Справа № 629/1378/18
Провадження № 2-з/629/7/18
УХВАЛА
27.06.2018 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Попов О.Г., розглянувши заяву Приватного сільськогосподарського підприємства Царедарівське про забезпечення позову -
ВСТАНОВИВ:
До Лозівського міськрайонного суду Харківської області надійшла заява Приватного сільськогосподарського підприємства Царедарівське про забезпечення позову, шляхом заборони відповідачу ОСОБА_1 та третій особі ФОП ОСОБА_2 користуватися земельною ділянкою загальною площею 7,1056 га. кадастровий номер 6323985500:02:000:0041, що розташована на території Царедарівської сільської ради Лозівського району Харківської області, а саме:
- заїжджати технікою, заходити, обробляти, здійснювати збір врожаю озимої пшениці 2018 року, укладати договори із третіми особами на обробку земельної ділянки та збір врожаю озимої пшениці 2018 року, а також вчиняти будь-які інші дії на ній.
В заяві вказано, що забезпечення позову необхідне до набрання законної сили рішення суду у справі № 629/1378/18 за позовом ПСП Царедарівське до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про визнання договору оренди земельної ділянки (паю) недійсним. Невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Дослідивши заяву про забезпечення позову судом встановлено наступне.
Згідно з ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 3-7ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, враховуючи співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про обґрунтованість зазначеної заяви, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, а відтак заява позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до вимог статті 154 ЦПК України, суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову.
Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.
Питання застосування зустрічного забезпечення вирішується судом в ухвалі про забезпечення позову або в ухвалі про зустрічне забезпечення позову.
Строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення.
Особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову із застосуванням зустрічного забезпечення, протягом визначеного судом строку має надати суду документи, що підтверджують надання зустрічного забезпечення.
Якщо особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову, не виконує вимоги суду щодо зустрічного забезпечення у визначений судом строк, суд скасовує ухвалу про забезпечення позову та про зустрічне забезпечення.
Враховуючи, що позивач не надав до суду відомості щодо свого майнового стану, а відповідно до ч. 1 ст. 159 ЦПК України у певних випадках відповідач або інша особа, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені внаслідок вжиття заходів забезпечення позову, має право на відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову, за рахунок особи, за заявою якої такі заходи забезпечення позову вживалися. Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи.
Суд вважає за доцільне визначити позивачеві розмір зустрічного забезпечення у сумі 100000 (сто тисяч) гривень та зобов`язати сплатити вказану суму на депозитний рахунок суду у строк, передбачений пунктом 8 зазначеної статті.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Керуючись ст. ст. 149-154, 157, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Приватного сільськогосподарського підприємства Царедарівське про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити відповідачу ОСОБА_1 та третій особі ФОП ОСОБА_2 користуватися земельною ділянкою загальною площею 7,1056 га, кадастровий номер 6323985500:02:000:0041, що розташована на території Царедарівської сільської ради Лозівського району Харківської області, а саме:
- заїжджати технікою, заходити, обробляти, здійснювати збір врожаю озимої пшениці 2018 року, укладати договори із третіми особами на обробку земельної ділянки та збір врожаю озимої пшениці 2018 року, а також вчиняти будь-які інші дії на ній.
Відомості відповідно до ч. 1 ст. 157 ЦПК України та Закону України Про виконавче провадження :
Стягувач: Приватне сільськогосподарське підприємство Царедарівське , код ЄДРПОУ 32414100, 64661, Харківська область, Лозівський район, с. Царедарівка.
Боржник: ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, яка проживає за адресою: 64661, Харківська область, Лозівський район, с. Царедарівка, вул. Центральна (колишня вул. Котовського), б. 5.
Боржник: ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (колишня Жовтнева), 30.
Застосувати зустрічне забезпечення позову.
Визначити Приватному сільськогосподарському підприємству Царедарівське (код ЄДРПОУ 32414100, 64661, Харківська область, Лозівський район, с. Царедарівка) розмір зустрічного забезпечення у сумі 100000 (сто тисяч) гривень та зобов`язати Приватне сільськогосподарське підприємство Царедарівське сплатити вказану суму на депозитний рахунок суду (Отримувач: ТУ ДСА України в Харківській області, код отримувача (ЄДРПОУ):26281249, Банк отримувача: Державна казначейська служба України, МФО: 820172, № рахунку: 37318098006674) у строк, що не перевищує десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Зобов`язати Приватне сільськогосподарське підприємство Царедарівське (код ЄДРПОУ 32414100), яке знаходиться за адресою: 64661, Харківська область, Лозівський район, с. Царедарівка, у вказаний строк, тобто до 07.07.2018 року, надати до суду документи, що підтверджують сплату суми зустрічного забезпечення.
Ухвала про забезпечення позову набуває законної сили з дня її підписання суддею та підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Ухвала в частині зустрічного забезпечення позову може бути оскаржена разом з ухвалою про забезпечення позову або окремо.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Згідно з ст. 354 та відповідно до п. 8 та п.п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України апеляційна скарга подається шляхом подання апеляційної скарги через Лозівський міськрайонний суд Харківської області до апеляційного суду Харківської області.
Суддя О.Г.Попов
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2018 |
Оприлюднено | 28.06.2018 |
Номер документу | 74986979 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Попов О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні