ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22.06.2018м. ДніпроСправа № 915/474/18
Суддя Петренко І.В. , розглянувши матеріали
про стягнення 30840,00грн. основної заборгованості; 1356,96грн. інфляційних втрат (договір №б/н від 01.10.2017 на послуги будівельних машин та механізмів)
СУТЬ СПОРУ:
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПГС-ЮГ" (далі - позивач) звернулося до господарського суду з позовною заявою до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИЙ ТРЕСТ "ДНІПРО-ІНВЕСТ-БУД" (далі - відповідач) в якій просить суд стягнути 30840,00грн. основної заборгованості та 1356,96грн. інфляційних втрат
Судові витрати по справі позивач просив суд стягнути з відповідача. Крім того, позивач просить суд покласти на відповідача витрати на оплату послуг адвоката.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином умови укладеного між сторонами договору №б/н від 01.10.2017 на послуги будівельних машин та механізмів.
За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.06.2018 справу №915/474/18 передано судді Петренку Ігорю Васильовичу.
За результатами огляду позовної заяви з доданими до неї документами господарський суд дійшов наступних висновків.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України..
Оглянувши позовну заяву господарський суд констатує, що позивач вказав неправильне місцезнаходження відповідача, а саме замість 49069, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, ВУЛИЦЯ КАРЛА ЛІБКНЕХТА, будинок 58/1 вказав вул.Осіння, 2-а, м.Дніпро, 49051.
Господарський суд встановив, що адреса 49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, Індустріальний район, ВУЛИЦЯ ОСІННЯ, будинок 2-А належить ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ФІЛІЇ №1 ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИЙ ТРЕСТ "ДНІПРО-ІНВЕСТ-БУД".
Отже, господарський суд наголошує, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
Таким чином, конструкція вказана позивачем у позовній заяві, а саме Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-монтажний трест "Дніпро-Інвест-Буд" Дніпропетровська філія №1 є неправильною.
Враховуючи викладене відповідачу необхідно правильно визначити відповідача у справі та вказати правильне місцезнаходження юридичної особи.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу).
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення, який відповідає спеціалізованій формі бланків №107.
Відповідно до пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 на примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Однак, належних доказів направлення позовної заяви на адресу відповідачів, позивачем не надано , що є порушенням вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Долучений до позовної заяви примірник опису, який підтверджує відправку на адресу вул.Осіння, 2-а, м.Дніпро, 49051, яка зазначена як адреса місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-монтажний трест "Дніпро-Інвест-Буд" господарський суд належним доказом направлення копії позовної заяви не адресу відповідача не визнає, з огляду на той факт, що зазначена в описі вкладень та позовній заяві адреса належить ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ФІЛІЇ №1 ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИЙ ТРЕСТ "ДНІПРО-ІНВЕСТ-БУД", а не відповідачу у справі, а саме ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИЙ ТРЕСТ "ДНІПРО-ІНВЕСТ-БУД".
Також суд зазначає, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до відкриття провадження у справі.
Суд зазначає, що національним законодавством України передбачено забезпечення права відповідача на інформацію про подану позовну заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов'язку позивача надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів до порушення провадження у справі.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене статтею 6 Конвенції, включає в себе обов'язок позивача належним чином інформувати відповідача про подання позову до суду шляхом направлення на його адресу копії позовної заяви з додатками. При чому, таке інформування повинно бути здійснене позивачем до відкриття судом провадження по справі.
Отже, порушення провадження у справі до виконання позивачем вказаного обов'язку, не буде відповідати статті 6 Конвенції, у зв'язку з чим наявна необхідність надіслати відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому відношенні до ціни позову та у фіксовану розмірі.
Частиною 2 вказаної статті Закону передбачено, що ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: із позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; із позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01.01.2018 набрав чинності Закон України "Про державний бюджет України на 2018 рік", статтею 7 якого встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1762,00грн.
Пунктом 1 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Отже, ціна заявленого позову становить 32196,96грн.
Таким чином, за подачу позовної заяви позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1762,00грн., яку фактично і сплатив, що підтверджується платіжним дорученням №1295 від 24.05.2018. Однак , судовий збір сплачено на неправильні реквізити.
Господарський суд зазначає, що статтею 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду державного бюджету України.
Судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку "одержувач" зазначити найменування територіального органу казначейської служби за місцем знаходження господарського суду, який розглядає справу.
Відповідно до листа Головного управління державної казначейської служби України у Дніпропетровській області від 06.02.2012 №02-12/162 для перерахування судового збору за поданням позовної заяви до Господарського суду Дніпропетровської області встановлені такі платіжні реквізити:
Отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (при заповненні платіжного доручення: УК у Жовтневому р. м. Дн-ськ/Жовт. р./22030001); код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989269, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області (Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, код банку за ЄДРПОУ 37988155), МФО: 805012, Рахунок судового збору (господарський суд Дніпропетровської області) - № 312 142 067 830 05 , код бюджетної класифікації доходів - 220 300 01.
Як вбачається із наданого позивачем платіжного доручення №1295 від 24.05.2018, останнє містить неправильні реквізити, а саме, вказаний наступний отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/м.Миколаїв/22030101, код отримувача - 37992781, рахунок отримувача - № 312 182 067 830 02 , тобто, позивачем не дотримано встановленого порядку сплати судового збору.
Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПГС-ЮГ" (54025, Миколаївська обл., місто Миколаїв, ПРОСПЕКТ ГЕРОЇВ СТАЛІНГРАДУ, будинок 1-Р; ідентифікаційний код 38313577) до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИЙ ТРЕСТ "ДНІПРО-ІНВЕСТ-БУД" (49069, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, ВУЛИЦЯ КАРЛА ЛІБКНЕХТА, будинок 58/1; ідентифікаційний код 30375573) про стягнення 30840,00грн. основної заборгованості; 1356,96грн. інфляційних втрат (договір №б/н від 01.10.2017 на послуги будівельних машин та механізмів) залишити без руху.
Позивачу - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПГС-ЮГ" (54025, Миколаївська обл., місто Миколаїв, ПРОСПЕКТ ГЕРОЇВ СТАЛІНГРАДУ, будинок 1-Р; ідентифікаційний код 38313577) протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме подати до суду:
- правильно визначити відповідача у справі;
- вказати правильне місцезнаходження відповідача;
- докази надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- докази сплати судового збору у встановлених порядку, а саме на належні реквізити і розмірі (у сумі 1762,00грн.) з інформацією про його зарахування до спеціального фонду державного бюджету;
Роз'яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Господарський суд звертає увагу, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк , до розгляду судом не приймаються (ч.8 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (частина 2 статті 234 Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст ухвали складено 22.06.2018.
Суддя І.В. Петренко Згiдно з оригіналом Помічник судді В.С. Лисаченко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2018 |
Оприлюднено | 22.06.2018 |
Номер документу | 74840648 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні