Справа №551/531/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" липня 2018 р. Шишацький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Вергун Н.В.,
за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_1,
прокурора Політун І.Г.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Шишаки Полтавської області в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням осіб цивільну справу за позовом заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, - фінансового управління Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області, департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації до ОСОБА_2 Рустам - огли про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла внаслідок кримінального правопорушення, -
в с т а н о в и в:
06 червня 2018 року заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3, діючи в інтересах держави, зокрема, фінансового управління Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області, департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації, звернувся до суду з позовом до відповідача про відшкодування витрат понесених закладами охорони здоров'я на стаціонарне лікування ОСОБА_4, який є потерпілим від злочину.
В обґрунтування позовних вимог послався на те, що ОСОБА_2 20 травня 2017 року, близько 01 години, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, поблизу кафе Погрібок , що по вул. Кирила Осьмака в сел. Шишаки, де в ході сварки з потерпілим ОСОБА_4, діючи з прямим умислом, умисно наніс останньому кулаком правої руки два удари в ділянку перенісся, від чого той упав на спину, а потім кулаком правої руки один удар в ділянку носа, спричинивши потерпілому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно - мозкової травми, струсу головного мозку, закритого перелому кісток носу зі зміщенням в дистальній третині та без зміщення - в середній третині, синців спинки носа з розповсюдженням на навколоочні ділянки, садна спинки носа, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я та незначну стійку / п'ять процентів / втрату загальної працездатності.
Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілий ОСОБА_4 перебував на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні Шишацької центральної районної лікарні з 20 травня 2017 р. по 02 червня 2017 р. і вартість його лікування склала 4 437 грн. 51 коп.
Крім того, у зв'язку з отриманими тілесними ушкодженнями потерпілий ОСОБА_4 перебував на стаціонарному лікуванні у ЛОР-відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського з 06 червня 2017 р. по 15 червня 2017 р. і вартість його лікування становить 4 686 грн. 21 коп.
Оскільки зазначені вище заклади охорони здоров'я фінансується за рахунок районного і місцевого бюджетів, лікуванням потерпілого ОСОБА_4 заподіяно шкоду інтересам держави.
Вироком Шишацького районного суду Полтавської області від 13 квітня 2018 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу.
Питання щодо відшкодування витрат понесених закладами охорони здоров'я на стаціонарне лікування ОСОБА_4 судом в межах кримінального провадження не розглядалося, що і зумовило прокурора звернутися з зазначеним позовом до суду, відповідно до якого просив стягнути з відповідача на користь фінансового управління Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області 4 437 грн. 51 коп. та департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації 4 686 грн. 21 коп. у рахунок відшкодування витрат, понесених лікувальними закладами на стаціонарне лікування потерпілого від злочину.
Ухвалою суду від 06 червня 2018 року позову заяву заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, до ОСОБА_2 прийнято до розгляду, провадження у справі відкрито, її розгляд ухвалено проводити у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням осіб. Розгляд справи призначено у відкритому судовому засіданні на 13 год. 00 хв. 02 липня 2018 року / а. с. 20 /.
Заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до суду не надходило.
В судовому засіданні прокурор Шишацького районного відділу Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 позов підтримала, посилаючись на обставини, що викладені у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 - огли, пред'явлений до нього, позов визнав у повному обсязі.
Вислухавши думку учасників справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд з урахуванням того, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Так, з позовної заяви та описової частини вироку суду від 13 квітня 2018 року вбачається, що ОСОБА_2 - огли 20 травня 2017 року, близько 01 години, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, поблизу кафе Погрібок , що по вул. Кирила Осьмака в сел. Шишаки, де в ході сварки з потерпілим ОСОБА_4, діючи з прямим умислом, умисно наніс останньому кулаком правої руки два удари в ділянку перенісся, від чого той упав на спину, а потім кулаком правої руки один удар в ділянку носа, спричинивши потерпілому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно - мозкової травми, струсу головного мозку, закритого перелому кісток носу зі зміщенням в дистальній третині та без зміщення - в середній третині, синців спинки носа з розповсюдженням на навколоочні ділянки, садна спинки носа, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я та незначну стійку / п'ять процентів / втрату загальної працездатності /а. с. 2 - 7/.
Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілий ОСОБА_4 перебував на стаціонарному лікування у хірургічному відділенні Шишацької центральної районної лікарні з 20 травня 2017 р. по 02 червня 2017 р. і вартість його лікування згідно з довідкою-розрахунком Шишацької центральної районної лікарні склала 4 437 грн. 51 коп. /а.с.13/.
Крім того, у зв'язку з отриманими тілесними ушкодженнями потерпілий ОСОБА_4 перебував на стаціонарному лікуванні у ЛОР-відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського з 06 червня 2017 р. по 15 червня 2017 р. і вартість його лікування згідно довідки-розрахунку Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського за №04-03/2053 від 05 липня 2017 року склала 4 686 грн. 21 коп./ а. с. 16 /.
Згідно з ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, задана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину. Якщо лікування проводилось закладом охорони здоров'я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти від відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
У п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 07 липня 1995 року № 11 Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат роз'яснено, що питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року. Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебуває на лікуванні. До справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого.
Пунктом 6 даної постанови також передбачено, що відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину можливе лише тоді, коли є причинний зв'язок між злочинними діями чи бездіяльністю винної особи та перебуванням потерпілого на такому лікуванні.
Пунктом 2 указаного Порядку передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день.
Відповідно до п.4 зазначеного Порядку стягнені в установленому порядку кошти залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров'я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховуються до відповідного бюджету або на користь юридичної особи /відомства/, якій належить заклад охорони здоров'я.
Отже, коли в результаті злочинних дій ОСОБА_2 - огли потерпілий ОСОБА_4, внаслідок отриманих тілесних ушкоджень перебував на стаціонарному лікуванні в Шишацькій центральній районній лікарні, яка витратила 4 437 грн. 51 коп. на його лікування, та в Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В.Скліфосовського, яка витратила 4 686 грн. 21 коп., тому саме такі суми коштів повинні бути стягнуті з відповідача на користь фінансового управління Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області та департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації на відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину.
Зважаючи на задоволення позову та те, що позивач при його поданні відповідно до п.11 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір звільнений від сплати судового збору, то на підставі ч.1 ст. 141 ЦПК України судовий збір у розмірі 1 762 грн. 00 коп. підлягає стягненню з відповідача ОСОБА_2 - огли на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року , статтями 1166, 1206 ЦК України, статтями 10, 11, 56, 141, 206, 211, 265,268, 273, 354 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 Рустам - огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: 38020, Полтавська область, Шишацький район, с. Самари, вул. Шевченка,29, на користь фінансового управління Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області / юридична адреса місця знаходження: 38000, Полтавська область, сел. Шишаки, вул. Кирила Осьмака, 56/1; код бюджетної класифікації 24060300, код ЄДРПОУ 02315593, МФО 831019, р/р 31413544700515 / витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_4 в загальному розмірі 4 437 грн. 51 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 Рустам - огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: 38020, Полтавська область, Шишацький район, с. Самари, вул. Шевченка,29, на користь департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації / юридична адреса місця знаходження: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45, код бюджетної класифікації 24060300, код ЄДРПОУ 37959255, МФО 831019, р/р 31411544700001 у ГУДКСУ у Полтавській області / витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_4 в загальному розмірі 4 686 грн. 21 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 Рустам - огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: 38020, Полтавська область, Шишацький район, с. Самари, вул. Шевченка,29, на користь держави на р/р 31215256700001, МФО 820019, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код класифікації доходів бюджету - 22030106, судові витрати, пов'язані з сплатою судового збору, в розмірі 1 762 грн. 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржено через Шишацький районний суд Полтавської області до Апеляційного суду Полтавської області, шляхом подачі апеляційної скарги, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя:
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2018 |
Оприлюднено | 03.07.2018 |
Номер документу | 75034421 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шишацький районний суд Полтавської області
Вергун Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні