Справа № 359/692/18 Головуючий у І інстанції Вознюк С. М. Провадження № 33/780/606/18 Доповідач у 2 інстанції ОСОБА_1 Категорія 282 20.06.2018
ПОСТАНОВА
іменем України
20 червня 2018 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи за апеляційною скаргою керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_2 на постанову судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10 травня 2018 року щодо
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, старшого слідчого Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10 травня 2018 року провадження в справі про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 185-8 КУпАП закрито у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Не погоджуючись з даною постановою, керівник Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, якій просить: поновити строк на апеляційне оскарження; постанову судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10 травня 2018 року щодо ОСОБА_3 скасувати та прийняти нову, якою визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-8 КУпАП , та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 340 гривень.
Вважаю, що апеляційна скарга має бути повернута особі, яка її подала, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 250 КУпАП прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти, передбачені законом дії. При провадженні у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4 - 172-9, 172-9-2 цього Кодексу, участь прокурора у розгляді справи судом є обов'язковою.
Разом з тим, у відповідності до вимог ст. 294 КУпАП, постанова судді про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ст. 287 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
При цьому, відповідно до положень ч. 5 ст. 7 КУпАП прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів виключно при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Оскільки правом на оскарження постанови судді в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з невиконанням посадовою особою законних вимог прокурора, прокурор не наділений, і дана справа ніяким чином не пов'язана із застосуванням заходів примусового характеру, що пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян, вважаю, що апеляційна скарга подана особою, яка не має на це право, що є підставою для повернення.
Керуючись ст. 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу, подану керівником Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_2 на постанову судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10 травня 2018 року щодо ОСОБА_3 , повернути особі, яка її подала.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В.Семенцов
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2018 |
Оприлюднено | 21.06.2018 |
Номер документу | 74796132 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Апеляційний суд Київської області
Семенцов Ю. В.
Адмінправопорушення
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Вознюк С. М.
Адмінправопорушення
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Вознюк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні