ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
23 червня 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/812/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Товариства з додатковою відповідальністю "ЦУМ" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,
встановив:
02 травня 2018 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (надалі - позивач, ГУ ДСНС у Херсонській області) звернулося до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю "ЦУМ" (надалі - відповідач, ТДВ "ЦУМ"), у якому просить застосувати до ТДВ "ЦУМ" (код ЄДРПОУ 14132662) захід реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації території та приміщень товариства з додатковою відповідальністю за адресою: 74800, Херсонська область, м. Каховка, вул. Пушкіна, буд. 112А до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту шляхом заборони ТДВ "ЦУМ" використовувати приміщення та територію товариства (місце розташування: 74800, Херсонська область, м. Каховка, вул. Пушкіна, буд. 112А), окрім робіт, пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, до повного усунення порушень.
Ухвалою суду від 22.05.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням ( викликом) сторін та призначено судове засідання на 23.06.2018 р.
Протокольною ухвалою від 23.06.2018 р. суд ухвалив продовжити розгляд даної справи у порядку письмового провадження.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
23.06.2018 р. представниками сторін через канцелярію суду подано заяви за вх. № 6622/18 та № 6623/18 про надання часу для примирення сторін строком на один місяць.
Надаючи правову оцінку заявам представників сторін на предмет їх узгодженості нормам процесуального права, суд зазначає про наступне.
Питання щодо примирення сторін врегульовано статтею 190 КАС України. Так, частиною 1 цієї статті встановлено, що сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що підставою звернення позивача до суду з вказаними вимогами є порушення ТОВ "ЦУМ" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, встановлені під час проведення позапланової перевірки, про що складено Акт перевірки № 38 від 17.04.2018 р., який підписано директором ТОВ "ЦУМ" ОСОБА_1 власноручно та без заперечень.
15.06.2018 року відповідачем до суду подано відзив на адміністративний позов, у змісті якого зазначено, що керівництвом ТОВ "ЦУМ" вчинено ряд заходів щодо часткового усунення порушень законодавства, зазначених в акті перевірки № 38 від 17.04.2018 р., а саме пожежні кран комплекти встановлені і укомплектовані згідно з вимогами; ведуться роботи ліцензійною організацією по монтажу та обслуговуванню автоматичної системи пожежної сигналізації; проведена перевірка пожежних кранів під час їх встановлення та комплектації; на дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку після літерного індексу "ПК" вказані порядкові номери кранів та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів; вогнегасники розташовані на спеціально виготовлених конструкціях згідно з вимогами; встановлений бігборд з покажчиками ПГ на фасаді універмагу згідно з вимогами; проведені заміри опору ізоляції і перевірка роботи приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання; пожежні крани перевірені під час встановлення та укомплектування, справні та доступні для використання; вивільнені шляхи евакуації і проведена робота з персоналом про недопускання захаращення шляхів евакуації; встановлені вказівні знаки з зазначенням місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння; відремонтовано блискозахист та проведено вимірювання опору розтікання захисного контору заземлення та метзв'язку; керівник пройшов навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки; підприємство забезпечено необхідною кількістю вогнегасників; пожежний щит доукомплектований згідно з вимогами; ліквідовані саморобні подовжувачі; усі світильники, що знаходяться в експлуатації, улаштовані ковпаками; електророзетки та вимикачі встановлені на негорючих конструкціях.
Крім цього, відповідач зазначає, що усунення іншої частини порушень, зазначених в акті перевірки № 38 від 17.04.2018 р., планується у найближчий час.
З огляду на викладене, суд вказує на вчинення відповідачем певних дій, направлених на усунення вищевказаних порушень, проте, брак часу унеможливлює їх усунення в повному обсязі.
Частиною 2 ст. 190 КАС України встановлено, що за клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення.
Як вбачається з матеріалів справи, представниками сторін надані заяви про надання їм часу для примирення терміном на 30 днів.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення вказаних заяв представників сторін, у зв'язку з чим зупиняє провадження у даній справі строком до одного місяця.
Керуючись ст.ст. 190, 194, 229, 236, 243, 248 КАС України, суд -
ухвалив :
Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Товариства з додатковою відповідальністю "ЦУМ" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 23.07.2018 р.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Дубровна В.А.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2018 |
Оприлюднено | 24.06.2018 |
Номер документу | 74877872 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні