№ 468/866/18-ц
2/468/413/18
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
У Х В А Л А
( про залишення заяви без руху )
23.06.2018 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В тексті позовної заяви позивач вказує, що є спадкоємцем після померлої ОСОБА_2 та на його звернення про видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріусом роз'яснено неможливість видачі свідоцтва у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа.
При цьому, відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 „Про судову практику у справах про спадкування» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно з п.3 глави 13 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року №296/5, нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії .
За таких обставин позивач, ставлячи питання про визнання за ним у судовому порядку права власності на майно у порядку спадкування, має надати до суду відомості про об'єктивну неможливість отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на вказане майно та надати письмову постанову про відмову нотаріуса у видачі такого свідоцтва з вказівкою на підстави такої відмови.
Крім того, до позовної заяви долучено копію паспорта, з відміткою про реєстрацію його місця проживання за адресою відмінною від адреси проживання спадкодавця та в позовній заяві не вказано, яким чином позивач прийняв спадщину (подачею заяви до нотаріуса чи проживанням зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та факт такого проживання при відмінній адресі реєстрації має підтверджуватись відповідним рішенням суду).
Відповідно до пп. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В якості відповідача позивач вказує орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
При цьому, позов стосується нерухомого спадкового майна і на вказані правовідносини може поширюватись положення ст. 1277 ЦК України щодо відумерлості спадщини, а отже даний позов може стосуватись інтересів органу місцевого самоврядування за місцем знаходження нерухомого спадкового майна (територія Лук'янівської сільської ради), проте позивач взагалі не залучає до участі у справі орган місцевого самоврядування за місцезнаходження спадкового нерухомого майна.
За таких обставин подана позовна заява за своєю формою не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
У зв'язку з цим, позивач має усунути описані вище недоліки позовної заяви, привівши її зміст у відповідність до вимог ст. 175 ЦПК України.
За таких обставин відповідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 185, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати позивачеві десятиденний строк для виправлення вказаних в описовій частині ухвали недоліків, який відраховується з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позову без руху.
Роз'яснити позивачеві, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною і повернута. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суддя
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2018 |
Оприлюднено | 24.06.2018 |
Номер документу | 74883434 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні