Київський районний суд м. Одеси
м. Одеса, вул.Варненська, 3б, 65080, (0482) 718-99-43
Справа №2-о-22/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2010 р. Київський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судці - Гаращенко Д.Р.
При секретарі - Сініциної Н.Є.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю зацікавленої особи П'ятої одеської державної нотаріальної контори, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить суд встановити факт належності правовстановлюючого документу, а саме заповіту, складеного 26 грудня 1992 року ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3, оскільки в цьому заповіті було невірно записано по батькові спадкодавця та невірно вказане прізвище спадкоємця, у зв'язку з чим державна нотаріальна контора відмовилась видати спадкоємцю свідоцтво про право на спадщину за заповітом. Усунути ці неправильні записи іншим шляхом заявник не може, тому і звернувся до суду.
В судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги та просить їх задовольнити.
Представник зацікавленої особи П'ятої одеської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином. До суду надійшла заява від Завідувача П'ятої одеської державної нотаріальної контори про розгляд справ у відсутності представника зацікавленої особи.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, перевіривши докази, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Поводом та підставою для звернення до суду ОСОБА_1 став заповіт, складений ОСОБА_4 на користь заявника, посвідчений державним нотаріусом П'ятої одеської державної нотаріальної контори 26.12.1992 року, реєстр. №3-С-2167, в якому по батькові спадкодавця Егорівна вказано невірно, а саме невірно зазначена перша літера Е замість правильної літери Є , а також прізвище спадкоємця Егармін вказано невірно, а саме невірно зазначена перша літера Е замість правильної літери Є , що призвело до виникнення протиріч між заповітом та іншими документами спадкодавця та заявника, в яких по батькові спадкодавця та прізвище заявника вказані по-іншому.
Такий правопис в заповіті по-батькові спадкодавця та прізвища спадкоємця унеможливлює видачу свідоцтва про право на спадщину на заповітом.
З наданих суду документів вбачається, що 26.12.1992 року ОСОБА_2 склала заповіт на користь ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_1 (зараз М'ясоєдівська) в м. Одесі, який був посвідчений державним нотаріусом П'ятої одеської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, реєстр. №3-С- 2167.
11 березня 2009 року ОСОБА_4 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 12.03.2009 р., актовий запис №425.
Після смерті ОСОБА_4 19 березня 2009 року заявник подав до П'ятої одеської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, про що була відкрита спадкова справа №154/2009.
25 листопада 2009 року заявник отримав відповідь державного нотаріусу П'ятої одеської державної нотаріальної контори про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину зазаповітом після померлої 11.03.2009 року ОСОБА_4 у зв'язку з тим, що в заповіті за реєстровим №3-С-2167 спадкоємцем вказаний ОСОБА_3.
Як вбачається з наданих суду документів, правильне прізвище заявника вказується як ОСОБА_1, тому в заповіті була допущена помилка - прізвище Егармін було вказано невірно, а саме невірно зазначена перша буква прізвища.
Крім того, з наданих суду документів вбачається, що по батькові спадкодавця Егорівна , яке вказано в заповіті також не збігається з по батькові Єгорівна , яке вказано в її паспорті громадянина України, отже в заповіті була допущена помилка - по батькові Егорівна було вказано невірно, а саме невірно зазначена перша буква по батькові.
Внести зміни в заповіт є не можливим у зв'язку зі смертю спадкодавця.
Встановлення того, що заповіт був дійсно складений ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 необхідно для отримання заявником свідоцтв.^ про право на спадщину за заповітом, але ж зробити це іншим, ніж судовим способом, не представляється можливим.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. ст. 15, 256-259 ЦПК України суд
ВИРІШИВ:
Встановити, що заповіт, складений 26 грудня 1992 року ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3, який посвідчений державним нотаріусу П'ятої одеської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, реєстр. №3-С-2167, дійсно б; з складений ОСОБА_4 і належить ОСОБА_1, вересня ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області шляхом поданню до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий Гаращенко Д.Р.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2010 |
Оприлюднено | 28.06.2018 |
Номер документу | 74997886 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні