ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26.06.2018м. ДніпроСправа № 904/2883/18
Суддя Євстигнеєва Н.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська", с. Сергіївка Донецької області
про зобов'язання виконати роботи та стягнення пені у розмірі 7 844,77 грн.
С У Т Ь С П О Р У :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська" звернулося до Господарського суду із позовом, яким просить:
- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-монтажне налагоджувальне підприємство "Донтеплосервіс" виконати роботи згідно до Технічного завдання та графіку виконання робіт, що є додатками до договору №250ОФ від 20.07.2017;
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-монтажне налагоджувальне підприємство "Донтеплосервіс" пеню в розмірі 7 844,77 грн. внаслідок прострочення виконання в порядку, в розмірі та в строки передбачені договором.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська" підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу).
У зв'язку з наведеним, при поданні позову необхідно надсилати копію позовної заяви та доданих матеріалів за місцезнаходженням учасників судового процесу.
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення, який відповідає спеціалізованій формі бланків №107 .
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 на примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Так, до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява за вх. №2805/18 від 25.06.2018 в додатках, якої зазначено: "Квитанція про відправлення копії позовної заяви відповідачу", однак зазначена квитанція відсутня у додатках до позовної заяви, що підтверджується актом Господарського суду Дніпропетровської області від 25.06.2018 №255/18.
Разом з тим, наданий позивачем опис вкладення у цінний лист від 19 червня 2018 року не може бути прийнятий судом у якості належного доказу в підтвердження направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками, оскільки опис вкладення не містить посилань на позовну заяву, номер і дату, яка б направлялась відповідачу .
Отже, належних доказів направлення позовної заяви на адресу відповідача, позивачем не надано, що є порушенням вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", з 01 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 762,00 грн.
Доказом сплати судового збору є оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення (Інформаційний лист Державної судової адміністрації України № 12-6621/11 від 10.11.2011).
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").
Оскільки, при зверненні до господарського суду позивачем заявлено вимоги немайнового (зобов'язати виконати роботи) та майнового (стягнути 7 844,77 грн.) характеру, то позивач повинен сплатити судовий збір суму у розмірі (1 762,00 + 1 762, 00 = 3 524,00) грн.
Згідно платіжного доручення №2611 від 20 червня 2018 року, наданого позивачем у якості доказу оплати судового збору за подання позовної заяви, судовий збір сплачено у розмірі 1 762,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, Товариству з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська", з урахуванням наведеного вище, слід надати докази сплати судового збору за розгляд другої вимоги у розмірі 1 762,00 грн.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська" в строк до 12 липня 2018 року усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- направити позовну заяву з додатками на адресу відповідача, надати до суду докази направлення;
- надати докази сплати судового збору у встановленому розмірі 1 762,00 грн. та порядку.
3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Збагачувальна фабрика "Свято-Варварська", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2018 |
Оприлюднено | 26.06.2018 |
Номер документу | 74929212 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні