Справа № 909/535/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.06.2018 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняка Б.П. , розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Дністровська ,28 , м. Івано-Франківськ , 76015
до відповідача: КП " ОМІ", вул. Чайковського ,11А , м. Івано-Франківськ , 76018
про стягнення 58 017,26 грн. ( 54967,15 грн. - борг, 2273,38 грн.- пеня , 439,74 грн.- інфляційні витрати та 337 грн. - 3% річних )
ВСТАНОВИВ:
Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до КП " ОМІ" про зобов'язання відповідача виконати умови Договору про стягнення 58 017,26 грн. ( 54967,15 грн. - борг, 2273,38 грн.- пеня , 439,74 грн.- інфляційні витрати та 337 грн. - 3% річних )
Суд відповідно до ухвали від 20.06.2018 залишив позовну заяву без руху та надав позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме запропонував протягом 10 днів з дня вручення ухвали зазначити офіційнні електронні адреси , адреси електронної пошти та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та надати належні та допустимі докази на підвердження набрання рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 03.10.2017 та постановою ЛАГС від 15.03.18 по справі № 909/671/17 законної сили ;
На виконання вимог ухвали суду від 20.06.2018 у визначений строк позивач подав до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви, до якої долучив відповідні документи.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 ГПК України.
Отже, враховуючи усунуті недоліки, позовна заява подана з урахуванням вимог ст. 162, 164, 172 ГПК України.
А тому відповідно до ст. 176 ГПК України слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження чи позовного провадження (загального або спрощеного).
За приписами ч. ч. 1, 3, 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження та справ, ціна позову в яких перевищує п"ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приписи ч.3, 5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України кореспондуються з нормою ч.1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у відповідності до якої у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження судом враховано: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес (ч.3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу).
Зважаючи на ту обставину, що ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму та є критерієм малозначної справи, суд приходить до висновку, що господарське судочинство слід здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
При цьому, позивач просить суд залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської міської ради, мотивуючи необхідність залучення тим, що предметом позову є стягнення пайового внеску за відповідним договором про пайову участь замовника будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, стороною якого є ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської міської ради.
За змістом ст.50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
З огляду на викладене, слід залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської міської ради.
За змістом частин 1, 3, 5 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, а також враховуючи характер спірних правовідносин, предмет, підстави позову і обраний позивачем спосіб захисту, зважаючи на ту обставину, що ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму та є критерієм малозначної справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 235, 247-252 Господарського процесуального кодексу України,суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської міської ради , вул. Грушевського ,21 , м. Івано-Франківськ ,76004
4. Розгляд справи по суті призначити на 07.08.2018 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 5.
5. Запропонувати відповідачу:
- у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали. У разі неподання відповідачем у встановлений строк обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
- в порядку ст.ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України, надати суду протягом 15 (п'ятнадцяти) календарних днів з дня вручення цієї ухвали відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази чого надати суду.
6. Запропонувати позивачу - в порядку ст.ст. 166, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання відзиву на позов подати суду відповідь на відзив, копію відповіді надіслати відповідачу, докази чого надати суду.
Позивачу роз"яснити, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за пять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження .
7. Відповідачу - в порядку ст.ст. 167, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення, копію заперечення надіслати позивачу, докази чого надати суду.
8. Роз"яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
9. Суд звертає увагу, що повноваження представників сторін, підтверджуються документами визначеними ст.60 Господарського процесуального кодексу України.
10.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Гриняк Б.П.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2018 |
Оприлюднено | 27.06.2018 |
Номер документу | 74968915 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Гриняк Б.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні