхом сплати судового збору у розмірі 2400 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 квітня 2018 року у задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги - відмовлено. Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 05 лютого 2018 року повернуто апеллянту у зв'язку з невиконанням вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
06.06.2018 відповідач повторно звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою.
Зазначена апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо скаржником у строк , визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційного оскарження визнані судом неповажними.
Згідно з ч.1 ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 195 КАС України учасник справи, якому повне рішення не було вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення було прийнято 05 лютого 2018 року. Водночас, апеляційна скарга відповідачем подана лише 06 червня 2018 року, тобто з порушенням встановленого процесуальним законом строку для її подачі.
Разом із апеляційною скаргою Державна фіскальна служба України подала до суду клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження.
Клопотання вмотивоване тим, що відповідач вперше звернувся з апеляційною скаргою у межах строків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, однак скаргу було повернуто у зв'язку з несплатою судового збору.
Посилаючись на те, що на момент повторної подачі апеляційної скарги судовий збір сплачено у повному обсязі, скаржник просив поновити строк на апеляційне оскарження.
Однак, такі доводи апелянта не можуть бути прийняті до уваги судом апеляційної інстанції, оскільки відповідно до платіжного доручення від 05 квітня 2018 року № 612 судовий збір у розмірі 2400 грн. було сплачено скаржником 05.04.2018.
Таким чином, судовий збір за подачу апеляційної скарги був сплачений скаржником 05.04.2018, тоді як з апеляційною скаргою Державна фіскальна служба України повторно звернулась лише 06.06.2018, тобто із пропущенням встановленого строку на апеляційне оскарження.
Скаржником не надано будь-яких доказів на підтвердження того, що він з поважних причин протягом двох місяців, з моменту сплати судового збору, не подав апеляційну скаргу.
За таких обставин підстави для задоволення клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження відсутні.
Оскільки апеляційна скарга подана до Київського апеляційного адміністративного суду з пропуском 30-ти денного строку на апеляційне оскарження, та апелянт не надає жодних доказів, які підтверджували б поважність пропуску строку для подачі апеляційної скарги, це є перешкодою в прийнятті апеляційної скарги Державної фіскальної служби України до провадження суду апеляційної інстанції, то у відповідності до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків, а саме: вказати поважні підстави пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, а саме поважні причини неподання відповідачем протягом двох місяців, з моменту сплати судового збору, апеляційної скарги.
Керуючись статтями 298, 299 КАС суддя, -
У Х В А Л И В
Визнати наведені Державною фіскальною службою України підстави пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року неповажними.
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Родіна Енерджі Груп" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати скаржникові строк на усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали.
У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки, визначені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Губська
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2018 |
Оприлюднено | 20.06.2018 |
Номер документу | 74783739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Губська О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні