ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26.06.2018м. ДніпроСправа № 904/2871/18
Суддя Загинайко Т.В. , розглянувши матеріали
про зобов'язання укласти договір купівлі-продажу
СУТЬ СПОРУ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Таврія" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№2790/18 від 25.06.2018р.), в якій просить суд зобов'язати відповідача - Територіальну громаду містам Марганець Дніпропетровської області в особі Марганецької міської ради Дніпропетровської області укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1467 га, кадастровий номер 1211300000:01:012:0405, що розташована за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Єдності, буд. 41/а, вартістю 202 200 грн. 00 коп.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2018 року складає 1 762 грн. 00 коп.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається в позовній заяві позивачем зазначено одну вимогу немайнового характеру - зобов'язання укласти договір купівлі-продажу, за яку він повинен сплатити судовий збір як за вимогу немайнового характеру у сумі 1 762 грн. 00 коп.
При цьому, позивачем не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Крім того, відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивачем не подано належних доказів надсилання відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів, а саме: не надано поштового опису вкладення поштового відправлення з поіменним переліком документів.
Відповідно до пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.1997 № 799 "Про затвердження Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій" опис вкладення поштового відправлення відправник складає із зазначенням у ньому, зокрема, поіменного переліку предметів вкладення.
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, відповідно до якого працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом зазначеного пункту правил, для здійснення перевірки працівниками поштового відділення відповідності вкладення опису, останній має містити поіменний перелік предметів.
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек та опис вкладення з переліком документів.
Однак, позивачем не додано до позовної заяви поштового опису вкладення на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви від 25.06.2018 та доданих до неї документів, при цьому фіскальний чек від 25.06.2018р., який містяться в матеріалах позовної заяви від 25.06.2018 не є належним доказом надсилання копії позовної заяви.
Пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
За результатами огляду позовної заяви та доданих до неї документів господарський суд звертає увагу позивача на недостатню обґрунтованість позовних вимог та не зазначення доказів, що підтверджують позовні вимоги.
Пунктом 6 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встанволено, що позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Як вбачається позивач зазначив в позовній заяві, що на виконання вимог статті 16 ЦПК України сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою; позивачем здійснено всі можливі заходи для врегулювання спору в досудовому порядку, при цьому, доказів які саме заходи досудового врегулювання вживалися не надано.
Пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вимог наведеної норми процесуального закону, позивач не зазначив в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.
Також, в порушення приписів пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
За результатами огляду матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів господарський суд констатує, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи до позовної заяви не додано.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: надати докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру у сумі 1 762 грн. 00 коп.; надати належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами (поіменним їх переліком в описі вкладення до листа та фіскальним чеком); зазначити докази, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та надати їх до суду; вказати правові підстави позову; вказати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; надати попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія" (53400, м. Марганець Дніпропетровської області, вул. Пушкіна, буд. 59; ідентифікаційний код 13467165) до Територіальної громади міста Марганець Дніпропетровської області в особі Марганецької міської ради Дніпропетровської області (53400, м. Марганець Дніпропетровської області, вул. Єдності, буд. 29-А; ідентифікаційний код 35055650) про зобов'язання укласти договір купівлі-продажу - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху , а саме подати до суду:
- надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі 1 762 грн. 00 коп. з інформацією про його зарахування до спеціального фонду державного бюджету; або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- надати докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів - фіскальний чек та поштовий опис вкладення поштового відправлення з поіменним переліком документів;
- зазначити докази, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та надати їх до суду; вказати правові підстави позову;
- вказати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору та докази, які саме заходи досудового врегулювання вживалися;
- надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- надати попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2018 |
Оприлюднено | 27.06.2018 |
Номер документу | 74968478 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні