ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
10.09.2018м. ДніпроСправа № 904/2871/18
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали
про зобов'язання укласти договір купівлі-продажу
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Таврія" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№2790/18 від 25.06.2018р.), в якій просить суд зобов'язати відповідача - Територіальну громаду містам Марганець Дніпропетровської області в особі Марганецької міської ради Дніпропетровської області укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1467 га, кадастровий номер 1211300000:01:012:0405, що розташована за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Єдності, буд. 41/а, вартістю 202 200 грн. 00 коп.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з чим, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.06.2017р. позовну заяву залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Від позивача надійшло клопотання (вх.№28933/18 від 04.07.2018р.), у якому він просить суд долучити до матеріалів справи оригінал квитанції про сплату судового збору у сумі 5 710 грн. 00 коп.
Проте, позивачем у повному обсязі недоліки позовної заяви, встановлені ухвалою суду від 26.06.2018, не усунуті, а саме не подано до суду: - доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів - фіскальний чек та поштовий опис вкладення поштового відправлення з поіменним переліком документів; - доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та з зазначенням правових підстав позову; - відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору та докази, які саме заходи досудового врегулювання вживалися; - інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; - попереднього (орієнтовного розрахунку) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Крім того, в ухвалі суду від 26.06.2018р. роз'яснено позивачу, що у відповідності до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Як вбачається, 08.08.2018р. на адресу Господарського суду Дніпропетровської області від органів поштового зв'язку "Укрпошта" повернулося рекомендоване повідомлення з конвертом про направлення відповідачу ухвали суду від 26.06.2018р. про залишення позовної заяви без руху, з відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання".
Згідно вимог частини 3 статті 120 Господарського процесуального кодексу України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Відповідно до змісту частини 3 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, рішення суду надсилаються учасникам справи в електронній формі, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса в особи відсутня.
За визначенням пунктів 4, 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
За загальними вимогами пункту 91 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2009 №270 (надалі - Правила), поштові відправлення, поштові перекази доставляються оператором поштового зв'язку адресатам на поштову адресу або видаються/виплачуються в об'єкті поштового зв'язку.
Рекомендовані поштові відправлення підлягають доставки до дому (пункт 92. Правил).
Вручення рекомендованих листів з позначкою "Судова повістка" в об'єкті поштового зв'язку не передбачено (пункт 102 Правил).
У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п'ять календарних днів з дня надходження листа до об'єкта поштового зв'язку місця призначення із зазначенням причини невручення (пункт 116 Правил).
Здійснення зберігання рекомендованих листів із позначкою "Судова повістка", які не вручені під час доставки до дому із причин відсутності адресата, Правилами не передбачено, а отже, повернення такого повідомлення із зазначенням причини невручення "закінчення встановленого строку зберігання", суперечить вимогам Правил, та фактично відповідає причині повернення "у зв'язку з відсутністю адресата".
Виходячи зі змісту наведених вище норм Правил, рекомендовані поштові відправлення з позначкою "Судова повістка", які не вручені адресату під час доставки з причин відсутності адресата, не пізніше п'яти календарних днів підлягають поверненню на адресу суду з відповідною відміткою про відсутність особи за адресою.
Аналізуючи зазначені вище положення Правил надання послуг поштового зв'язку, слід дійти висновку, що повернення судового рішення із проставленням у поштовому повідомленні відмітки про закінчення строку зберігання поштового відправлення, є підтвердженням відсутності особи - адресата за адресою, а отже, день проставлення такої відмітки в поштовому повідомленні, слід вважати днем вручення судового рішення (ухвали) в порядку пунктів 4, 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 1 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень (затверджених наказом Міністерства Інфраструктури України від 28.11.2013р. №958) ці Нормативи і нормативні строки розроблено відповідно до Закону України "Про поштовий зв'язок", актів Всесвітнього поштового союзу, Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року N270, та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері надання послуг поштового зв'язку.
Згідно з частинами 1, 2 розділу 2 цих Правил, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку):1) місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1; 2) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+2; 3) між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3; 4) між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.
Відповідно до приписів статті 115 Господарського процесуального кодексу України, строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
За змістом статті 116 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок; строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку; строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку; якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця; якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день; перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події; останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу; строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Положеннями статті 118 Господарського процесуального кодексу України визначено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Оскільки, днем отримання позивачем ухвали суду від 26.06.2018р. про залишення позовної заяви без руху є: 04.08.2018р. (дата відмітки в поштовому повідомленні, повернутому на адресу суду), то він (з урахуванням вищезазначених Правил) повинен був усунути недоліки позовної заяви у строк по 12.08.2018р .; а саме: 06.08.2018р. у позивача розпочався строк усунення недоліків та продовжувався 07.08.2018р., 08.08.2018р., 09.08.2018р., 10.08.2018р., 11.08.2018р., 12.08.2018р. (7-й день встановлений ухвалою суду від 26.06.2018р. на усунення недоліків позовної заяви) + 13.08.2018р., 14.08.2018р., 15.08.2018р., 16.08.2018р. (4 дні з урахуванням Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень).
Однак, станом на цей час позивач у повному обсязі не виконав вимог ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 26.06.2018р. та не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно частини 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
У зв'язку з перебуванням судді Загинайко Т.В. у відпустці з 07.08.2018р. по 07.09.2018р., питання щодо повернення позовної заяви і доданих до неї документів розглянуто після повернення судді з відпустки.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
Ухвала набирає законної сили - 10.09.2018р.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Додаток:
- позовна заява від 25.06.2018р. з додатками;
- оригінал квитанції від 04.07.2018р. №0.0.1075095111.1 про сплату судового збору.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2018 |
Оприлюднено | 10.09.2018 |
Номер документу | 76324375 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні