ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
25 червня 2018 року Справа № 915/627/18
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Алексєєва А.П., розглянувши
позовну заяву заступника керівника Баштанської місцевої прокуратури, 56101, Миколаївська область, м. Баштанка, пров. Пожежний, 3,
в інтересах держави
в особі відділу освіти, молоді та спорту Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області, 56002, Миколаївська область, Казанківський район, смт Казанка, вул. Миру, 175 (код ЄДРПОУ 02144921),
до відповідача: фізичної особи - підприємця Шишкова Олександра Володимировича, АДРЕСА_1 (РНОКПП НОМЕР_1),
про: стягнення 14800,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
20.06.2018 року заступник керівника Баштанської місцевої прокуратури звернувся до господарського суду Миколаївської області в інтересах держави в особі відділу освіти, молоді та спорту Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області із позовом № (15-35)4296вих-18 від 18.06.2018 року до фізичної особи - підприємця Шишкова Олександра Володимировича про стягнення грошових коштів у сумі 14800,00 грн., сплачених за товар відповідно до договору купівлі-продажу № 167 від 12.10.2017 року.
Як на підставу позовних вимог прокурор посилається в тому числі на приписи ст.ст. 193, 218, 224 Господарського кодексу України, ст.ст. 655, 671, 672 Цивільного кодексу України.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до пунктів 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Прокурору необхідно зазначити у позовній заяві посилання на закон , який передбачає обраний спосіб захисту прав або інтересів, або надати посилання на закон , якому не суперечить обраний інший спосіб захисту прав та інтересів.
Також прокурору необхідно за пунктами викласти обставини в обґрунтування позовних вимог із зазначенням відповідних доказів , якими підтверджуються ці обставини з посиланням на їх нумерацію із додатку до позовної заяви.
Відповідно до ч. 5 ст. 162 ГПК України у разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Згідно ст. 2 Закону України "Про прокуратуру" на прокуратуру покладаються такі функції:
1) підтримання державного обвинувачення в суді;
2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом ;
3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Відповідно до ч. 3 цієї статті на прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.
Частиною 1 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави , у випадках та порядку, встановлених законом.
Згідно ч. 3 цієї статті прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави , якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Таким чином, відповідно до Закону України "Про прокуратуру" підставами представництва прокуратурою інтересів держави є наявність порушення або загрози порушення інтересів держави та не здійснення або неналежне здійснення захисту цих інтересів органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб'єктом владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, та за відсутності такого органу.
Прокурору необхідно надати докази нездійснення або неналежного здійснення відділом освіти, молоді та спорту Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області захисту інтересів держави щодо охорони бюджетних коштів (акт перевірки, докази притягнення винних осіб до відповідальності тощо).
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно пункту 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55): відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії .
Копії документів, долучені прокурором до позовної заяви, не засвідчені у встановленому порядку.
При цьому, суд звертає увагу на те, що повноваження осіб, якими засвідчуються копії документів, повинні бути підтверджені належним чином.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву заступника керівника Баштанської місцевої прокуратури № (15-35)4296вих-18 від 18.06.2018 року - залишити без руху.
2. Роз'яснити прокурору, що строк для усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 25.06.2018 |
Номер документу | 74896551 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні