Ухвала
від 25.06.2018 по справі 910/6643/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

25.06.2018Справа № 910/6643/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Пукшин Л.Г., за участю секретаря судового засідання Бугаєнко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крафт Енерджи" (01133, м. Київ, вул.Кутузова 18/7, кім. 716)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" (2161, Угорщина, Чомад, вул.Кошут Лайош 89)

про стягнення 365 475,36 Євро, що еквівалентно 11 190 453,50 грн.

За участю представників сторін:

від позивача: Самойленко А.В.

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Крафт Енерджи" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" про стягнення 365 475,36 Євро, що еквівалентно 11 190 453,50 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у зв'язку з виникненням у Товариства з обмеженою відповідальністю "Крафт Енерджи" переплати за Рамковим контрактом купівлі-продажу газу WPGT-GRAFT-2017 у розмірі 361 024,00 євро позивач звернувся до відповідача з вимогою №84/20-04 від 20.04.2018 щодо повернення вищезазначеної суми. Оскільки вказана вимога була залишена відповідачем без відповіді та задоволення, позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" 361 024,00 євро, що еквівалентно 11 054 157,75 грн. та 3 % річних 4 451,36 євро, що еквівалентно 136 295,75 грн.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.05.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 20.06.18.

У судове засідання, яке призначене на 20.06.2018, у зв'язку з неявкою представників сторін, суд відклав підготовче засідання на 25.06.2018.

У судовому засіданні, 25.06.18, з'явився представник позивача, який надав усні пояснення та не заперечив щодо зупинення провадження у даній справі у зв'язку з необхідністю часу для перекладу позовної заяви та ухвал суду, а також направлення для вручення відповідачу.

Представник відповідача у судовому засіданні відсутній.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд дійшов висновку про наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" є нерезидентом, достовірної інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва на момент розгляду даної справи у суду немає, а тому про розгляд даної справи відповідача належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Отже, адреса місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" є: 2161, Угорщина, Чомад, вул. Кошут Лайош, 89.

Відповідно до ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право , Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Як визначено статтею 365 Господарського процесуального кодексу України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

За приписами ст. 368 Господарського процесуального кодексу України зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті.

У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються: назва суду, що розглядає справу; за наявності міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення; найменування справи, що розглядається; прізвище, ім'я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про її місце проживання (перебування) або місцезнаходження та інші дані, необхідні для виконання доручення; процесуальне становище осіб, стосовно яких необхідно вчинити процесуальні дії; чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити; інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення.

Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.

Порядок передачі судових документів для вручення на території Угорщини регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).

Статтею 1 Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Стаття 2 Конвенції визначає, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

У відповідності до ст. 3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Згідно із ст. 5 Конвенції, центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

За таких обставин, приймаючи до уваги місцезнаходження відповідача, з метою належного повідомлення - Товариства з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" (Угорщина) про час та місце судового розгляду справи відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, суд дійшов висновку про необхідність направлення до Центрального органу Угорщини - Ministry of Public Administration and Justice Department of Justice Cooperation and Private International Law (Kossuth ter 2-4, 1055 Budapest, Hungary) судових документів для їх подальшого вручення відповідачу у справі.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи, що наявні підстави для звернення до Центрального органу Угорщини з судовим дорученням про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" позовної заяви з додатками та процесуальних документів, приймаючи до уваги положення ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, провадження по справі підлягає зупиненню.

Керуючись ст. ст. 120, 228, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання на 12.09.2018 о 10 :00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, буд. 44-Б, зал судових засідань №22.

2. Викликати учасників справи у підготовче засідання. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

3. Зобов'язати позивача в строк до 13.07.2018 надати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на угорську мову ухвал Господарського суду міста Києва від 30.05.2018 та 25.06.2018, а також позовної заяви з доданими до неї документами у двох примірниках.

4. Попередити учасників справи про наслідки неявки в судове засідання відповідно до вимог ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

5. Встановити, у відповідності до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, відповідачу строк - протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі - для подання суду: обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому ст.178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову; доказів направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду.

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об'єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч.3, 4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України).

7. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

8. Звернути увагу учасників справи на положення ст. ст. 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

9. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України.

10. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку її функціонування.

11. Звернутися до уповноваженого Центрального органу Угорщини - Ministry of Public Administration and Justice Department of Justice Cooperation and Private International Law (Kossuth ter 2-4, 1055 Budapest, Hungary) з проханням про вручення судових документів відповідачу у справі - Товариству з обмеженою відповідальністю "World Petroleum Group Trading" (2161, Угорщина, Чомад, вул.Кошут Лайош, 89, реєстраційний номер 1309172463)

12. Зупинити провадження по справі №910/6643/18 до виконання судового доручення про вручення судового документу чи повідомлення про неможливість такого вручення.

Інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає чинності 25.06.2018 та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.

Суддя Л.Г. Пукшин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.06.2018
Оприлюднено25.06.2018
Номер документу74896282
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6643/18

Ухвала від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Рішення від 28.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 28.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 12.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 12.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 20.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 30.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні