ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі
22 червня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/2106/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (вул.4-ї Гвардійської Армії, буд.33, смт.Котельва, Котелевський район, Полтавська область, 38600) до Управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації (вул. Полтавський шлях, буд.223,Котельва,Котелевський район, Полтавська область,38600) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
(вул.Полтавський шлях, буд.223,Котельва,Котелевський район, Полтавська область,38600вул.Полтавський шлях, буд.223,Котельва,Котелевський район, Полтавська область,38600)(В С Т А Н О В И В:
19 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації, в якій просить:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у видачі посвідчення інваліда війни, відповідно до п.9 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації видати ОСОБА_1 посвідчення інваліда війни, відповідно до п.9 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Підставою для звернення до суду позивач вважає порушення своїх прав у сфері публічно-правових відносин протиправністю дій відповідача щодо відмови у видачі посвідчення інваліда війни.
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а також поданий у строк, встановлений законом.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні.
Отже, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Позивач у позовній заяві не просить розглядати справу у порядку загального позовного провадження. Даний спір не входить до переліку справ, визначених частиною четвертою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, що мають розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини першої статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною першою статті 257 вказаного Кодексу встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а частиною шостою статті 12 цього Кодексу - що, справою незначної складності, є справа щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи /у письмовому провадженні/ справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Отже, ця справа відноситься до справ незначної складності та розглядається без повідомлення учасників справи /у письмовому провадженні/.
Згідно з частиною третьою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача надати додаткові докази у справі, яких, на думку суду, не вистачає.
Керуючись статтями 12, 77, 256, 260, 262, 263, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі 816/2106/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи проводити одноособовим складом суду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава .
Роз'яснити, що справи, визначені частиною першою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Надати відповідачу строк - п'ять днів з дня вручення ухвали, для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз'яснити, що у разі неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зобов'язати відповідача надати завірені належним чином копії матеріалів розгляду заяви ОСОБА_1 від 15.05.2018.
Витребувані документи надати до суду у строк до 12 липня 2018 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені Кодексом адміністративного судочинства України.
Повідомити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
ОСОБА_1 ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
Надіслати відповідачу копію позовної заяви з додатками.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги у відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017.
Суддя Г.В. Костенко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2018 |
Оприлюднено | 23.06.2018 |
Номер документу | 74868728 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Г.В. Костенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні