703/1536/16-к
1-кп/703/23/18
УХВАЛА
про застосування приводу
18 червня 2018 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участі прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши матеріали об`єднаного кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч.1 та ч.3 ст.358 КК України,-
встановив:
До Смілянського міськрайонного суду з прокуратури Черкаської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.212, ч.1 ч. 3 ст. 358 КК України.
В судовому засіданні головуючим на обговорення поставлено питання щодо застосування приводу до свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які не зявилися в судове засідання без поважної причини та накладення на них грошового стягнення.
Прокурор не заперечувала щодо застосування приводу до свідків. Стосовно накладення на останніх грошового стягнення зауважила, що таке вирішити можливо лише в судовому засіданні з участю останніх.
Обвинувачений та захисник поклалися у вирішенні даного питання на розсуд суду.
Заслухавши учасників процесу, прокурора, обвинуваченого та захисника обвинуваченого суд приходить до наступного.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок не з`явився в судове засідання без поважних причин або не повідомив суд про причини свого неприбуття до нього може бути застосовано привід.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 та ч. 2 ст. 139 КПК України якщо свідок, потерпілий, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний, не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду, а також може бути застосовано привід.
Згідно з ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Відповідно до ч.2 ст.142 КПК України суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик суду, була викликана у встановленому порядку та не з`явилася без поважних причин, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Згідно з ст. 143 КПК України встановлено, що виконання ухвали про здійснення приводу може бути доручене відповідним підрозділам органів Національної поліції, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, Національного антикорупційного бюро України або Державного бюро розслідувань, а у випадку невиконання особою, що підлягає приводу законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу.
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до суду на виклики не з`являються, що стало підставою відкладення судового розгляду. Така поведінка свідків свідчить про неповагу до суду та не бажання виконувати передбачені кримінальним процесуальним законом покладені на них обов`язки.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 139, 140, 142, 143, 372 КПК України, -
ухвалив:
Застосувати привід до свідків ОСОБА_6 , проживаючого в АДРЕСА_1 та ОСОБА_7 , який проживає в АДРЕСА_2 та доставити їх приводом до в судове засідання Смілянського міськрайонного суду на 9 год. 00 хв. 26 жовтня 2018 року;
Виконання приводу доручити працівникам Головного управління ДФС у Черкаській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74805157 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Опалинська О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні