ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.06.2018 м ХарківСправа № 922/1723/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Тацій О.В.
розглянувши матеріали
ТОВ "ТД Енергодар", м. Харків до ТОВ "Еталонтехсервіс", м. Харків про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТД Енергодар", звернулось Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Еталонтехсервіс", в якій просить стягнути з відповідача на свою користь суму боргу за Договором № 03/01 від 03 січня 2018 року в розмірі 182875,02 грн. Судовий збір у розмірі 2743,14 грн. просить стягнути з відповідача. Свої позовні вимоги обґрунтовує невиконанням відповідачем своїх зобов'язань по оплаті поставленого товару за Договором № 03/01 від 03 січня 2018 року.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, виходячи з наступного.
Так, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, згідно з ч. 3 ст. 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, позивачем подані документи у незасвідчених копіях, крім документів, які підтверджують: відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, та повноваження представника позивача, який підписав позовну заяву.
Згідно із п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відтак, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД Енергодар".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 232 - 235 ГПК України,суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД Енергодар".
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "ТД Енергодар" строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, крім доказів відправки відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, та наказу № 1 про призначення директора, який підписав позовну заяву, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 р., а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 25.06.2018.
Суддя О. В. Тацій
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 25.06.2018 |
Номер документу | 74898532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Тацій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні