Ухвала
від 23.06.2018 по справі 910/7938/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

23.06.2018Справа № 910/7938/18

Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_2)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новелторг" (01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 13/2, літ Б), ОСОБА_3 (28008, АДРЕСА_1), Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Шевченківської районної в місті державної адміністрації (01030, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 26/4)

про зобов'язання виконати дії

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новелторг", ОСОБА_3 та Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов'язання виконати дії, а саме:

- визнати недійсним договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю Новелторг від 15.06.2016 року, укладений" 15.06.2016 року між гр.ОСОБА_5 та гр.ОСОБА_1.;

- визнати недійсним рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю Новелторг від 15.06.2016 року, оформлене протоколом загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю без номеру від 15.06.2016 року;

- скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, номер реєстраційної дії 10741050008053711, та державну реєстрацію внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами до установчих документів, номер реєстраційної дії НОМЕР_1 щодо ТОВ Новелторг (01054, м.Київ, вул.Ярославів Вал, 13/2, /літера Б /, код ЄДРПОУ - 39728340), проведену 17.06.2016 року державним реєстратором Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_6.

Дослідивши матеріали позовної заяви б/н від 13.06.2018, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону, документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а також до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, позивач додав до позовної заяви копію квитанції АТ "Ощадбанк" №18 від 09.06.2018 про сплату судового збору за позовом ОСОБА_1 у розмірі 5 286,00 грн.

Згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України визначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (скарга, заява, дія) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі, копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України та не надано суду належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку, а саме оригіналу квитанції АТ "Ощадбанк" №18 від 09.06.2018 про сплату судового збору у розмірі 5 286,00 грн.

Крім того, частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

В силу Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

В якості доказу відправлення відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів заявником надано копії фіскальних чеків №8636, № 8637, №8638 від 15.06.2018 та копії описів вкладення у цінні листи від 15.06.2018, що є порушенням вищезазначених вимог.

Також, частинами 2, 3 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Згідно з ч. 1, 2, ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Положеннями п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України унормовано, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в результаті ознайомлення із реєстраційною справою ТОВ "Новелторг" йому стало відомо, що від імені ОСОБА_1 за підробним підписом було складено ряд документів, які стали правовою підставою для проведення реєстраційних дій із визначення позивача засновником та керівником ТОВ "Новелторг".

При цьому, у позовній заяві позивачем не зазначено відповідної дати, з якої останньому стало відомо про вищезазначені обставини, як і не надано жодних доказів на підтвердження факту ознайомлення із реєстраційною справою ТОВ "Новелторг" чи клопотання про необхідність витребування даної реєстраційної справи.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вищезазначених недоліків.

При цьому, суд звертає увагу заявника, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу шестиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання відповідних документів.

Ухвала набирає законної сили 23.06.2018 та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.Г. Пукшин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.06.2018
Оприлюднено24.06.2018
Номер документу74879018
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7938/18

Ухвала від 17.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 23.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні