Ухвала
від 23.06.2018 по справі 909/385/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А


УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

"23" червня 2018 р. Справа № 909/385/18

Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви від 10.05.2018 року

за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Ірвел" (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Івана Павла II, 27/10, код ЄДРПОУ 36996762)

до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Прикарпатхімгарант" (33017, м. Рівне, вул. Курчатова, 34, код ЄДРПОУ 34077694)

про зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

04.06.2018 року супровідним листом № 909/385/18/8479/18 від 30.05.2018 року на адресу Господарського суду Рівненської області надійшла справа №909/385/18, яка відповідно до ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 16.05.2018 року надіслана за встановленою підсудністю у зв'язку з тим, що місцезнаходження відповідача відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є адреса: 33017, м. Рівне, вул. Курчатова, 34.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 04.06.2018 року позовну заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Ірвел" залишено без руху, встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подачі до господарського суду Рівненської області оригіналу доказів сплати судового збору у розмірі відповідно до позовних вимог.

На виконання вимог ухвали суду від 04.06.2018 року ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В" усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,5 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Враховуючи наявність спору між сторонами в даному випадку, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, суд відповідно має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.

За умовами ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у п.п 3 - 8 цієї частини.

Окрім того, в поданій заяві позивач просить суд залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Територіальний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України № 0741.

Згідно статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Враховуючи подане клопотання суд вважає за необхідне залучити Територіальний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України № 0741 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Враховуючи наведені вище правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, кількість сторін у справі тощо, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. 176, 234 ГПК України суд-

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження

3. Підготовче засідання призначити на "19" липня 2018 р. на 10:00 год .

4 .Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: Набережна, 26А, м. Рівне, зал судових засідань № 10.

5. Залучити Територіальний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України № 0741( 43020, Волинська область. м. Луцьк, вул. Гордіюк 14 Б) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

6. Запропонувати сторонам подати суду у строк до 18.07.2018 року:

а) позивачу:

- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);

- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);

- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право до закінчення підготовчого засідання змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви .

б) відповідачу:

- відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); одночасно надіслати позивачу

- копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.

в) третій особі :

- письмові пояснення по суті спору;

7. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України .

8 . При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

9 Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Церковна Н.Ф.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення23.06.2018
Оприлюднено24.06.2018
Номер документу74879225
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/385/18

Судовий наказ від 09.08.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Рішення від 19.07.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Рішення від 19.07.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 23.06.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 04.06.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 16.05.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні